Пазарете се тука!

Член од
14 јануари 2009
Мислења
41
Поени од реакции
7
Продавам сочувана финска Nokia N80 (црна), без ниедна гребнатинка на маската. Доаѓа со батерија, полнач, слушалки, USB кабел и 1GB мемориска картица.

Кратко инфо за телефонот:
-3G
-екран 352x415 пиксели, 2.1 инчи
-64MB RAM меморија, Dual ARM 9 220 MHz процесор
-WiFi
-Bluetooth, Infrared
-камера 3.15 MP со блиц


цена 4.500




контакт на seat_blog@yahoo.com
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
zacuvan li e p 990 i? ne mi ja otvara stranata da go vidam ako imas ostaveno sliki
Кога се користи со вратничката не му работат копчињата кои се означени на сликата - впрочем и тоа не е проблем зошто телефонот се користи и без неа....копчињата не се расипани од трескање од земја - телефонот не е ниту трескан ниту ми паднал некогаш од раце :toe: иначе друго се фунционира беспрекорно...
Така ми стои дома, не го користам веќе - купив нов...
еве линк од сликите пробај пак
 

Attachments

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
treba da se smeni, ne e mn skapa okoli 15 evra e nova org. vraticka
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
А може само флетот внатре да се смени или цела внатрешна тастатура идеше со флет ? си пробал така изводливо е ?
Искрено незнам....Иначе проблемите си почнаа спонтано.... најпрво почна да зафркава најгоре лево копчето - работи/неработи периодично, после уопште не работеше а сеа и останатите копчиња одоколу. Ваљда до (горниот дел на) тастатурата е проблемот - пошо останатите си фунционираат. Да начекам некој со друг P990i и да пробам со неговата вратничка - ако работи со туѓа значи мојата не чини, ако не работат и од другата некои копчиња значи до телефонот е :toe:
Не го користам веќе, иначе ќе го средев до сеа!!! Ако можам да го шитнам на некој љубител на P990i без вратничка ОК ако не - здрави и живи да сме... ќе ми послужи некогаш :salut:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Сака некој замена сони ериксон г900 за нокиа н 79???
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Sakam da si kupam Nokia... Najvazno mi e da ima Symbian, 3+++ mp kamera, slot za Memo Card, Wi-Fi, HSDPA i dobar zvuk ..... Sakam da si kupam E66 (15.000 den) pa ako dava nekoj nesho poeftino od tie pari pisete PP (private poraka) fala
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Sakam da si kupam Nokia... Najvazno mi e da ima Symbian, 3+++ mp kamera, slot za Memo Card, Wi-Fi, HSDPA i dobar zvuk ..... Sakam da si kupam E66 (15.000 den) pa ako dava nekoj nesho poeftino od tie pari pisete PP (private poraka) fala
Јас да ти понудам Nokia E71 бизнис моделче во фенси бела варијанта :)
сочуван се тип топ со футролата бела кожна, цела опрема оргиналната итн ... гаранција немам пошто е донесен од странство иначе е користен околу 6-7 месеци (како втор телефон) покрај ајфонот :)

Ти пишав цена и инфо преку ПП



 
M

MIL

Гостин
Искрено незнам....Иначе проблемите си почнаа спонтано.... најпрво почна да зафркава најгоре лево копчето - работи/неработи периодично, после уопште не работеше а сеа и останатите копчиња одоколу. Ваљда до (горниот дел на) тастатурата е проблемот - пошо останатите си фунционираат. Да начекам некој со друг P990i и да пробам со неговата вратничка - ако работи со туѓа значи мојата не чини, ако не работат и од другата некои копчиња значи до телефонот е :toe:
Не го користам веќе, иначе ќе го средев до сеа!!! Ако можам да го шитнам на некој љубител на P990i без вратничка ОК ако не - здрави и живи да сме... ќе ми послужи некогаш :salut:
a bez vratnicka si raboti se top so penkalce taka?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Искрено незнам....Иначе проблемите си почнаа спонтано.... најпрво почна да зафркава најгоре лево копчето - работи/неработи периодично, после уопште не работеше а сеа и останатите копчиња одоколу. Ваљда до (горниот дел на) тастатурата е проблемот - пошо останатите си фунционираат. Да начекам некој со друг P990i и да пробам со неговата вратничка - ако работи со туѓа значи мојата не чини, ако не работат и од другата некои копчиња значи до телефонот е :toe:
Не го користам веќе, иначе ќе го средев до сеа!!! Ако можам да го шитнам на некој љубител на P990i без вратничка ОК ако не - здрави и живи да сме... ќе ми послужи некогаш :salut:
Ако не ти е тешко донеси ми ја старата ќе пробам да и сменам внатрешна тастатура со флет

јас имам една стара флип тастатура таква ама излижана е и ич не е сочувана пластиката ама па работат сите до едно копчиња
ако сакаш ќе пробам да ти ја средам ќе напраиме цена ;)

пиши ми по ПП
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Ајде дечки нокиа 5800 еве линк па видете, http://pazar3.com/ViewItem.aspx?itemId=326172
За цена ке се договориме ако има заинтересирани (немора да значи дека ке остане таа што ја пишува на пазар3)
:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Луѓе шиткам iphone.......3g....16 giga....у перфектно стање.......цена по договор !
Заинтересираните на ПП нека пишат. :pipi:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Јас да ти понудам Nokia E71 бизнис моделче во фенси бела варијанта :)
сочуван се тип топ со футролата бела кожна, цела опрема оргиналната итн ... гаранција немам пошто е донесен од странство иначе е користен околу 6-7 месеци (како втор телефон) покрај ајфонот :)

Ти пишав цена и инфо преку ПП




Мене мозеш да ми понудиш некоја замена за г900??? :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom