Пазарете се тука!

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Имам колкулку телефона по дома кои не го користам , ако е некој заинтересиран нека ми пише по ПП. Цена по договор.

Моторола W370 црна боја


Моделот е купен пред година и шест месеци од Т-Мобиле , со него давам слушалки,УСБ кабел и полнач. Единствен проблем е полнењето на телефонот, џекчето заебава.



Две Moтороли C156


Телефонот е купен исто така пред година и шест месеци од Т-Мобиле , 100 % исправен, со полнач.



Самсунг МГХ-М300


Телефонот е купен пред една година од Т-Мобиле , екранот е расипан , т.е кога ке го отворите преклопот по некое време ви се гаси екранот автоматски.Го давам со слушалки,полнач и УСБ кабел.



Сони Ериксон W200i


Телефонот е купен пред година и два месеци од Т-Мобиле , тотално исправен , го давам со оргинал слушалки,полнач,УСБ кабел и инсталационо ЦД, + мемориска картичка 128 мб
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ако има некој Samsung Omnia HD да продава,би бил заинтересиран за цена :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Prodavam K800 so uste eden mesec garancija staklo e zacuvan so 512mb kartica i full oprema so se kutija - 4000 denari za resen ohrid bitola prilep :helou:
 
С

Спенсер

Гостин
н95 кинеска,купена од кај некро,во работна состојба е... цена-по договор...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Имам колкулку телефона по дома кои не го користам , ако е некој заинтересиран нека ми пише по ПП. Цена по договор.
Сони Ериксон W200i


Телефонот е купен пред година и два месеци од Т-Мобиле , тотално исправен , го давам со оргинал слушалки,полнач,УСБ кабел и инсталационо ЦД, + мемориска картичка 128 мб
колку го продаваш овој???

Слушалки за Sony Ericsson Walkman W610i, црна боја, продава некој?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
SAMSUNG u-600 - 11meseci garancija zeman od t-mobile 5000 denari
Само еден совет да ти дадам. Пред почеток на летово у600 нов беше 100 евра, а ти сега половен за 5000 го даваш... Реално ако ти кажам колку вреди и за колку се наоѓа купец едвај, ќе се разочараш.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Само еден совет да ти дадам. Пред почеток на летово у600 нов беше 100 евра, а ти сега половен за 5000 го даваш... Реално ако ти кажам колку вреди и за колку се наоѓа купец едвај, ќе се разочараш.
znam Jane ali odam malce na srekja a i ne ja gleam razlikata pomegju mojov samsung i istiot kupen vo t-mobile posto i dvata ke se na time talk 00.00
i dvata prv pat ke gi polni toj so ke gi kupi znaci mojov ne e upotreben a e so 1000 den pomalku :smir:
 
Е

експерт

Гостин
Што мислите колку вреди Sony Ericsson C510 купен од T-mobile, 3 месеци, работи со сите картички (сега гледам продаваат заклучени - работат само со т-мобиле), во совршена состојба + 4гб мемориска картичка.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
znam Jane ali odam malce na srekja a i ne ja gleam razlikata pomegju mojov samsung i istiot kupen vo t-mobile posto i dvata ke se na time talk 00.00
i dvata prv pat ke gi polni toj so ke gi kupi znaci mojov ne e upotreben a e so 1000 den pomalku :smir:
Па не е баш така. Да се потрудиш ќе најдеш и за 5000 можеби нов. Кеш кога ќе им извадиш сите спуштаат цена. Е сега да те потсетам, ти не си мобилара за по таква цена да го даваш макар и денес да е купен, тоа е тоа лошото што не ограничува нас обичните луѓе:nesum:
А друга работа што би ти ја кажал е ако стварно сакаш да го продадеш, спуштај ја цената зашто вака може само да се нервираш зашто нема ниеден заинтересиран и како што ќе проаѓа времето ќе му паѓа уште цената... :smir:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Па не е баш така. Да се потрудиш ќе најдеш и за 5000 можеби нов. Кеш кога ќе им извадиш сите спуштаат цена. Е сега да те потсетам, ти не си мобилара за по таква цена да го даваш макар и денес да е купен, тоа е тоа лошото што не ограничува нас обичните луѓе:nesum:
А друга работа што би ти ја кажал е ако стварно сакаш да го продадеш, спуштај ја цената зашто вака може само да се нервираш зашто нема ниеден заинтересиран и како што ќе проаѓа времето ќе му паѓа уште цената... :smir:
hehe fala na sovetot ic ne se nerviram ako se prodade ok ako ne zdravje :) ima kandidati za koristenje ;) a btw toa so ne sum mobilara ne znaci da prodavam telefon so ista cena kako vo mobilara :smir: taka da ke ja teram ovaa cena jas mislam deka za tie pari vredi pa sea ... :toe:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
SAMSUNG u-600 - 11meseci garancija zeman od t-mobile 5000 denari

T-MOBILE VAIRY TOUCH - 11 meseci garancija zeman od t-mobile 3000 denari

Пиши ми твој мсн или скајп на приватна порака пиши ми и од каде си ... и дали ги продаваш уште мобилните ? :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom