Очни клиники

Член од
22 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Profi e Ristovski , skoro za se povrzano so ocni bolesti znae da najde resenie coekov.I sestrata sho raboti tamu e srcka :)
Е па не е баш толку профи, кај мене не знаеше која е причината за хориоретинитисот, а камоли терапијата, ми најде дијагноза дека имам "амблиопија", а визусот ми беше 100% на левото око и 90% на десното око, амблиопијата е за Визус од 50% до максимум 60% со корекција и освен тоа, амблиопијата се јавува до 5-6 годишна возраст, а не на 35-36 годишна возраст, според тоа човекот нема елементарни познавања од офталмологијата и пласира дезинформации во јавноста дека корегира астигматизам (цилиндар), а не го прави тоа и ми кажа дека единствено што ми преостанува е до крајот на животот да носам наочари и ништо друго не се прави, е па се направи во Систина офталмологија, имплантација на интраокуларни мултифокални торични леќи и сега имам вид без употреба на оптички помагала, благодарение на извонредниот хирург и уметник со филигранска прецизност доктор Златко Арнаудовски, инаку истото важи и за сашо петров во визиа, и тој нема елементарни познавања од областа на офталмологијата, истата дијагноза дека имам амблиопија (мрзливо око) кое нешто воопшто не е точно и тој исто така ја лаже цела јавност дека корегира астигматизам (цилиндар), а мене ми рече "да беше обична сфера, тогаш ќе можеше", многу несериозно, нестручно и неодговорно од негова страна
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
14
Дечки здраво.
Молам за совет и помош дали би имал некоја надеж.
Имено се работи за татко ми, опериран од аденом на хипофиза пред две години, операцијата успешна но за жал видот му е оштетен ре4иси и да не гледа , тумурот си го направил своето, веројатно оптичкиот нерв е оштетен, но сепак барам некој начин можност надеж да се оправи барем малку.
Дали имате слушнато да се средува тоа негде, најдобар доктор да ми препорачате да искомуницирам.
Ви благодарам ☺
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Дечки здраво.
Молам за совет и помош дали би имал некоја надеж.
Имено се работи за татко ми, опериран од аденом на хипофиза пред две години, операцијата успешна но за жал видот му е оштетен ре4иси и да не гледа , тумурот си го направил своето, веројатно оптичкиот нерв е оштетен, но сепак барам некој начин можност надеж да се оправи барем малку.
Дали имате слушнато да се средува тоа негде, најдобар доктор да ми препорачате да искомуницирам.
Ви благодарам ☺
Нема никакви шанси да се поправи оштетен очен нерв.
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки здраво.
Молам за совет и помош дали би имал некоја надеж.
Имено се работи за татко ми, опериран од аденом на хипофиза пред две години, операцијата успешна но за жал видот му е оштетен ре4иси и да не гледа , тумурот си го направил своето, веројатно оптичкиот нерв е оштетен, но сепак барам некој начин можност надеж да се оправи барем малку.
Дали имате слушнато да се средува тоа негде, најдобар доктор да ми препорачате да искомуницирам.
Ви благодарам ☺
Некаде во Америка се експериментира со матични клетки, веројатно се работи за оштетување на хијазмата, сега за сега нема начин да се поправи оштетен нерв, но во некоја иднина веројатно ќе се најде начин со терапијата со матични клетки или некоја друга терапија
Автоматски споено мислење:

Ако цилиндерот е над 4 D не верувам дека некој ќе се нафати да изврши корекција. Башка што има и други фактори што се важни и операцијата не гарантира 100% успех.

Ако ти рекол лекарот дека не си добар кандидат за LASIK, тогаш не си. Секогаш имаш право да побараш друго мислење, има и други лекари кои ја вршат истава процедура.
Во европската очна болница и во Систина офталмологија го рекоа токму спротивното, дека сум кандидат за ласерска корекција на диоптријата (астигматизмот), значи дека не е до мене и мојот "цилиндар", туку е до офталмологот или до офталмохирургот
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Внимавајте со овие Деница,освен убави соби,современа апаратура и многу страчки облечени во униформи на медицински сестри нема да најдете.Услуга нула,професионалност -100,се собрале некои провинцијалци и си играат очна болница,а се разбира дебело наплаќаат за преставата што ја играат
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.504
Поени од реакции
9.408
Внимавајте со овие Деница,освен убави соби,современа апаратура и многу страчки облечени во униформи на медицински сестри нема да најдете.Услуга нула,професионалност -100,се собрале некои провинцијалци и си играат очна болница,а се разбира дебело наплаќаат за преставата што ја играат
Ова ти е од лично искуство или од рекла казала?
Многу пофални зборови има чуено за Др.Бучковска.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Ова ти е од лично искуство или од рекла казала?
Многу пофални зборови има чуено за Др.Бучковска.
Често знаеш да пишеш од другиот профил дека една ластовичка не прави пролет,така да тоа е случајот со провинцијалскава очна болница
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.504
Поени од реакции
9.408
Често знаеш да пишеш од другиот профил дека една ластовичка не прави пролет,така да тоа е случајот со провинцијалскава очна болница
Кој друг профил..ти булазниш нешто или!?
Шиканираш без аргументи една приватна болница.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Кој друг профил..ти булазниш нешто или!?
Шиканираш без аргументи една приватна болница.
Си имам јас аргументи и секој кој ке појде сам ке си се увери
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Внимавајте со овие Деница,освен убави соби,современа апаратура и многу страчки облечени во униформи на медицински сестри нема да најдете.Услуга нула,професионалност -100,се собрале некои провинцијалци и си играат очна болница,а се разбира дебело наплаќаат за преставата што ја играат
Јас сум на 200км од Скупје 400 во два правци. Имав закажано преглед она со боја низ вена. Одам таму на рецепција, не знаеја за што сум појден, ја чекаа докторката да дојди па да ја прашаат. :lolzz: Па одкако дојде ми презакажаа за друг ден.

Секако дека не стапнав повеќе таму.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.504
Поени од реакции
9.408
Јас сум на 200км од Скупје 400 во два правци. Имав закажано преглед она со боја низ вена. Одам таму на рецепција, не знаеја за што сум појден, ја чекаа докторката да дојди па да ја прашаат. :lolzz: Па одкако дојде ми презакажаа за друг ден.

Секако дека не стапнав повеќе таму.
....и кај отиде ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Кој има поголема мака и ако може да си дозволи,нека оди Софија кај доктор пар екселанс Веселин Даскалов,болница Пентаграм.Со разумни цени работат а тука ем ке ве ослепат ем исти пари ке потрошите како татко ми у Воена болница што го преебаа кај тој абдалот Андоновски што важел за еден од подобрите
Автоматски споено мислење:

Кретенот му промашил и леќата и плус со висок очен притисок го оперирал,20 дена од кревет не можеше да мрдне човекот,тоа беа неподносливи болки сестру му ебем клошарска
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.504
Поени од реакции
9.408
Кој има поголема мака и ако може да си дозволи,нека оди Софија кај доктор пар екселанс Веселин Даскалов,болница Пентаграм.Со разумни цени работат а тука ем ке ве ослепат ем исти пари ке потрошите како татко ми у Воена болница што го преебаа кај тој абдалот Андоновски што важел за еден од подобрите
Автоматски споено мислење:

Кретенот му промашил и леќата и плус со висок очен притисок го оперирал,20 дена од кревет не можеше да мрдне човекот,тоа беа неподносливи болки сестру му ебем клошарска
Навистина др.Драган Андоновски од најдобар,најбаран,стана доктор со многу грешки при операции..За ова си во право, жал ми е за татко ти.
Мислам дека не си бил ни во Деница...не е битно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom