Очни клиники

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
европска очна клиника http://www.eeh-mk.com/mk/index.html#

јас бев пред пола година за одредување на диоптер и имав проблем со десното око, ми беше инфицирано, на очната клиника на клинички ми закажаа преглед за 10-15 дена бидејки немале не знам некој препарати ова она, не ме примија ни како итен случај.. па уште таа докторката ми вика ставај лед и миј го со вода нека се стиши па ке видиме што му е ?!?! а јас не можев да гледам :( катастрофа... цените варираат зависи за каква интервенција се работи , слични се со систина и другиве приватни клиники а сега во последно време слушнав дека почнале и со фондот за здравство да соработуваат, што се однесува до услугата и професионалноста 10/10
 
М

Мартин`

Гостин
И мене ме интересира тоа препорачајте некои каде што сте задоволни.

До сега 2 пати бев на преглед во визија но не сум задоволен и двата пати ми даваат некои нереални бројки на диоптер, првиот пат ми рекоа демек накај 2 нешто така беше вториот пат одам и ми наоѓаат 1~ тука некаде а ниту наочари носев ни ништо па да се подобрил диоптерот..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Исто и ја сакам да знам.

Иам астигматизам и претходниот пат кога бев на проверувања, бев во приватна клиника и воена болница, различни бројки за степен на астигматизмот ми дадоа а битна работа е.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
сиситина офтамолигија работи веќе 2 години

европска очна болница
 
C

cige

Гостин
европска очна клиника http://www.eeh-mk.com/mk/index.html#

јас бев пред пола година за одредување на диоптер и имав проблем со десното око, ми беше инфицирано, на очната клиника на клинички ми закажаа преглед за 10-15 дена бидејки немале не знам некој препарати ова она, не ме примија ни како итен случај.. па уште таа докторката ми вика ставај лед и миј го со вода нека се стиши па ке видиме што му е ?!?! а јас не можев да гледам :( катастрофа... цените варираат зависи за каква интервенција се работи , слични се со систина и другиве приватни клиники а сега во последно време слушнав дека почнале и со фондот за здравство да соработуваат, што се однесува до услугата и професионалноста 10/10
Оваа е таа турската што ја викаат? За операција преку фондот за здравство да не треба многу време да се чека?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Оваа е таа турската што ја викаат? За операција преку фондот за здравство да не треба многу време да се чека?
да таа е таа турската болница во ѓорче
--- надополнето: 30 октомври 2012 во 21:25 ---
Оваа е таа турската што ја викаат? За операција преку фондот за здравство да не треба многу време да се чека?
кога бев јас уште беа во преговори платив приватно, а пред недела дена беше едно другарче рече дека платил минимално, ке го прашам подетално да ми објасни што како и ке ви пишам :)
 
M

Moon Child

Гостин
Визија е добра очна клиника и доста опремена. Јас одев таму неколку пати.
 
C

cige

Гостин
да таа е таа турската болница во ѓорче
--- надополнето: 30 октомври 2012 во 21:25 ---


кога бев јас уште беа во преговори платив приватно, а пред недела дена беше едно другарче рече дека платил минимално, ке го прашам подетално да ми објасни што како и ке ви пишам :)
Зошто Систина Офталмологија?

  • Искусен и професионален хируршки тим
  • Висока лекарска етика и доверба - вашиот доктор хирург секогаш е тука и достапен за вашите прашања и проблеми
  • Материјали и импланти со врвен квалитет и доживотна гаранција
  • Брзи и сигурни интервенции и уште побрзо заздравување
  • Оптика со широк избор на терапевтски и козметички помагала
  • Професионална соработка со очните центри во Љубљана, Софија, Истанбул и во Белград
  • Соработка со ФЗОМ за граѓаните на РМ
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Зошто Систина Офталмологија?

  • Искусен и професионален хируршки тим
  • Висока лекарска етика и доверба - вашиот доктор хирург секогаш е тука и достапен за вашите прашања и проблеми
  • Материјали и импланти со врвен квалитет и доживотна гаранција
  • Брзи и сигурни интервенции и уште побрзо заздравување
  • Оптика со широк избор на терапевтски и козметички помагала
  • Професионална соработка со очните центри во Љубљана, Софија, Истанбул и во Белград
  • Соработка со ФЗОМ за граѓаните на РМ
Малце сум неедуциран во однос на здравствово.
Соработката со ФЗОМ значи прават прегледи со плави картони (meaning cheaper exams) ?
Ако да шо пари е ако знае некој (преглед) ?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Малце сум неедуциран во однос на здравствово.
Соработката со ФЗОМ значи прават прегледи со плави картони (meaning cheaper exams) ?
Ако да шо пари е ако знае некој (преглед) ?
систина офтамологија и european eye hospital имаат склучено договор со фзом само за следниве услуги:

витректомија на заден сегмент
аблација на мрежница
замена на силиконско масло
кератопластика трансплатација и
кератопротеза

сите останати интервенции и консултации се на товар на пациентот, основен консултативен преглед во со е од 850 до 1500 ден. во зависност од тежината прегледот, а во eyh од 800 до 1400 ден. исто во зависност од тежината на прегледот.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Значи и двете се добри, и Систина и Европска очна, ако сакате да идете у европска ијам пријателка работи таму кажете што ве интересира и за каков третман ќе прашам ќе ви пренесам или ќе ве препорачам па таа ќе ви помогне накнадно коа ќе отидете таму, Систина имам искуство лично др. Златко Арнаудов е страшно добар очен доктор, така да што и да одлучите која од овие две нема да погрешите.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.676
Поени од реакции
4.791
систина офтамологија и european eye hospital имаат склучено договор со фзом само за следниве услуги:

витректомија на заден сегмент
аблација на мрежница
замена на силиконско масло
кератопластика трансплатација и
кератопротеза

сите останати интервенции и консултации се на товар на пациентот, основен консултативен преглед во со е од 850 до 1500 ден. во зависност од тежината прегледот, а во eyh од 800 до 1400 ден. исто во зависност од тежината на прегледот.
Zae.i ti slkucen dogovor so fzom , zimi k....v sho e toa primeneto u praksa.Mozebi vo idnina a mozebi i pak ke vikaat "Ne se primenuva seuste dogovorot , fzom ne dava pari" ..
Mizi asan da ti baам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom