ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Има ли некој семинарска по казнено-процесно право на која било тема ...ако има ќе го замолам да ми прати овде или по приватна порака ..фала.
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Си почнавме во понеделникот,има секој ден предавања освен петок од 4 до 9.
До сега никој не не држшеше поише од 7ипол ама ќе видиме за понатака.
Сега за сега е океј, има бајаги луѓе на предавања.
Почни да доаѓаш, нема да е лошо.
А за научно-истражувачки труд ви даваа по интелектуална сопственост и стечај, или сами си бираме теми?
 
Член од
22 август 2011
Мислења
30
Поени од реакции
3
Ја рано отидов денес околу 8:30 веќе бев таму и најмногу се чека на шалтер, таму чекав 40 минути и после другото за 5 минути завршив. Е сеа утре дека е пензионерски ден незнам дали ќе има гужва (ако си ти за утре).
Иначе ништо не се плаќа.
Fala!
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Кажете ми КАКО да ја најдам Биљана Поповска по историја на право , година дена ја барам , уште ми се нема потпишано во индекс и на пријавата, уште тоа ми фали за да можам да упишам мастер :unsure:
 
Член од
12 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми каже дали е задолжително да се пријави мастер преку електронското досие или пак може и без тоа само со поднесување на документите на ектс шалтерот на студенски?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Дали некој може да ми каже дали е задолжително да се пријави мастер преку електронското досие или пак може и без тоа само со поднесување на документите на ектс шалтерот на студенски?
Знам дека сите колеги/шки пријавуваа и електронски , а мислам дека документите се оставаат во архива .
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Колеги има ли врска она со куцањето на ел индекс или само ни мачкаат очи? Јас ја изгубив картицата и сега овие 2 недели се немам куцано, незнам дали да одам утре до студентски да вадам нова или после полагање да го направам тоа (ако не ми е битно куцањето) пошо не сум при пари моментално :confused:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Колеги има ли врска она со куцањето на ел индекс или само ни мачкаат очи? Јас ја изгубив картицата и сега овие 2 недели се немам куцано, незнам дали да одам утре до студентски да вадам нова или после полагање да го направам тоа (ако не ми е битно куцањето) пошо не сум при пари моментално :confused:
Нема везе што не си се куцала , електронското досие се отвара кога ќе се внесат бодови , што значи после колоквиумот. А и кога ќе ти биде отворено не мораш толку да се замараш , никој не контролира кој колку се куца, јас по еден предмет 1 само се искуцав , па пак можев да си полагам. Така да не функционира тој систем на куцање за присуство.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Во врска со предавањата на мастер студии по казнено право, дали денес имаше предавања по предметот казнено право посебен дел, кој професор предава и дали зададе некакви задолженија?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
да имаше предавање...земавме нешо за квалифицирани убиства види нешо силабус таму .нема сеуште задолженија. тек следен час со др проф. иначе каневчев беше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom