ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Imame ambasada vo Atina??????
Ambasada imame(doduse ne e ambasada tuku e kancelarija za vrski) i otkoga jas sum tuka(veke 4 godini) nemalo nikakov incident vrz nasata ambasada. Iskreno mnogu mi bese neprijatno da cujam od grckive vesti deka ambasadata bila kamenuvana, i imalo incidenti, stvarno nevkusno.
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Фората беше мирен протест а не пред амбасадата. Ја бев и многу се воодушевив од големото знаме на типците им требало 2 месеци да го напраат. Се беше ок ама кога тргнавме накај амбасадата сватив што ќе се дешава.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Се надевам дека пред да се влезе во доволно сериозна фаза со преговорите т.е. кога ќе се биде на последните, да се организира протест за кој ќе има доволно време и масовност што ќе биде тешко да се контролира но и тоа е дел од “играта“.

И секоја чест за кратко време се организираше...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Со мало задоцнување,секоја чест за организацијата.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Супер беше,браво за организаторите и сите тие што се трудеа.Тоа со амбасадата грешка беше,али иди запри ги комити да не идат.
 
B

Borg_Drone

Гостин
само што дојдов.. едно големо браво за сите...

ајде ок, за пред амбасада и ја бев...викај дери се, изрази незадоволство, ама биваше ли со камења да фрлате бе тупаци....

веке има во грција 100 пати преувеличено..одлично и сервиравте на Бакојани
Фалеше уште со специјалците да се зарчкавме....
И ќе ни ја ебеа мајката :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Што туку се вратив јас... Навистина беше добро, идејата реализирана во целост. Секоја чест. Едино не им` требаше она со амбасадата, си беше јасно и гласно најавен мирен протест... И не разбрав што се деси кога се затрчаа на кеј сите. Ама не е ни битно, одлично беше. Браво уште еднаш.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Супер беше,браво за организаторите и сите тие што се трудеа.Тоа со амбасадата грешка беше,али иди запри ги комити да не идат.
Не да беше грешка со амбасадата...ама ај. Плус грциве не да го направија тоа, сега изгледаме како племе..

Иначе едно големо браво за организаторите, не можев да присуствувам(бидејки сум во fucking Greece). Се надевам дека се ке испадне како што треба со имево.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ај пошо ме интересира а гледам никој не спомна...Колку луѓе имаше на протестот???
:salut:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
уф
на плоштад феноменално,ама кога настана фрката у ГТЦ не беше толку сјајно.
а комитите усраа пред амбасадата....
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
А што стана пред ГТЦ? Видов само 1000 џандари како се залетаа. Ај кажете ми па да го доформулирам целото разочарување.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
кај (кога) имаше фрка у ГТЦ?
некаде кај 19:30
некој албос извадил знаме и почнал да ги навредува блиските протестанти.ова било доволно да го побркаат и да го линчуваат во ГТЦ пет минути подоцна.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
некаде кај 19:30
некој албос извадил знаме и почнал да ги навредува блиските протестанти.ова било доволно да го побркаат и да го линчуваат во ГТЦ пет минути подоцна.
и го средија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom