Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Дечки да Ви честитам Велигденски празници...убо да си пројдете...и немојте многу да пиете :pipi::kesa::pos2:

„ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ“ :salut:

бај д’ веј и чичо Дрогба ве поздрави :vozbud::vozbud::vozbud:

 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Каде има најголема плата,имам 10 мануфакторинг скил,и сум во унгарија и земам 0.4 голд,има негде подобра ?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Дечки да Ви честитам Велигденски празници...убо да си пројдете...и немојте многу да пиете :pipi::kesa::pos2:

„ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ“ :salut:

бај д’ веј и чичо Дрогба ве поздрави :vozbud::vozbud::vozbud:

Фала и јас да ви го честитам на сите ерепубликанци и да ја дочекаме еМакедонија во еРепублик во што најскоро време.
офтопик: челзи ве спаси судијата и никој друг имавте многу среќа овој пат !!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Congratulations, you have reached experience level 22 and you have received a Gold reward. To reach level 23 you need 7000 experience points.


:tv:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
preeska npraiv account na igrava taka da . . . tezok noob sum . . moze da mi pratite gifts ili so i da treba/moze da se prakja ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
preeska npraiv account na igrava taka da . . . tezok noob sum . . moze da mi pratite gifts ili so i da treba/moze da se prakja ?
ако си тежок нуб - work your ass OUT!
не да бараш гифтови
знаеш, ние даваме пари за гифтовите - не е ова Маfia wars...
иначе...би ти дале гифтови без пари ама фати барем левел 5...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Само јас можам да пропуштам хард ворк медал за еден ден.:tapp:
Ти за еден а ја за два.
Не бев пропуштил ХВ медал 4 месеци откога сум регистриран. Што ми стана во последните 3-4 месеци редовно ги пропуштам и тоа за малку. Последниот го пропуштив за 2 дена, оправдани беа причините но сепак... :S

preeska npraiv account na igrava taka da . . . tezok noob sum . . moze da mi pratite gifts ili so i da treba/moze da se prakja ?
Еве ќе ти пратам некои совети, што како треба да правиш, се надевам ќе ти помогнат.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
preeska npraiv account na igrava taka da . . . tezok noob sum . . moze da mi pratite gifts ili so i da treba/moze da se prakja ?
А за да не почињаш скроз од нула побарај низ починатите човечиња, контактирај ги газдите за да ти го дадат тебе да го воскреснеш и играш. Едно да почнеш од први левел, а сосем друго од 18ти.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Игра некој од вас на берзата? Во моментов заработката ми е 5 злато за еден ден :) Нормално, берза е, ризик е, ама е прилично интересен концепт.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom