Оригинали

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Епа неам ни едан оргинал.......зашо да давам по 50е од игра коа може некој другар да ми ја пререже за беспари :):):):)....... а и плус не играм којзнае колку (само Warcraft TFT по малце)......ако некоаш се решам да купам оргинал би купил WoW другите не вредат ::):):):)......
Јас ќе ти кажам зошто.
Зошто тие што ја правеле играта, мора да заработат брат.
Не викам дека никој не купува оргинали, туку се повеќе се на пиратерија...
МАЛЦЕ ПОЧИТ!
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Немам ниедна, и не планирам никат и да купим оргинал...:jaj:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
У нико 500 денари беше оригинал лани.Бев прашав така ми рекоа.

Јас ќе ти кажам зошто.
Зошто тие што ја правеле играта, мора да заработат брат.
Не викам дека никој не купува оргинали, туку се повеќе се на пиратерија...
МАЛЦЕ ПОЧИТ!
Тука е повеќе на пиратерија на балканот.Инаку америка или цела европа кај шо стандардите се повисоки никој не купуе пиратерија сите оригинали.
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
F.E.A.R. First Encounter Assault Recon collectors DVD , на поклон,иначе не сум улав да давам по 1500-2000 ден. за игра!!

А бе златен интернет:wink:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Само NFS Most wanted ја иам купено оригинал...ја имав и симс, поклон ми беше ама кој знае каде е сеа
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
2
original mi e samo WOW drugoto se mi e piraterija.da zivee piraterijata!!!

:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Само нешто да ве поправам...90% од игрите можете вистински да ги осетите доколку ги играте оригинали..

Друго е да барам јас IP за кракирани сервери и 1000 други работи за да пуштам игра(Например Left4Dead, бара Hamachi, Steam и некои кракови...)
а друго е install & play...

Добивате секакви упатства за играта, како се игра итн.
Сепак е претерано по 40e за една игра, но сепак доколку идат до 25 јас би купил...

Досега имам само една игра, Command & Conquer 3: Tiberium Wars
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Само нешто да ве поправам...90% од игрите можете вистински да ги осетите доколку ги играте оригинали..

Друго е да барам јас IP за кракирани сервери и 1000 други работи за да пуштам игра(Например Left4Dead, бара Hamachi, Steam и некои кракови...)
а друго е install & play...

Добивате секакви упатства за играта, како се игра итн.
Сепак е претерано по 40e за една игра, но сепак доколку идат до 25 јас би купил...

Досега имам само една игра, Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Мешаш играње со инсталирање.

Проблемите и потешкото инсталирање гледај го како замена за да не платиш 40 евра.

Освен Half-Life и уште некои SP игри,сите други функционирале беспрекорно во single-player.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Мешаш играње со инсталирање.

Проблемите и потешкото инсталирање гледај го како замена за да не платиш 40 евра.

Освен Half-Life и уште некои SP игри,сите други функционирале беспрекорно во single-player.
Хмм... не...
Нема потешкотии некои во инсталирање...Туку се губи мултиплеер...
Во некои игри има кракирани сервери(како на пример цс/код4), а некои се играат со хамачи(код5/лефт 4 дед)
но сепак тоа се додатни работи, и не е толку забавно...

има разлика да се игра со хамачи со 10 души во лан, и со цел свет мултиплеер
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Heroes of might & magic III complete
Shogun Total War - Warlord Edition
Rome Total War - Gold Edition
За сите заедно сум дал околу 30 евра и не ми е криво:wink:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Малку класика... стари, интересни авантури, got them for free од gog.com (супер сајтче за стари игри (плус работат без проблеми на XP и Vista), супер форумче). :smir:

Beneath a Steel Sky

Lure of the Temptress

Освен Half-Life и уште некои SP игри,сите други функционирале беспрекорно во single-player.
Друг е feeling-от. :) Пример, ја играв Half Life 2 (заедно со EP1 и EP2, Valve ај во пм веќе, каде е EP3 :pos:) пиратска, онака набрзина ја поминав. Не ми остави голем впечаток. Ја играв веќе неколку пати (3те, за посебно не правам муабет, најмалку 6-7 пати ја имам завршено EP2 за да ги зберам сите achievements) од The Orange Box, и никако да ми стане досадна, секогаш кога ја играм се воодушевувам на тоа што Valve направија, и што да кажам, една од најдобрите игри, ever. :smir:

Бај д веј, инсталирам си Team Fortress 2 сега, мора да се вратам во форма. :pos:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Обожавам оргинали..има Цс оргинал мислам е 500 ден во риверсофт!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom