Очила, цвикери, наочари ....

Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
како да препознаеш дали наочарите се фалс или оригинал станува збор за лото имам најдено па баш ме интересира :)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Препорачајте добра продавница со цвикери ? у гтц отидов во две,катастрофа...немаше такви ко што барам..
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Јас н
Никад у живот не сум носел наочари. Греота е да ги кријам овие мои убави очи со наочари за сонце. А имам пробано разни модели сите ми стојат многу добро, ама немам навика да носам на мене, се осеќам како летна шема, а јас не сум летна шема тип. :)
И јас така, особено кога си ги купив сините леќи поубав сум и не ставам ништо!Евентуално на глава да ми стојат косата да ми ја исправат!
--- надополнето: 20 август 2012 во 19:03 ---
Да не знае некој дали у скопје има вакви и колку е цената?
http://en.wikipedia.org/wiki/File:RayBanAviator.jpg
нз за во ск , во велес има посебна реј бан за наочари, околу 12 000!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ај пуштајте некој нови 2013 модели машки и женски се универзалки ги гледам неможам да го најдам моделот нигде на нет незнам ни како се викаат слични се на реј бан ретрото... :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
42
Поени од реакции
15
Сакам да купам наочари за сонце(мислам на некои поквалитетни)но со диоптер...поточно,да ги заменам стаклата,да бидат за сонце но со диоптер.Има некој искуство,или предлог,бидејќи не може на секоја рамка да се заменат стаклата...колку биле закривени и сл..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom