ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Конкретен предлог се дава за конкретна ситуација, за шпекулации изнесени од анонимуси кои сакаат да сеат песимизам и да го опипаат пулсот нема предлози.

За среќа, владее оптимизмот и ставот кај народот дека нема пазарење со името на државата.
ТАКА Е! Тука потполно се сложувам со тебе!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Повторно македончињата се натпреваруваат кој повеќе да плукне по сопствениот народ или во случајов младина. Ликови како Јанко не-јади-толку-бурек-бе-дебел-не-ти-се-гледаат-очите и феминаци герила се отепаа од серење, а не сфаќаат дека токму поради таквите нивни коментари другпат уште помалку ќе излезат на улица ако воопшто излезат. Јас бев и на плоштад и пред амбасада. Нема да ги кажам впечатоците. Сите нешто као згрозени од хулиганизмот. Кој хулиганизам бе ало? Две три стакла шо искршиле? Колку пати сме читале за искршени Македонски коли во Грција? Него остај тоа, колку луѓе имаат заклано, запалено, силувано и протерано грчиштата од Македонија и ние сега овде ќе се потресеме од две скршени стакла? Тпу да ви ибам мамата предавничка на сите. Никогаш не сум бил толку разочаран. После 2001 мислев дека им дојде памет ама тоа бетер станале! Катастрофа!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
се слушаш што збориш ? каков концепт му се срушил бе!?
кога си некој паметен и знаеш да збориш ова она, оти право не фатиш да напишаш писмо до тај Иво и да му го однесеш лично во канцеларија ?
По кој разлог ќе го судат серпико ?
1. пријавено беше кај МВР
2. пријавено беше за на плоштадот Македонија
3. пријавено како МИРЕН ПРОТЕСТ
4. ТОЈ ЛИ ГИ ПРАТИ ТАМУ ?
5. ДА ТЕ ЕБАМ ЈАС ТЕБЕ и прекини да шириш глупости по форумот. ГЛУПАК ПРОСТ.
НАПИШИ КАКО ШТО СЕ ФАЛИШ и ТОГАШ ЌЕ ТИ СЕ ИЗВИНАМ ПРЕД СИТЕ ЗА МОИТЕ ГРУБИ ЗБОРОВИ И ЌЕ ГО СМЕНАМ МИСЛЕЊЕТО ЗА ТЕБЕ! ДО ТОГАШ СИ ТИ ЈАНКО БРОЈ 2 НА ФОРУМОВ.

Чекај малку бе брат:
1. Јас не му поднесов кривична пријава на организаторот
2. Не ми е гајле кај и што било пријавено
3. Јас не бев во тие што делуваа радиклано
4. Незнам ни кој ги пратил таму
5. Се изненадувам од твојата некултура и според постов необразованост.
Од каде па ти сега дека ширам глупости на форумов.
Еве за да не излезе дека лажам го добиваш бројот од Иво Котевски на ПВТ па прашај си го сам лично

И ОБЈАСНИ МИ ШТО КОНКРЕТНО САКАШ ДА НАПИШАМ. 10 ПАТИ СЕ ПОНУДИВ ДА ОРУМИЛИРАМ ПРОТЕСТНО ПИСМО ИЛИ КАКО ВЕЌЕ САКАТЕ А ТИ МЕНЕ ВАКА МИ СЕ ПОСТАВУВАШ НА ФОРУМОВ
РАЗБЕРИ, ЈАС СУМ НА ВАША СТРАНА, НИ ЈАНКО МЕ ИНТЕРЕСИРА НИ НИКОЈ
ЖАЛАМ ЗА ДЕЧКОВО, САКАМ ДА МУ ПОМОГНАМ И ВЕЌЕ МИЛИОН ПАТИ ЈА ПОНУДИВ МОЈАТА СОРАБОТКА, АЈДЕ ДОЈ ТИ НА МСН И КАЖИ МИ НАСОКИ ШТО И КАКО САКАШ ДА БИДЕ НАПРАВЕНО.

Dr Sarma зборел со Иво Котевски...

Ама кога? Оној пат кога со голо око си го видел тилот!

:pos:
Гледаш нешто чудно во тоа да разговараш со портпароот на МВР

Го сакаш и ти неговиот број на ПВТ??????
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
solid e vo pravo.. ne treba so krsenje pokazuva losa slika na svetot a i drzavava gubi poeni... inace ne sum gledal vesti basme interesira kolku luge imase?
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Повторно македончињата се натпреваруваат кој повеќе да плукне по сопствениот народ или во случајов младина. Ликови како Јанко не-јади-толку-бурек-бе-дебел-не-ти-се-гледаат-очите и феминаци герила се отепаа од серење, а не сфаќаат дека токму поради таквите нивни коментари другпат уште помалку ќе излезат на улица ако воопшто излезат.
ne be svetko, greska si za nekoi raboti :)

koj go onadi janko, gledaj narodot :)

ima mnogu na koi mnogu raboti im se jasni i bez janko :p

samo pozitivno i cvrsto. ako treba i so kjotek. ama prvo so arno i so ubo :)
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
So 3000 dushi pod oruzje moze nesto da se napravi,
ama so 3000 dushi na ulica, nisto ne se pravi.
Pa 20 pati poveke lugje se sobiraat na mitinzite na Grujo, Bane, Ljubco itn...
Ovoj narod e partiski oboen, toj nikogas ne go slusa glasot na tatkovinata tuku glasot na parijata. A partija tancuva kako mentorot USA ke kaze. Pa taka mili moi, se gledame vo nekoe drugo vreme i toa mnogu skoro.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
мене ме прашуваш што да напишеш ? па нели си учен ? нели можеш? јас незнам текстови да составувам и не се курчам ко тебе. а тоа што можам го правам. АЈДЕ НАПИШИ ПРОТЕСТНО ПИСМО.
кој сум јас да ме прашуваш дали да пишуваш или не. на господ ти личам? СТОРИ ГО ЕДНОСТАВНО И ПОКАЖИ НИ ШТО СИ НАПИШАЛ. Бог да чува...
1. „ВО ПРАВО СИ„
2. „ВО ПРАВО СИ„
3. „ВО ПРАВО СИ„
4. „ВО ПРАВО СИ„
5. „ВО ПРАВО СИ„
а ако мислиш дека ќе продолжам понатаму да ти реплицирам, си се заебал. многу добро си ја вршите работата. да ти ем
не го сакам неговиот број поради тоа што не ме интересира тој што МОЖЕБИ ќе направи! видел па верувал!! ;)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Секој обид за промена на уставното име заслужува вакви а можеби уште порадикални процеси.Серпико воопшто не е виновен и дечкото треба да се награди а не да му се става кривична пријава.Сите дрмосерци кој велат дека протестот не требало да се радикализира работат на сопствено понижување од страна на нашите "кумови".
Во секој случај треба вакви протести да се организираат секојдневно и во континуитет,особено додека траат преговори за нашето име,без разлика колку и како ќе ескалираат или ќе се радикализираат ние мораме на светотот да му покажеме дека не ни е сеедно доколку некој преговара во наше име на преговори обвиени со тајни и ултимативни решенија,третирајќи го Македонскиот народ како животно на кое му е сеедно какво име ќе му дадеш.Сите треба да се гордееме што во Македонија останаа луѓе како Серпико и сите оние кој вчера излегоа да го искажат своето незадоволство од моронските обиди да ни биде сменето името.
Гордо Македонијо покажа дека сепак имаш синови и ќерки кој никогаш нема да дозволат да бидеш преименувана.!!!!!!!!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Секој обид за промена на уставното име заслужува вакви а можеби уште порадикални процеси.Серпико воопшто не е виновен и дечкото треба да се награди а не да му се става кривична пријава.Сите дрмосерци кој велат дека протестот не требало да се радикализира работат на сопствено понижување од страна на нашите "кумови".
Во секој случај треба вакви протести да се организираат секојдневно и во континуитет,особено додека траат преговори за нашето име,без разлика колку и како ќе ескалираат или ќе се радикализираат ние мораме на светотот да му покажеме дека не ни е сеедно доколку некој преговара во наше име на преговори обвиени со тајни и ултимативни решенија,третирајќи го Македонскиот народ како животно на кое му е сеедно какво име ќе му дадеш.Сите треба да се гордееме што во Македонија останаа луќе како Серпико и сите оние кој вчера излегоа да го искажат своето незадоволство од моронските обиди да ни биде сменето името.
Гордо Македонијо покажа дека сепак имаш синови и ќерки кој никогаш нема да дозволат да бидеш преименувана.!!!!!!!!
ЗА ДА МОЖЕ ДА ВИ ВЛЕЗЕ ВО ГЛАВА !
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
мене ме прашуваш што да напишеш ? па нели си учен ? нели можеш? јас незнам текстови да составувам и не се курчам ко тебе. а тоа што можам го правам. АЈДЕ НАПИШИ ПРОТЕСТНО ПИСМО.
кој сум јас да ме прашуваш дали да пишуваш или не. на господ ти личам? СТОРИ ГО ЕДНОСТАВНО И ПОКАЖИ НИ ШТО СИ НАПИШАЛ. Бог да чува...
1. „ВО ПРАВО СИ„
2. „ВО ПРАВО СИ„
3. „ВО ПРАВО СИ„
4. „ВО ПРАВО СИ„
5. „ВО ПРАВО СИ„
а ако мислиш дека ќе продолжам понатаму да ти реплицирам, си се заебал. многу добро си ја вршите работата. да ти ем
не го сакам неговиот број поради тоа што не ме интересира тој што МОЖЕБИ ќе направи! видел па верувал!! ;)

OK другар, но јас немам ниаков контакт со вас, моментално имам премногу работа, но ќе најдам време и ти ветувам дека до вечер ние ќе го имаме протеснотот писмо
Но, јас нема да пишувам таму се додека јас и ти и некој од огранизаторите не се договориме (на мсн) што и какви насоки сакате
тоа што јас знам да го направам не значи дека ќе го направам и дека во нго ќе изнесувам свои ставови затоа и барав насоки
Значи не дека не зам како, туку дека барам наоки, од ВАС ВО КОИ ЌЕ СЕ ДВИЖИ ПОЛИТИКАВА НА ОРГАНИЗАЦИЈАТА
МОРАМ ДА ИДАМ
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
86
Поени од реакции
4
серпико е најмалку виновен.
полицијата била известена за протестот.
Zboruvav so moj rodnina-pravnik. Tocno e deka organizatorot ima odgovornost za ploshtadot, mestoto kade se najaveni i za kade se dobi dozvola i kade pomina bez incidenti. Za site ostanati mesta - posle 50 ili 100 metra (ne beshe siguren) od mestoto odgovornost snosi MVR, zatoa shto tie se dolzni za obezbeduvanje na javniot red i mir, kako i objektite koi se od drzaven ili rezedencijalen karakter. A gradot, e dolzen da ja nadoknadi shtetata za privatnata sopstvenost na graganite (koli, prozorci od stanot-dokolku nekoj tuzi, gradot ke go tuzi MVR...i taka vo nedogled). Duri i da e tocna izjavata na Ivo Kotevski, toj kako portparol znae deka takva izjava e plashenje deca. Odgovornosta na MVR e ushte pogolema, bidejki tie propushtile maloletni lica, a ne organizatorot, da se sobiraat pred grcka ambasada.Isto taka odgovornosta na roditelot, do polnoletnosta roditelot ja snosi odgovornosta za prisustvoto na maloletnoto lice na protest, a ne organizatorot. Organizatorot moze da snosi moralna odgovornost, vo slucaj na nedaj boze vo stampedo ili zalutan kurshum nekoj da zaskita. Setete se na organizacijata na proslavata na Nova ggodina koga pogina Natasha Kmetovska, koj od organizatorite odgovarashe? Zatoa ...plashenjeto im e luk i voda.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ЕЕ... на некои никако не им влегува.

п.с АВЦ аман среди го потписот:smir:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom