ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
пак ќе протестираме , овој пат нема да биде мирно !

никој нема право да лепи одговорност на една личност !
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Значи момци вака стојат работите
Сега разговарав со Иво Котевски (портпаролот на МВР) по телефон и човекот ми рече дека навистина МВР ќе поднесе кривична пријва против организаторот на протестот.
значи инормацијата е проверена и веродостојна.
Ајде сега правете план за организавија за да му се даде поддршка на овој млад човек чиј концепт се сруши заради хулигани и радиклаистички расположени млади
Стојам на располагање за секаков вид на помош
thesarma@hotmail.com
се слушаш што збориш ? каков концепт му се срушил бе!?
кога си некој паметен и знаеш да збориш ова она, оти право не фатиш да напишаш писмо до тај Иво и да му го однесеш лично во канцеларија ?
По кој разлог ќе го судат серпико ?
1. пријавено беше кај МВР
2. пријавено беше за на плоштадот Македонија
3. пријавено како МИРЕН ПРОТЕСТ
4. ТОЈ ЛИ ГИ ПРАТИ ТАМУ ?
5. ДА ТЕ ЕБАМ ЈАС ТЕБЕ и прекини да шириш глупости по форумот. ГЛУПАК ПРОСТ.
НАПИШИ КАКО ШТО СЕ ФАЛИШ и ТОГАШ ЌЕ ТИ СЕ ИЗВИНАМ ПРЕД СИТЕ ЗА МОИТЕ ГРУБИ ЗБОРОВИ И ЌЕ ГО СМЕНАМ МИСЛЕЊЕТО ЗА ТЕБЕ! ДО ТОГАШ СИ ТИ ЈАНКО БРОЈ 2 НА ФОРУМОВ.
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Де факто имало два протеста.

Едниот за кој бил одговорен организаторот на плоштадот,
а другиот на група граѓани пред грчка амбасада, за чија безбедност е задолжено МВР. Како што гледам МВР го прави тоа по службена должност т.е. нема пријава од грчката амбасада. На која реков може да и се напише писмо со извинување и евентуално обештетување.

Групата на плошдат нит пукала нит кршела нешто. Пријавата ако ја има, ќе биде отфрлена поради тоа што е неоснована.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Протестот беше добар почеток и добра инцијална каписла за следни протести, со излезените 3000 сум сигурен дека други 30000 добија храброст да излезат на следен ваков протест.
Во зависност од ситуацијата наредниот протест ќе биде многу поброен.
Протестот пред грчката амбасада иако не требаше да се случи, беше последица на ЛОШАТА ЛОШОСОСЕДСКА Полтикиа на грција спрема Македонија, бидејќи народот искажа незадоволство а не властите.

Серпико и да добие кривична пријава, сум многу сигурен дека ќе има добра правна база која ќе му држи грб, а се надевам дека сите што излегоа на протестот се спремни да застаната позади серпико, па да видиме дали некој е спремен на народот да му поднее кривична пријава.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
се слушаш што збориш ? каков концепт му се срушил бе!?
кога си некој паметен и знаеш да збориш ова она, оти право не фатиш да напишаш писмо до тај Иво и да му го однесеш лично во канцеларија ?
По кој разлог ќе го судат серпико ?
1. пријавено беше кај МВР
2. пријавено беше за на плоштадот Македонија
3. пријавено како МИРЕН ПРОТЕСТ
4. ТОЈ ЛИ ГИ ПРАТИ ТАМУ ?
5. ДА ТЕ ЕБАМ ЈАС ТЕБЕ и прекини да шириш глупости по форумот. ГЛУПАК ПРОСТ.
НАПИШИ КАКО ШТО СЕ ФАЛИШ и ТОГАШ ЌЕ ТИ СЕ ИЗВИНАМ ПРЕД СИТЕ ЗА МОИТЕ ГРУБИ ЗБОРОВИ И ЌЕ ГО СМЕНАМ МИСЛЕЊЕТО ЗА ТЕБЕ! ДО ТОГАШ СИ ТИ ЈАНКО БРОЈ 2 НА ФОРУМОВ.
браво!
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Убаво напишав пред едно 50 поста. Институциите го ништат Македонизмот, секое племе може лом да прави и ником ништо, ние во своја држава ќе не малтретираат.

Затоа ништо никој не посигнал со конструктивност, само со радикализам и тоа да се судрат и да нема излез, потоа другата страна нека попушта.

Иако никој не е за радикализам, сведоци сме дека во денешно време само тој дава резултат.

За жал, Југославија перфектно си ја заврши улогата да направи безлична маса, додека соседите градеа цврст национализам.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Хихи, реков јас, пазарот за промена на името започна.

Теренот почна да се подготвува. Започна и психолошката војна која носи порака - народе, седете мирни, не излегувајте на протести, пошто ке ви акнеме кривични пријави. Ќутете и трпете додека други одлучуваат за судбината на вашата држава.
твој предлог сега ? дај фати и банирај тој песимизам! и дај да разговараме, како да го спречиме овој песимизам ?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
име: МАКЕДОНИЈА
одредница : РЕПУБЛИКА
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Треба да се спречи песимизмот, ама Јанко и пријателите се безброј маме им е..
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
АНГРУ
НИЕ СИ ИМАМЕ ЦЕЛ
име: МАКЕДОНИЈА
одредница: РЕПУБЛИКА
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Треба да се спречи песимизмот, ама..
а што го спомнуваш тој гомнар воопшто? го спомнуваш, му креваш рејтинг како и на сите други ко него. тоа од сега едноставно го игнорирај!
СТОП
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Dr Sarma зборел со Иво Котевски...

Ама кога? Оној пат кога со голо око си го видел тилот!

:pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не сум сигурен али реченицава дали треба да ја сватам као демек...

Чудо не те критикуваа??

Па зошто да ме критикуваат, јас не фрлав со камења или сл..
А и не ни сакав да си ја барам бељата со полицијата....
А и искрено речено свесен бев дека ако скршам некој прозор на грчката амбасада дека они има да го направат тоа од мува-слон и дека само ќе и наштетам на државата...
Па кој кур бараше пред амбасадата бре????Заради тебе,македонцки и другите Боби сега доби кривична.А ти онака гордо си пишиш дека само си бил пред амбасада.Па сега не си ти одговорен за кривичната или само тие што фрлаа се одговорни???
Ах бе Боби со кого прајш протести ццц.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
твој предлог сега ? дај фати и банирај тој песимизам! и дај да разговараме, како да го спречиме овој песимизам ?
Конкретен предлог се дава за конкретна ситуација, за шпекулации изнесени од анонимуси кои сакаат да сеат песимизам и да го опипаат пулсот нема предлози.

За среќа, владее оптимизмот и ставот кај народот дека нема пазарење со името на државата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom