ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Македонци бидете громогласни да се слушне до Егеј и Пирин нашето исконско име МАКЕДОНИЈА!!!

Македонци напред!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Повеќе од 50 се :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: напрееед ЗА МАКЕДОНИЈА !!!!!!!!!!!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
добро е..имат луѓе... ќе се соберат повеќе...до 8 ќе имат минимум 1000
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле упм и факултет и факултетска бирократија ...... сааакам да сум Скопјееееееееее :toe:

Ајде ајде ќе има многу души осеќам..... ќе биде супер само има една негативна работа колку поголема маса толку потешко се контролира.... се надевам Серпико и Трн ќе средат работа.... со среќа :)

edit: Кај тргнаа бе ????
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
и мене ми е мака шо не сум таму али ако има некој скопјанец на форумов шо седи а шо не е појден на плоштад...:nerv:
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
mora vo sledniot period da se odbrani drzavata.

dokolku na vladata i bide daden predlog "take it or leave it" , kade imeto ke bide DRM ili nesto, a so mal siten tekst ke probat da ni go spopikat, togas ima povekje mozni scenaria, i niedno ne e rozovo...

edno od tie scenarija e moznosta vladata da go prifati predlogot, narodot da se pobuni, pa posle imas kriza i toa sto bi mozelo da sledi, od nedobivanje pokana vo Bukurest, do mozna kriza i konflikt preku koj Albancite bi probale da go pripojat zapadniot del na R. Makedonija kon Kosovo. (posekako granicata ne ni e obelezana.

Da ne zboram za mnogute posledici koi ke gi snosime i nie i site sledni generacii ako na bilo koj nacin se odrecime od naseto - Makedonskoto, i ime, i drzava.

zatoa - jasno i glasno - NE za promena na imeto...

p.s.

ili na naski

"me bilo mile" kako ke ne vika Grcija, za rest of d World - toa sto sme, Republika Makedonija.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Јас сум на работа ако има некој линк со видео пишете :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom