ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ај нека ми е со среќа од 12 за есеј, требаат ми 9 поена... И ако некој ми посака среќа, немој случајно да пише нешто околу кршење нози, оти ќе летат искри до Гренланд!
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
едно question за постарите:дали родна дава еден поен ако ти фали за повисока оценка???и дали случајно некој има меил од тина???
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Мора да дава. Ти имаш право на тој поен. Сеа може да те испрашува, тоа не знам.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Мора да дава. Ти имаш право на тој поен. Сеа може да те испрашува, тоа не знам.

Па да може да те испрашува, но се зависи од професорот може да ти каже нема поен и крај, значи не го даваат сите тој поен мене ми се има десено за 1 поен да не можам да положам:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мора да дава. Ти имаш право на тој поен. Сеа може да те испрашува, тоа не знам.
Не мора да дава верувај, знам луѓе од моја генерација иако сум на политички науки и нема врска со Родна, сепак знам доста професори кои едноставно велат еден поен се менува, на испит ќе си одиш, ќе си научиш и ќе го положиш .

Некои даваат, некои испрашуваат, некои не ги интересира и не се замараат и велат не може.:toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не мора да дава верувај, знам луѓе од моја генерација иако сум на политички науки и нема врска со Родна, сепак знам доста професори кои едноставно велат еден поен се менува, на испит ќе си одиш, ќе си научиш и ќе го положиш .

Некои даваат, некои испрашуваат, некои не ги интересира и не се замараат и велат не може.:toe:
Јас колку што знам, тој поен е загарантиран. Не значи дека ќе ги добиеш без испрашување ама имаш право да го побараш.
Да сум јас на нивно место би се консултирал со Студентскиот Правобранител, Деканат, Сојуз на Студенти.... Неможам едноставно така... да го прифатам тоа.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Moze nekoj da mi kaze so kolku poeni lani se vleguvalo vo drzavna kvota na praven?
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
Moze nekoj da mi kaze so kolku poeni lani se vleguvalo vo drzavna kvota na praven?
јас лани имав 96, нешо поени и бев 127-ма на список а примаја некаде 220 во државна...значи рачунај уште 100 влегоја после мене со помалку поени....
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Moze nekoj da mi kaze so kolku poeni lani se vleguvalo vo drzavna kvota na praven?
92 и нешто имав, па влегов во државна квота, 157 од 220 души. А, ти шо се будалееш па се акаш на правен...
П.С. нема уште резултати од есејот Вовед, неоти ќе ми даде 9+ поена, ама да си знам
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
92 и нешто имав, па влегов во државна квота, 157 од 220 души. А, ти шо се будалееш па се акаш на правен...
П.С. нема уште резултати од есејот Вовед, неоти ќе ми даде 9+ поена, ама да си знам
Какви резултати бе колега, на одмор уште е факултетот, после 15 август, натаму може ќе има нешто :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Има ли некој/а на форумов, кој е на Tempus проектот за мастер студии на правен?
Доколку има, ако може нека сподели искуство, т.е генерални импресии од целокупниот начин на студирање на Tempus.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Абе знае некој кога почнуваме со часови? Јас сум сега трета, ако тоа менува нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom