Пазарете се тука!

Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1270972
некој од искуство мислење за корејскиве реплики? или ако не препорачајте некое телефонче што се наоѓа до 6000денари али да има гаранција. Ви благодарам однапред.
Се се само ова не,земи нешто друго да си рает само ова ѓубре немој,до 6000 имаш избор можеш да најдеш нешто добро.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1270972
некој од искуство мислење за корејскиве реплики? или ако не препорачајте некое телефонче што се наоѓа до 6000денари али да има гаранција. Ви благодарам однапред.

Немој било каква реплика да земиш е лоша...мора да се јави проблем со нешто..до 6к имаш самсумг С2 или нексус 9250 земи си таков или некој ХТц и не му ја мисли...НЕМА КОРЕЈСКИ РЕПЛИКИ ИМА КИНЕСКИ ШИТ КЛОНОЈ
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Немој било каква реплика да земиш е лоша...мора да се јави проблем со нешто..до 6к имаш самсумг С2 или нексус 9250 земи си таков или некој ХТц и не му ја мисли...НЕМА КОРЕЈСКИ РЕПЛИКИ ИМА КИНЕСКИ ШИТ КЛОНОЈ
Ги гледав Самсунг С2 на реклама 5 али сите се без гаранција, имам лошо искуство од купување на половен телефон што е без гаранција. Претпочитам или од некоја мобилара барем 6 месеци да има или пак да не му е истечена, крај краева и некој денар поскапо да платам :)[DOUBLEPOST=1406984804][/DOUBLEPOST]Од овие модели според вас кој е најдобар избор HTC Desire 310, LG L70 (ovaj gledam odlicni performansi za taa cena, nov e skoro sekoj ima 2 god garancija, no procitav na net deka ne drzel mnogu baterija), HTC One S или надополнете ја со уште некој листава за ете макс 8000 денари, но да има и гаранција со него.
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ги гледав Самсунг С2 на реклама 5 али сите се без гаранција, имам лошо искуство од купување на половен телефон што е без гаранција. Претпочитам или од некоја мобилара барем 6 месеци да има или пак да не му е истечена, крај краева и некој денар поскапо да платам :)[DOUBLEPOST=1406984804][/DOUBLEPOST]Од овие модели според вас кој е најдобар избор HTC Desire 310, LG L70 (ovaj gledam odlicni performansi za taa cena, nov e skoro sekoj ima 2 god garancija, no procitav na net deka ne drzel mnogu baterija), HTC One S или надополнете ја со уште некој листава за ете макс 8000 денари, но да има и гаранција со него.
Desire 310 и One S немој, подобро L70 нов земи си ги има за околу 100 евра
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ги гледав Самсунг С2 на реклама 5 али сите се без гаранција, имам лошо искуство од купување на половен телефон што е без гаранција. Претпочитам или од некоја мобилара барем 6 месеци да има или пак да не му е истечена, крај краева и некој денар поскапо да платам :)[DOUBLEPOST=1406984804][/DOUBLEPOST]Од овие модели според вас кој е најдобар избор HTC Desire 310, LG L70 (ovaj gledam odlicni performansi za taa cena, nov e skoro sekoj ima 2 god garancija, no procitav na net deka ne drzel mnogu baterija), HTC One S или надополнете ја со уште некој листава за ете макс 8000 денари, но да има и гаранција со него.
Од друга страна кинеска копијс ако земаш од старт биди спремен за проблеми а има голем број теми на форумот за кинезите прочитај си...
Има по мобилариве @krale дан има па и сони не го отпишувај разгледај
 

@codeblock@

"Prediction is difficult, especially the future."
Член од
9 март 2014
Мислења
61
Поени од реакции
18
Преку претлата за пензионер можам да земам на дедо ми телефон од Т-мобиле, во моментов ја разгледував таа варијанта, гледам дека може дури и на рати да се плаќа :) со што нема ни да осетам дека го купувам . Иста цена се гледам Lg L70 (4450 ден), Samsung Galaxy Core Plus (4990 ден), Sony Xperia Z1 (4450 ден) и Huawei Ascend Y530 (4450 ден). Препорака од вас :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.642
Ги гледав Самсунг С2 на реклама 5 али сите се без гаранција, имам лошо искуство од купување на половен телефон што е без гаранција. Претпочитам или од некоја мобилара барем 6 месеци да има или пак да не му е истечена, крај краева и некој денар поскапо да платам :)[DOUBLEPOST=1406984804][/DOUBLEPOST]Од овие модели според вас кој е најдобар избор HTC Desire 310, LG L70 (ovaj gledam odlicni performansi za taa cena, nov e skoro sekoj ima 2 god garancija, no procitav na net deka ne drzel mnogu baterija), HTC One S или надополнете ја со уште некој листава за ете макс 8000 денари, но да има и гаранција со него.
Ако очекуваш да ти држи 3 дена а да го чачкаш цело време, сигурно нема да ти држи а и таков смартфон денеска не постои. Има 2100 mAh батерија, подобра од доста смартфони на пазарот и со нормално користење немаш гајле 2 дена. Инаку телефонот е супер за тие пари, јас го имам 2 месеци и сум презадоволен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Преку претлата за пензионер можам да земам на дедо ми телефон од Т-мобиле, во моментов ја разгледував таа варијанта, гледам дека може дури и на рати да се плаќа :) со што нема ни да осетам дека го купувам . Иста цена се гледам Lg L70 (4450 ден), Samsung Galaxy Core Plus (4990 ден), Sony Xperia Z1 (4450 ден) и Huawei Ascend Y530 (4450 ден). Препорака од вас :)
Од овие најдобро земи си L70
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
ALCATEL MPOP BEL 3000DEN
ALCATEL OT807 BEL 1000DEN
ALCATEL OT806 PLAV 1000DEN
SONY XPERIA MIRO BEL 3000DEN
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Продавам Ајфон 4 со 16гб бела боја.зачуван со фолии напред и назад.цена 8500 ден. Повеќе детали во инбокс
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ги гледав Самсунг С2 на реклама 5 али сите се без гаранција, имам лошо искуство од купување на половен телефон што е без гаранција. Претпочитам или од некоја мобилара барем 6 месеци да има или пак да не му е истечена, крај краева и некој денар поскапо да платам :)[DOUBLEPOST=1406984804][/DOUBLEPOST]Од овие модели според вас кој е најдобар избор HTC Desire 310, LG L70 (ovaj gledam odlicni performansi za taa cena, nov e skoro sekoj ima 2 god garancija, no procitav na net deka ne drzel mnogu baterija), HTC One S или надополнете ја со уште некој листава за ете макс 8000 денари, но да има и гаранција со него.
S2 не ти препорачувам веќе е стар модел, знае да се дешаваат проблеми. Земи си S3 го добиваш за 50е повеќе, ама многу подобар телефон.

Од другиве 310ките и L70 се добри не се лоши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom