Охрид

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од slasa, 18 февруари 2005.

 1. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.111
  Допаѓања:
  2.985
  Брат добра идеа али во каубојски град ко Охрид, поточно во држава ко Македонија тешко да се реализират.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  441
  Moжит све само чекор по чекор.
  Напиша еден убав точен збор Каубојски?Зш е таков?Во програмата моја тука е првата точка и тука лежит зајакот.Тогаш немат да е каубојски ,после таа точка ќе се зборвит за Скандинавски или јапонски а не каубојски.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1.442
  Низ цела мскедонија градовите и селата се приватен пашалук, градоначалниците се само актери за да ја пополнат улогата на сценариото "демократија". Не може да има апсолутна законска власт градоначалник освен ако не е во заеднички интерес со земјопоседниците т.е и за него градот е приватен пашалук.
  Ти џабе идеи и визии, кога во оваа олимпијада победник не е најдобриот туку најсилниот.
   
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.645
  Допаѓања:
  2.138
  Добра можност да се кандидираш е сега на изборите. Бидејќи народот ја изгуби довербата во сите партии и тие што сакаат да гласаат пре би гласале за Независен кандидат отколку за некој од некоја партија.

  Понуди им нешто што до сега никој не им понудил на Охриѓани, исполни го тоа и ќе видиш како ќе ти се наредат коцките.
  Овие кандидати што се сега, сите истото го нудат, како договорени да се.
   
 5. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  18
  затоа кај нас на кале има пиволенд хаххаа
   
 6. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  441
  Пази ова сите велат ќе вложиме во спортот.Тоа е супер но не е само да му префрлиш од касата пари во клубовите и решивме све.Тука е проблемот.Ако фрлиш за почеток како шо го правеа претходно треба да ти донесат план како ќе ги потрошат парите а и дека родителите од децата од сите селекции шо тренираат ракомет да имаат обврска идеално да помагаат во клубот од чистење на сала,контрола на влез, се отварат киоск за пијачка ,кафе ,продавање на влезници,реклами-флаери...клубот трошковите да ги сведит на минимум.
  Пази ова ,не пишувам која екипа ,во ЛШ имат екипа со публика малку повеќе од Охрид живеат од публика и малку спонзори ,без помош од општина и секоја год имаат нови таленти,работат со оваа шема.Самиот израчунај со публика од 5-6000 ,многу едноставно,само требит првиот чекор да се направит.
  Во фудбалот уште полесно е.
   
  На Krstev и Marick14 им се допаѓа ова.
 7. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  453
  Допаѓања:
  323
  Народот ја изгубил довербата ама пак ќе гласа за ВМРО или СДСМ.
  Човек како Џамбазов што беше толку популарен кога се кандидираше за претседател доживеа дебакл, а не некој форумџија. :)
   
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.645
  Допаѓања:
  2.138
  Друго време е тогаш, а друго е сега.
  Затоа викам дека има поголема шанса сега.
   
  На ohrid66 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  441
  Кај кого беше популарен во казина ,кај дилерџии?
   
 10. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  453
  Допаѓања:
  323
  Не е, полошо е сега само затоа што тие што беа неопределени заминаа во странство од проста причина што не гледаат иднина без партија во МКД.

  Не трескај глупости жити се.
  Ден денес сите знаат за Натали дај му на човекот и за суперглупиот број 19.
   
 11. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  441
  Имат еден проблем ,мораш да седиш таму со луге од партии каде што не припаѓаш.
  Види во парламентот ,имат шверцери ,терористи, пратеници шо платиле по 100 000 евра да бидат први на листата за да ......па затоа е државата на вакво дереџе.
  --- Споено дупло мислење, 13 април 2019 ---
  Немат да бидит изненадување да Нанче влезит во втор круг со мала разлика пред Митре и тоа само од една причина.
   
  Последно уредено: 13 април 2019
 12. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Се убаво ама тука нема луѓе за инает нема да гласаат за тебе иако се свесни дека е можно да има промени.
   
  На ohrid66 и Krstev им се допаѓа ова.
 13. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  877
  Допаѓања:
  441
  Значу погодив за Нанче ,вчера во друштво со тој главниот од бугарското друштво и шо помагаше за буг пасоши.Како шо си велит самиот "Нишчо " така и за него ќе бидит Нишчо за него на овие избори.
   
  На Krstev и k0k014 им се допаѓа ова.
 14. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.240
  Допаѓања:
  12.403
  Слика6229[1].jpg otvaram bagaznik i gledam ova...ajde Ohrigani na koj mu treba..ide leto (se razbira eftino)
   

Сподели преку: