Охрид

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.447
Поени од реакции
3.216
кој ја зеде под концесија?
За жал никој, ја затворија :(

1657952527817.png
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.256
За жал никој, ја затворија :(

Прегледај го приврзокот 338703
која фирма градит/љачка транс,лум трим или?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.157
Поени од реакции
33.437
Во Охридско езеро, пронајдена бомба

- Стружани - Не ојте во Охрид, бомби клавет
- Охриѓани - А бе немат шо немат, дури и бомби имаме :icon_mrgr:
- Татарите - Бомбата е блгарска
- Скопјани - Ништо без ајкула :icon_mrgr:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.795
Поени од реакции
15.512
Реално цена од 30 евра за апартман и не е скапо. Зошто ?
30 евра се 1800 ден. 3ца да идете тоа се 600 ден од човек. За 600 ден имаш 99% приватно WC, телевизор и клима,фрижидер и во 50% од случаите дури кујна со решо за кафе.
Не знам што повеќе сака народов за 600 ден за една вечер во вакви пристојни услови.
За 500 ден има приколици и само кревет во тврда градба за издавање. Без приватно WC и во никој случај кујна. ТВ, клима, фрижидер се мисловни именки. За 100 ден поевтино има 50% до 75% полоши услови.
Ако на некого му чини тоа што ќе заштеди 100 ден а да спие како да е во војска или во хостел тогаш нека не се жали.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
356
Поени од реакции
1.176
Која цена се катамараните моментално?
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
725
Поени од реакции
664
Како се движат цениве оваа година во приватно сместување. Лани плаќавме по 1500 ден за студио од вечер . Знам дека можам и директно да прашам ама ова чисто инвормативно некој да знае?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.537
Поени од реакции
4.033
Охриѓани, кое кафанче / ресторан го препорачувате за пастрмка. Имам некои гости од странство па ќе одат на неколку дена до Охрид, сакаат пастрмка добра да јадат. Цените не се битни, само да е добро.
И препорака за некој кафич за навечер, на возраст се од 34 до 37 години.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.157
Поени од реакции
33.437
Охриѓани, кое кафанче / ресторан го препорачувате за пастрмка. Имам некои гости од странство па ќе одат на неколку дена до Охрид, сакаат пастрмка добра да јадат. Цените не се битни, само да е добро.
И препорака за некој кафич за навечер, на возраст се од 34 до 37 години.
Лична препорака за најубава пастрмка, одлична услуга, преубаво место во Ресторант Рибар - Трпејца.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.953
Поени од реакции
8.919
Реално цена од 30 евра за апартман и не е скапо. Зошто ?
30 евра се 1800 ден. 3ца да идете тоа се 600 ден од човек. За 600 ден имаш 99% приватно WC, телевизор и клима,фрижидер и во 50% од случаите дури кујна со решо за кафе.
Не знам што повеќе сака народов за 600 ден за една вечер во вакви пристојни услови.
За 500 ден има приколици и само кревет во тврда градба за издавање. Без приватно WC и во никој случај кујна. ТВ, клима, фрижидер се мисловни именки. За 100 ден поевтино има 50% до 75% полоши услови.
Ако на некого му чини тоа што ќе заштеди 100 ден а да спие како да е во војска или во хостел тогаш нека не се жали.
Зашто направи математика за тројца а ако идеме двајца? 99% сакаш да ми кажеш дека има 1% шанса со некој купатилото да го делам?
Во секое приватно сместување мора да има чајна кујна и не гледам нешто вау на тоа
Иначе периодот околу 2август мои блиски ке идат во една куќа надвор од Ох за 2000ден од ноќ 2возрасни со две поголеми деца ама во студио не бо апартман што значи се на куп
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.328
Поени од реакции
3.812
Охриѓани, кое кафанче / ресторан го препорачувате за пастрмка. Имам некои гости од странство па ќе одат на неколку дена до Охрид, сакаат пастрмка добра да јадат. Цените не се битни, само да е добро.
И препорака за некој кафич за навечер, на возраст се од 34 до 37 години.
За риба, само во Радожда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom