ПМФ

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
5.042
Поени од реакции
3.938
Сузана Топузоски уште предава некои од физиките?
Пошто на нас ветеринарите мамето ни го расплака,ме буташе на испити за правопис и интерпункција......
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.896
Сузана Топузоски уште предава некои од физиките?
Пошто на нас ветеринарите мамето ни го расплака,ме буташе на испити за правопис и интерпункција......
Предава.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.869
Поени од реакции
5.356
ЦЦЦ,ја прашувам еднаш како да решам една задача и типката ми вика: ,,Аа,кој си знае математика ке си ја реши,,........
Еве на Колт прати му ја, ќе ти ја реши :LOL:
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
147
Кај професорот Ѓорѓи Марковски математика полагам од земјоделски факултет знае ли некој од кој материјал поставува задачи?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
0
Дали има некој студент што држи часови по математика?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
116
Поени од реакции
28
Дечки има некој тука што има слушано настава на ПМФ - Астрономија и Астрофизика (додпипломски или магистерски) да каже дали вреди да се запишува тоа или само трошење време е
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
94
Поени од реакции
17
Здраво, размислувам да се запишам на институтот на Географија - наставна. Дали знај некој какви се професорите, предавањата и дали се учи математика и сл математички предмети и дали се тешки или лесни исто и за другите предмети.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
4.290
Инфо ми треба за насоката, Географски информациски системи.

План е вонредно студирање.

Дали е одлична и препорачувате за студирање во однос на перспектива и барање работа.Какви се професорите? Има ли математика?Дали може да речеме во компарација со Електро е модел решавање задачи појќе или Правен факултет каде што е бубање и читање модел ....Сакам да добијам слика,за што насока е . Вчера случајно на конкурсот на Уким ја видов насокава и доста ми се фати интересна .....Прва асоцијација ми беше Google Maps
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
94
Поени од реакции
17
Инфо ми треба за насоката, Географски информациски системи.

План е вонредно студирање.

Дали е одлична и препорачувате за студирање во однос на перспектива и барање работа.Какви се професорите? Има ли математика?Дали може да речеме во компарација со Електро е модел решавање задачи појќе или Правен факултет каде што е бубање и читање модел ....Сакам да добијам слика,за што насока е . Вчера случајно на конкурсот на Уким ја видов насокава и доста ми се фати интересна .....Прва асоцијација ми беше Google Maps
Овие факултети не отвараат иднина. Ако сакаш да успееш, само информатика е моментално во оваа глобализација се друго е ветар во магла. Подобро 4год. да се мачиш него ли цел живот.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
4.290
Овие факултети не отвараат иднина. Ако сакаш да успееш, само информатика е моментално во оваа глобализација се друго е ветар во магла. Подобро 4год. да се мачиш него ли цел живот.
Донесено одлука,правен ....Ми се смачи од приватни професори дегени ....Се јавувам кај 15 души ,од кои добивам 4 души.Подготвуваат за после 20 септември ,само за пред испит.Викам сакам долг период без да биде проблем пари,најмалку 2 месеца,не се нафаќаат,уште не сакаат да ти дојдат а им лупаш 600 денари за саат и пол ....Ма кој ги врти ....Нема затоа привлекување кон математиката.Треба на една недела,да шпартам до Автокоманда,Кисела Вода каде живеат за да ми држи час ...Правен,ме влече финансиско право,одам и нема да се гушам ....Барем знам дека немам грижи ....Имам проблем,барам помош,спремен да платам,не сакаат,ма сиктер ....И со ова може у банка,ујп,финансова полиција, извршител,осигурување и даље ....
 
На врв Bottom