Пазарете се тука!

Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Добро бе, се надевавте дека регуларно онака ке си купите телефонки од Випот, па се знае предвреме како ќе, во нашава држава тоа е! Нит сум користел вип нит ке користам од тие причини!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да колку што знам имало големи ургенции за Н95ките, а имало многу малце пуштени.

Јас ургирав за П1 го земав и телефонов е топ. Поздрав до ВИП :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Баш сега бев во вип,ми рекоа ги испродале нокиа н 95ките:toe:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Баш сега бев во вип,ми рекоа ги испродале нокиа н 95ките:toe:
Уште кога почна тоа за 19.000 ден, ги „ИСПРОДАЛЕ“. Кој би ти дал таков телефон за таа цена.... ја го разгледував Sony Ericsson P1i али и тој го „ИСПРОДАЛЕ“. позззз
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
:vozbud: Очекувана дуп*шка :vozbud:
не беше никаков маркетиншки трик, само имале многу мала количина на телефоните.
познавам 4 "цивили" без никакви ургенции што поштено си купиле п1.
за н95ките сеуште никој не ми се пофалил :D
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Уште кога почна тоа за 19.000 ден, ги „ИСПРОДАЛЕ“. Кој би ти дал таков телефон за таа цена.... ја го разгледував Sony Ericsson P1i али и тој го „ИСПРОДАЛЕ“. позззз

Исто и тука,за п1и збореа, ги испродале, немале такви, и такви срања. Чист маркетиншки трик, колку да ги залажат луѓето да се испотрчат, за на крај да кажат дека само послабите модели им останале, и да си ги купат тие дека и тие имаат 40% попуст. Глупости. А јас по толку време се израдував дека за вакви пари ќе го купам мобилниов. И ништо не биде. Во секој случај, цената на п1и во 2Be, моментално е 17500, после нова година можеби уште повеќе ќе се намали, па кога ќе стигне до 15 000 денари, ќе биде малку подостапен :)


Necrophilia, не знам кај нашле твоите другари п1и, ама сигурно имаат голем к'смет да наидат на тие мобилни. + тоа, глупо е тоа шо најавуваат којзнае што, кога којзнае дали имало повеќе од 30тина п1и и до 10 н95 во цела држава. A и да имале, си ги дале на своите поблиски. Во секој случај, многу ниско од вип.


П.С. Производството на п1и и н95 веќе нема да има? :nesum:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Уште кога почна тоа за 19.000 ден, ги „ИСПРОДАЛЕ“. Кој би ти дал таков телефон за таа цена.... ја го разгледував Sony Ericsson P1i али и тој го „ИСПРОДАЛЕ“. позззз
ГО видов П1и беше изложен,не беше распродаден,ама не сум 100 посто сигурен
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
Продавам М2 мемориска картичка SONY од 1GB, со адаптерче за MS DUO и со гаранција до март 2009. У супер состојба, ја шиткам зошо си купив од 2GB. 500 денари.:helou:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Н95ката црна ќе ја има,јас зборев за оваа старата.
А п1и,сеа коа ќе искочи X1,рачунај уште 6-8 месеци животен рок :)
xperiata ја има кај нас,како тест едиција, 520 евра.
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Јас да се пофалам зедов П1 ојдов во 8 без 10 пред ВИП а таму имаше луѓе шо чекаја . Се знаев со тој обезбедувањето и влегов си свршив работа . Н95-ки имаше 2 и одма се продадоја. А тој шо зел П1 нека ми кажит дали имат инсталирано на телефонот Wayfinder зш во упатствоно за ГПС пишит дека софтверот бил инсталиран на телефон? Кј мене немат ама то не е проблем , туку ГПС ресиверот го полнев в кола (си светеше)и пак не се уклучвит утре одам до ВИП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom