Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
718
Поени од реакции
1.647
Во кој ресторант во Охрид не служат алкохол? :cautious:
Остај го бе, во луна од нефи пицеријана лани еден пријател викна да почастит се туривме од коњаци пиење. Кутриот имат во чајџилница седнато и имат пиво нарачано. :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Dobro ok, vo cajdilnica sednav kade ne sluzat pivo i Ohrid mi e skap i ne mozam da si go dozvolam i zatoa bla bla bla...
Ete srceto mi se kini od jadovi oti nema da mozam da letuvam tamu ovaa sezona ali cesen pionerski zbor cela godina ke stedam i slednata sezona si velam ke mozam da si dozvolam makar eden prodolzen vikend tamu ako ne poke.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.574
Поени од реакции
34.970
Dobro ok, vo cajdilnica sednav kade ne sluzat pivo i Ohrid mi e skap i ne mozam da si go dozvolam i zatoa bla bla bla...
Ete srceto mi se kini od jadovi oti nema da mozam da letuvam tamu ovaa sezona ali cesen pionerski zbor cela godina ke stedam i slednata sezona si velam ke mozam da si dozvolam makar eden prodolzen vikend tamu ako ne poke.
Ваков одговор е типичен за жена во ПМС.

Самиот кажа дека си посетил ресторант во кој немало алкохол. Фино лепо прашав каде тоа.
Можеше само да го напишеш името на ресторанот и толку.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Ваков одговор е типичен за жена во ПМС.

Самиот кажа дека си посетил ресторант во кој немало алкохол. Фино лепо прашав каде тоа.
Можеше само да го напишеш името на ресторанот и толку.
Pojma nemam kako se vika iskreno, ne ni obrnav bas vnimanie. Ne bev specijalno za sofra tuku onaka uspat pa vlegovme vo prviot so go vidovme. Orientaciino od koga ke go pominis cinarot, vo edna ulicka levo. Ako prodolzis pravo ke izlezis na turisticka, znaci ne taa tuku levo od nea ulica edna, pojma nemam kaj odi ili kaj izlegva. Mozi i da promasiv cikmak dva ali stvarno ne se zamarav ili obrnav vnimanie, baska lani bese taka da toa e najdobro so mozam po sekjavanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom