ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Со Гелев се гледа дека ке е лесно. Родна си ја знам од лани а ова со Сашо не се согласувам :) За активност се запишуваш кога ке му текне, и да си кажал нешто ако му текне да не запишува тој час нема да те запиши па што сакаш прави :) Предметиве му се некако ептен досадни-барем за мене. МЈП учиме од скрипти и за волја на вистината ништо не сфаќам од нив. Џабе читам. Вовед во ЕУ пак има ептен многу информации така да со овие два предмета поима си немам што ке праам. Не ме фаќа око ама баш ич :)
Затоа реков дека предметите се малку тешки, затоа и треба да го слушаш Сашо внимателно на предавања. Тие што не одеа на предавања не само што паднаа туку и заглавија со тие испити. Слушај го што зборува и запишувај, пошто тоа што го збори се паѓа на колоквиум. А за тешки - тешки си се предметите
--- надополнето: Oct 7, 2011 8:56 AM ---
Со Гелев се гледа дека ке е лесно. Родна си ја знам од лани а ова со Сашо не се согласувам :) За активност се запишуваш кога ке му текне, и да си кажал нешто ако му текне да не запишува тој час нема да те запиши па што сакаш прави :) Предметиве му се некако ептен досадни-барем за мене. МЈП учиме од скрипти и за волја на вистината ништо не сфаќам од нив. Џабе читам. Вовед во ЕУ пак има ептен многу информации така да со овие два предмета поима си немам што ке праам. Не ме фаќа око ама баш ич :)
Затоа реков дека предметите се малку тешки, затоа и треба да го слушаш Сашо внимателно на предавања. Тие што не одеа на предавања не само што паднаа туку и заглавија со тие испити. Слушај го што зборува и запишувај, пошто тоа што го збори се паѓа на колоквиум. А за тешки - тешки си се предметите
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Затоа реков дека предметите се малку тешки, затоа и треба да го слушаш Сашо внимателно на предавања. Тие што не одеа на предавања не само што паднаа туку и заглавија со тие испити. Слушај го што зборува и запишувај, пошто тоа што го збори се паѓа на колоквиум. А за тешки - тешки си се предметите
Го слушам, што да праам друго :) Се надевам лесно ке поминам, абе не се здрави-900 страни за први колоквиуми. Ај научи ги да те видам
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
знае некој дали ќе има предавања во понеделник?
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Зашто да нема? :)
Ке има.
зошто на сите други факултети им се споени понеделник и вторник, нели државен празник и нема да имаат предавања, а кај нас никој ништо не спомна.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
зошто на сите други факултети им се споени понеделник и вторник, нели државен празник и нема да имаат предавања, а кај нас никој ништо не спомна.
На кои други ке може да ми кажеш? На економски ке учат, на ФЕИТ ке учат, на филолошки ке учат....Освен градежен не знам друг што ке им е слободен :)
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.020
Поени од реакции
1.137
На кои други ке може да ми кажеш? На економски ке учат, на ФЕИТ ке учат, на филолошки ке учат....Освен градежен не знам друг што ке им е слободен :)
Може мислела на некој приватен факултет , никаде не напиша таа дека мисли на државни факултети , а и ако на некој државен факултет немаат настава само неколку смерови , не значи дека цели факултети нема да имаат настава, пример Филозофски има многу смерови ако пример еден смер нема настава останатите ќе имаат. Помина тоа спојување на денови , како што беше порано со 1 и 2 Мај . Инаку Саво Климовски кажа дека нема да се работи Вторник , добро е што нема да се одработува тој ден , барем нема неговиот предмет, за други не се знае .
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Може мислела на некој приватен факултет , никаде не напиша таа дека мисли на државни факултети , а и ако на некој државен факултет немаат настава само неколку смерови , не значи дека цели факултети нема да имаат настава, пример Филозофски има многу смерови ако пример еден смер нема настава останатите ќе имаат. Помина тоа спојување на денови , како што беше порано со 1 и 2 Мај . Инаку Саво Климовски кажа дека нема да се работи Вторник , добро е што нема да се одработува тој ден , барем нема неговиот предмет, за други не се знае .
Па таман работа вторник да го одработуваме :) Не е ден на дрвото :)
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.020
Поени од реакции
1.137
Па таман работа вторник да го одработуваме :) Не е ден на дрвото :)
Па не се сеќавам точно лани кој празник беше , но знам дека во една група од 1 семестар лани го одработувале Вовед во Правото , а било некој празник државен . Така да може и кај некои да се одработува и овој празник , секогаш има исклучоци :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Па не се сеќавам точно лани кој празник беше , но знам дека во една група од 1 семестар лани го одработувале Вовед во Правото , а било некој празник државен . Така да може и кај некои да се одработува и овој празник , секогаш има исклучоци :)
Туку да бе, имаш право. Лани исто не знам што празник беше и паѓаше кога имавме Економика и Томче главен-СИТЕ КОИ ИМААТ ПРЕЗЕНТАЦИИ ЗА ТОЈ ДЕН КЕ ДОЈДАТ ВО САБОТА ВО 9!!! :) И ако имаш презентација ај не појди да те видам :)
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
дали некој знае да кажи облигационо каков е есејот знаеме дека ќе има случај и нешто прашање....ќе може подетално нешто за помош??? pls!!:love:
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Да ве замолам за помош сите навистина ми е потребна.
Доколку некој има прашања по било кој поредмет од 1 сенместар прва година да ми ги прати по ЛП бидејќи навистина не знам на што да обрнам внимание од материјалот обемен е и има мн податоци.
Би ви била мн благодарна
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Јаоооооооооо како се учи бре ова за државава на Франките? податоци податоци Драгоберт трети, клодовик, пипин, шарл мортел аууу бре брееееееееј може и ќе запамтам нешо ... :S
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
ima nekoj sto ke moze da odgovri dali poenite od taskovska po esej od voved vi se staveni vo dosieto ????
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.907
колку максимум поени дава асистентот спасов од презентација (5 или 10) пошто денес ми даде 4 поени и незнам дали тоа е лошо,солидно или топ... ако може некој да ми каже, фала однапред ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom