Очни клиники

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кажете некоја приватна клиника добра која може да се напраи преглед со плави картони.
 
3

321456

Гостин
најевтина оптика ?
Јас имам малку поголем диоптер и обично стаклата ги немаат на лагер, па мора да ги порачуваат и затоа секогаш кога купувам стакла ги прошетувам сите оптики за да најдам поевтино.
Последниот пат, и стакла, и рамки, купив од Галерија на плоштад во Скопје, стаклата ме чинеа 500 денари поевтино отколку што би ме чинеле на други места, а рамките во разумна цена од 1600 денари, многу добро ми ги центрираа и сум задоволен.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Јас имам малку поголем диоптер и обично стаклата ги немаат на лагер, па мора да ги порачуваат и затоа секогаш кога купувам стакла ги прошетувам сите оптики за да најдам поевтино.
Последниот пат, и стакла, и рамки, купив од Галерија на плоштад во Скопје, стаклата ме чинеа 500 денари поевтино отколку што би ме чинеле на други места, а рамките во разумна цена од 1600 денари, многу добро ми ги центрираа и сум задоволен.
јас кај што прашав во к.вода на едно место ми рекоа 2100ден стаклата имале 6-7 слоеви заштити од прашина од пц,не се замаглувале од една во др просторија и вика ако им истуриш вода нема капки да има на стаклата сите капки се собираат во една како живата
 
C

cige

Гостин
јас кај што прашав во к.вода на едно место ми рекоа 2100ден стаклата имале 6-7 слоеви заштити од прашина од пц,не се замаглувале од една во др просторија и вика ако им истуриш вода нема капки да има на стаклата сите капки се собираат во една како живата
Нареден пат дојди во Велес, тука антирефлексни стакла се 1200 денари.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
44
Поени од реакции
2
најдобра (или барем некоја од подобрите) очни клиники во Охрид дане знае некој? :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Некој што имал искуство да сподели информации за Поликлиника Букурешт?

Разбрав дека прегледот е бесплатен (со зелени картони). Дали за преглед треба да се закаже претходно или се оди на лице место?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Некој што имал искуство да сподели информации за Поликлиника Букурешт?

Разбрав дека прегледот е бесплатен (со зелени картони). Дали за преглед треба да се закаже претходно или се оди на лице место?
јас бев пред 3год можеби беше крш невиден се,уште имаа тел на вртење технологија 0,си платив приватно кај др Ристовски барем знам се ми ги прегледа
 
C

cige

Гостин
Има некој искуство со правење операција во Систина преку фондот?
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Има некој искуство со правење операција во Систина преку фондот?
Јас вчера се јавив и ми рекоа дека операција од перде чини од 48 000 денари па до 1700 евра за едно око за преку фондот ништо не ми кажаа.
 
M

Muranyi

Гостин
Доколку се работи за обичен преглед и јас би избрал приватна очна клиника, без разлика што истата услуга би ја добил и на Очната државна клиника(не се до толку утепани,имаат добиено нова опрема) за 20 пати помала цена, но сепак ќе ги избегнам гужвите и целодневното малтретирање по шалтери и ходници. Сепак, доколку се работи за операција, би ви го препорачал доктор Ставриќ кој убедливо е најдобриот на тоа поле во државава. Премногу го исплукаа бившите му колеги кога ја напуштија клиника и отидоа во Систина, затоа денес своите оперативни неуспеси и потфрлувања ги препраќаат кај него. Тоа кажува се за него и неговата стручност.
 
C

cige

Гостин
Доколку се работи за обичен преглед и јас би избрал приватна очна клиника, без разлика што истата услуга би ја добил и на Очната државна клиника(не се до толку утепани,имаат добиено нова опрема) за 20 пати помала цена, но сепак ќе ги избегнам гужвите и целодневното малтретирање по шалтери и ходници. Сепак, доколку се работи за операција, би ви го препорачал доктор Ставриќ кој убедливо е најдобриот на тоа поле во државава. Премногу го исплукаа бившите му колеги кога ја напуштија клиника и отидоа во Систина, затоа денес своите оперативни неуспеси и потфрлувања ги препраќаат кај него. Тоа кажува се за него и неговата стручност.
20 пати помала цена и 20 пати пократко време трае прегледот. Што сакам да кажам, за да успеат сите пациенти да ги услужат прегледите се вршат површински, а во систина прегледот трае 20-30 минути, што нема шанси тебе доктор во државна толку време да те тинтари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom