ПМФ

Член од
22 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
1
И јас мислев така меѓутоа друго слушнав, па си викам ајде ќе прашам на форумов....инаку за математичка економија
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Што не е јасно? :)
За мене ништо, ги помианв јас овие глупости пред 3 години:)
Жал ми е за децава шо се запишуваат ко ќе ги видат овие букви , бројки, кратенки ... а и работава со кофинансирањево не ми е јасна, како можи да има кај кофинансирање ДА некој со 95 поени на физика.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
За мене ништо, ги помианв јас овие глупости пред 3 години:)
Жал ми е за децава шо се запишуваат ко ќе ги видат овие букви , бројки, кратенки ... а и работава со кофинансирањево не ми е јасна, како можи да има кај кофинансирање ДА некој со 95 поени на физика.
Тоа ДА значи дека тој прифатил кофинансирање во електронската пријава доколку не биде во државна, а не значи дека е во приватна квота. :)
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Тоа ДА значи дека тој прифатил кофинансирање во електронската пријава доколку не биде во државна, а не значи дека е во приватна квота. :)
Да да разбирам тоа информатичко општество ова она ...:)
Али сепак мислам подобро е по институти да се напишат и рангираат па да си знаат кој е влезен во државна а кој не, инаку вака не се знај дали тој шо не дал согласност за кофинансирање е примен во државна....... Инаку секој за себе знај дали дал согласност или не тоа јас сум го кажал не мора тие таму на список да го пишуваат.
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Колку шо гледам сега ги средија листите. И наместо информатичарите, од ова година туристите ќе го окупират факултетот :D
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
1
Кога ќе има прелиминарна за државна/приватна квота?
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
1
Е да и тоа шо викаш :) Ама пак сакам да си видам со свои очи :P
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ај некој ако знае дали понеделник е неработен ден, нека пише. Закажале еден куп испити, а некои колеги викаат дека е неработен. Ја колку што знам вторник е неработен...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ај некој ако знае дали понеделник е неработен ден, нека пише. Закажале еден куп испити, а некои колеги викаат дека е неработен. Ја колку што знам вторник е неработен...
Споен со вторник, 28 август, 2012 г, (Богородица). ;)
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Ај некој ако знае дали понеделник е неработен ден, нека пише. Закажале еден куп испити, а некои колеги викаат дека е неработен. Ја колку што знам вторник е неработен...
И ја имам закажано испити на 27, изгледа се работи, ја знам на 28ми сигурно не се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom