Очила, цвикери, наочари ....

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Знаете ли каде има наочари кои заштитуваат од зрачењето на компјутер/таблер/телефон и која е нивната цена отприлика. Фала однапред.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во оптика, толку е тешко да идете и да прашате? Различни модели, различни цени.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.458
Поени од реакции
34.431
Поларизирани очила за сонце од алиекспрес сте земале некој, задоволни, незадоволни?
Низ Македонијава поасолни тешко под 3000 денари да се најдат, ваму гледам дека има модели со позитивни рецензии и за по 20 долари, или дајте некоја друга страна за онлајн нарачки со подобар квалитет.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.544
Поени од реакции
2.112
Поларизирани очила за сонце од алиекспрес сте земале некој, задоволни, незадоволни?
Низ Македонијава поасолни тешко под 3000 денари да се најдат, ваму гледам дека има модели со позитивни рецензии и за по 20 долари, или дајте некоја друга страна за онлајн нарачки со подобар квалитет.
Дoбри се, aмa не oчекувaј некoј квaлитет. Нaјчестo стрaдaaт рaмките

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Поларизирани очила за сонце од алиекспрес сте земале некој, задоволни, незадоволни?
Низ Македонијава поасолни тешко под 3000 денари да се најдат, ваму гледам дека има модели со позитивни рецензии и за по 20 долари, или дајте некоја друга страна за онлајн нарачки со подобар квалитет.
Барај Veithdia, јас зедов, 14 долари, и сум задоволен, иако носам наочари со диоптер тие воопшто не ми ги умараат очиве кога ги носам.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво на сите,

Каде во Скопје вршат поправка на рамки за очила?
Конкретно, скршен е оној метален држач кој што со гумичка лежи на носот.

Благодарам однапред
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.198
Поени од реакции
6.999
Поларизирани очила за сонце од алиекспрес сте земале некој, задоволни, незадоволни?
Низ Македонијава поасолни тешко под 3000 денари да се најдат, ваму гледам дека има модели со позитивни рецензии и за по 20 долари, или дајте некоја друга страна за онлајн нарачки со подобар квалитет.
Од Али Експрес не очекувај квалитет. Можеби очилата ќе бидат поларизирани но никад нема да знаеш дали имаат UV 400 стандард за филтер со што ги прави опасни за употреба. Леќата ти се шири од затемнетото стакло а без филтер UV зраците си минат.

Барај боље увоз од сериозна фирма со
C E сертификат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.458
Поени од реакции
34.431
Од Али Експрес не очекувај квалитет. Можеби очилата ќе бидат поларизирани но никад нема да знаеш дали имаат UV 400 стандард за филтер со што ги прави опасни за употреба. Леќата ти се шири од затемнетото стакло а без филтер UV зраците си минат.

Барај боље увоз од сериозна фирма со
C E сертификат.
Друже како го ископа постов од 2018та :D
2 пара купив и ги загинав оттогаш, не зедов инаку од Аљи, не ми се експериментираше :D
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.477
Искуство некој со овие луксор оптик?
Сите Реј Бан по 5900 сите модели неделава, некако евтино, и плус сумљиво ми е фиксна цена за сите модели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom