Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Преска поминав кај та куќ
Поминав преска овде, која тажна глетка , додека мајстори работеа на новава зграда, во куќава на тераса заприметив старец кај шо гледат надвор... од далеку тажениот поглед му го заприметив... Свртен беше према погледот шо уште му го немаја блокирано.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Не е проблем оставката и од која причина е (еве на пример да се вадат на најглуп начин дека немале такви ликој во партија, во општина или Коста да речит ја не знам, Нефи није одавде) .
Проблемот е шо ќе си врвит бизнисот.
 
A

Avenger99

Гостин

Една од поубајте реклами за градов во последно време. Кој ги пратит на нивниот канал на YT знајт за шо зборвам, кај нив на профилот имат уште неколку видеа за Охрид и езерото.
Автоматски споено мислење:

Kако беше она.. Ние сме арните, околу нас не чинат.
 
Последно уредено од модератор:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.413
Ај овој, ам оние позади него шо со години се паркирет на влез на судон? :D
Ејјј на влез на суд, институција шо утре тебе ќе те казнит за возење со 10 км над дозволеното.
 
A

Avenger99

Гостин
Пази, на сликава погоре немат место пешаци да поминат и морат да слезат долу на улица а со то си ја загрозват сопствената безбедност. Битно братот се паркирал, си нашол место, на 2 минути, да завршит работа.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Истава ситуација од погоре.
Во близина си стои полицаец и му велам „Е ајде сега како јас да поминам како пешак“. Одговорот на полицаецов гласи „Ам ај шо да му прам“ :facepalm:
Чекај бреееееееееееееееееееееееееееееееее, како што да му правиш.
Некои полицајци очигледно немаат слушнато дека постои казнено дело кое се вика „погрешно паркирање“. Му текнало на копитото ајде сега кај ќе ми текне ќе се паркирам, што ме боли к***ц за другите обични смртници каде ќе се движат.
Вториот спремен одговор на господава вработени во полиција им е „а бе знајш на кого е ова кола морееееееее“ - а што ми е мене гајле на кого била колата, што ме боли уво дали е на Трајко, Петко, Стојко. Зошто јас како возач треба да пазам каде се паркирам, а некој си ропак од Свирипичино, затоа што бил некој и нешто да е привилегиран со можност да паркира каде што сака.
Јас како пешак имам обврска да се движам на тротоар, а не да се изложувам на опасност да слегувам на коловоз, затоа што некој без грам мозок, му текнало чекај бе овде ќе си паркирам.

Полицијата БИ требало да биде сервис на граѓаните за заштита на нивните права. Како граѓанин да ми овозможат да се движам слободно и безбедно, а од друга страна, да ме казнат доколку сторам дело што го загрозува мојот или доведува во опасност некој друг живот.

И се така до недоглед, ќе си се вртиме во круг, се додека се гледа “на кого е колава“, се додека во полиција се вработуваат луѓе со завршено 3 годишно угостителско/рамковни со факултет од Мерко, а тој кутар нема појма името да си го напише, а не пак казна да земе да пишува, се дотогаш ќе бидеме сведоци на ваква сообраќајна култура.

И сега ме фаќа нервоза :mad:јас да одам да се паркирам утре на истово место и во истава положба, а бе има да ме најдат по брза постапка.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
A

Avenger99

Гостин
Овој сигурно работи во судот.
Kај сакат нека работит. Тротоарот е за пешаци, а не приватен паркинг на судот.
Автоматски споено мислење:

Улица Марко Цепенко се асфалтираше, ете не се чекаше долго за нов асфалт, ама навиките на локалците си останаја истите ко претходно. Полно е коли по улицата, тротоар скоро и да немат, а дворојте празни, земале праеле дворој огромни, си земале од улицава колку шо им требит за да имат поголем двор, и на крај пак колата на улица :facepalm:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ај овој, ам оние позади него шо со години се паркирет на влез на судон? :D
Ејјј на влез на суд, институција шо утре тебе ќе те казнит за возење со 10 км над дозволеното.
Морам да споделам случка (се извинувам за офтопик).. На татко ми му украдоа куфер од кола во Софија паркиран до куќарката со полицаец пред Министерство за надворешни пред 5-6 години... Браќата од БГ, на тема полиција...

Инаку, влезот кај судовите во Охрид секогаш бил блокиран и хаотичен.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Во меѓувреме во Кина.
За 10 години, мега проекти.
И на улицата Абас Емин битно се асфалтира пат од 800m со слој колку да има боја...И за некоја година ќе испука...

china.jpg



Ваков пат како Абас Емин Кинезите го асфалтираат преку ноќ... Сабајлето луѓето кога ќе станат од спиење одма ќе се чудат кога стасаја да го асфалтираат патот...
 

Attachments

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
9
Во меѓувреме во Кина.
За 10 години, мега проекти.
И на улицата Абас Емин битно се асфалтира пат од 800m со слој колку да има боја...И за некоја година ќе испука...

Прегледај го приврзокот 276977



Ваков пат како Абас Емин Кинезите го асфалтираат преку ноќ... Сабајлето луѓето кога ќе станат од спиење одма ќе се чудат кога стасаја да го асфалтираат патот...
Дали се и толку.
И да е со години броењево да издржит асфалтот, убо ќе е.
Си мислам дур го напрает другиот дел од Абас Емин првиов или ќе пропаднит асфалтор или ќе го ископет експертине од Проаква.


А Вевчанецон погоре уште се мислам како излегол од кола пред судон.Преку контејнер или преку живана ограда?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Komsijata mi se fali " gledas sto ti znaci NATO, odma ulicata ja asfaltiraa, Grujo neka lezit vo Budimpesta, nie kal ke gazime :facepalm:

Od izvori bliski do vlasta, vtoriot sloj ke go stavale koga ke sme vlezele vo EU:icon_mrgr:

P.S avtopatot Smokvica bese otvoren so cocek, dragi Kajganci ve pokanuvam da svrtime po eden valcer po povod prviot sloj na ulica Abas Emin:icon_mrgr:, koj sto so makotrpna rabota, so krv i pot ja vide svetlinata na denot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom