Охрид

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од slasa, 18 февруари 2005.

 1. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  867
  Допаѓања:
  434
  Брука ,криминал,никаде во светот не можиш такво нешто да добиеш ,секој требит да си ги осигурат угост.објекти,куќи ,станови и во случај на земјотре или поплави,пожари ... ......и таму ке си добиеш проценка и колку ке добиеш а не општината.
   
  На stratUs и Krstev им се допаѓа ова.
 2. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.708
  Допаѓања:
  2.831
  Уште поубаво изгледа со кулата.Ќе се распрашам шо се десило.
   
 3. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.195
  Допаѓања:
  16.183
  Шо е со кафичиве бе браат?
  Секое второ место немиени чаши, некаде и пукната ќе ти донесет демек не виделе, полупретчен филџан , нарачвиш јадење ти го носет за три мунути , а знајш дек требит 20 минимуН, топено сирење ладно итн.Само цените им се во `позитива`.Настрана од то шо дел места убо им ги кррнаа платите, ама бахатост масовно.Греој!
   
  На Krstev, џимеј, Darklady и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.655
  Допаѓања:
  30.037
  не е сезона
   
  На gurman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.312
  Допаѓања:
  1.684
  И заборави да спомнеш дека плаќаш 80 денари за макијато а пиеш монкафе киселина што е 350 денари кило. Е да ви се мочам на кафичите влезени 30 метри везеро, нека ви зјаат празни.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  Ne0, stratUs, Рудници и и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Despot

  Despot ВОЈВОДА

  Член од:
  25 септември 2008
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  180
  Мислам дека ја рушија бугарите за време на 2 светска, 41-42, затоа што ја изградиле србите и нивната црвка, као симбол на српската православна црква, мислам дека на сликава се гледет четирите српски "СССС" на крст, во горниот дел од кулата... ако грешам нека ме поправи некој....
   
  На ohrid66, krkac и Krstev им се допаѓа ова.
 7. Batkavoz82

  Batkavoz82

  Член од:
  10 март 2019
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Ohrid, ubav grad so dobri luge.
   
 8. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  8.086
  Допаѓања:
  7.781
  И со уште поголема џамија :D
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. L'Etranger

  L'Etranger

  Член од:
  17 ноември 2014
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  42

Сподели преку: