Паднат хелихоптер во Струмичко

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.912
Секоја чест за пилото избегна поголема катастрофа.Инаку хеликоптерот леташе ниско и имаше чуден звук на перките не оној претпознатлив за хеликоптер излеговме некој на терасите од зграда и после 2-3 минути страшен звук црвена светлина и чад голем уште се шири и у мојто маало .Страшна глетка после одма бидејќи живеам на место дека мора да поминат фрнчаа пожарните и колите за брза помош.Среќа у несреќа е со маневрите избегал да се сруше у куќите и успејал да ги избегне па загинале само они.Инаку хеликоптеро е срушен во близина на Добрејци кај ресторантите и баш видов соседите који дојдоа цели се тресеја страшна глетка било.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Удриле у антена додека принудно се обидувале да слетаат. Да ти ебам к'сметот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Контролира ли некој во кое стање е опремата или само пушти ги припадниците :facepalm: Секоја чест за пилотот, слава му и на него и на останатите :(
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Кое теле неписмено си ти... цело време тропаш глупости. Искочи прошетај малце... ебате дегенот
neznam druze ali epten mi e cudno tolkava antena da ne ja primetat koja i bez toa si bese propisno osvetlena trepkacki svetla imase ima sekakvi teorii ali da ja pogodat antenata sepak mi e cudno
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Страшно, голема трагедија. Ова хелихоптериве којзнае во каква состојба се, по кој пат гинат луѓе ради тие мочани хелихоптери. Слава им на починатите, и нека им е лесна земјата.

пс. Не замарајте со дебилни работи и не мешајте албанци секаде.
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
30
ziveam na povisokiot del na strumica i vo toj moment bevme na terasa znaci celo vreme go gledavme helikopterot kako napravi krug okolu gradot pa otide prema bansko koga se vrakase nakaj strumica letase nisko i ne bese osvetlen helikopterot udri vo antenata na radio strumica koja edno vreme imase crveno svetlo na vrvot(ne sveti nekolku godini)se vide ogan od helikopterot i za nekolku sekundi padna i eksplodira.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Жално......нека почиваат во мир :(

Најверојатно проблем со хелихоптерот поради тоа што сум сигурен дека пилотот го знаел теренот а и антената ........
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Страшно.
Лесна им земја...
 
Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Жално! Голема трагедија. :(:place:
Нека почиваат во мир и лесна им земја.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Најверојатно падот е поради технички проблем чим немало светло никакво а хеликоптерот сеуште летал во воздухот, нека почиваат во мир :( Инаку малце нелогично ми е да се пренесуваат гранични службеници (ако се точни информациите) од Ново село до Струмица со хеликоптер кога 30мин е со кола истото растојание..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom