Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Еве уште една препорака за Catch 22:

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ајде препорачајте некоја квалитетна ongoing серија. Black Mirror добра е? Не ми се отвара темава, може полна е со спојлери :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Ние што ја немаме читано книгата и играно играта да ја гледаме The Witcher? :icon_lol:
Ја имам читано првата книга и сесрдно се надевам дека нема да биде како неа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде препорачајте некоја квалитетна ongoing серија. Black Mirror добра е? Не ми се отвара темава, може полна е со спојлери :D
Да ама не ти мења многу и да ја отвориш темата, секоја епизода е различно сценарио :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Ајде препорачајте некоја квалитетна ongoing серија. Black Mirror добра е? Не ми се отвара темава, може полна е со спојлери :D
Одлична е. Некои епизоди повеќе, некои помалку. Првата може да те одврати од намерата да ја гледаш, ама биди упорен. Не мора да значи ако една нема да ти се допадне, и другите нема. Секој си има свои омилени епизоди, убеден сум дека и ти ќе најдеш, барем неколку, што ќе ги сметаш за незаборавни.

Други, ongoing, одлични: Dark, La Casa de Papel, Westworld, The Crown па и The Handmaid's Tale.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ајде препорачајте некоја квалитетна ongoing серија. Black Mirror добра е? Не ми се отвара темава, може полна е со спојлери :D
Black Mirror, Breaking Bad и Game of Thrones.

Тие се тие серии што се држат на врвот, другите се класи подолу (барем кај мене).
Првата епизода е "онака", втората најлоша според мене, после тоа почнува лудилото :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Одлична е. Некои епизоди повеќе, некои помалку. Првата може да те одврати од намерата да ја гледаш, ама биди упорен. Не мора да значи ако една нема да ти се допадне, и другите нема. Секој си има свои омилени епизоди, убеден сум дека и ти ќе најдеш, барем неколку, што ќе ги сметаш за незаборавни.

Други, ongoing, одлични: Dark, La Casa de Papel, Westworld, The Crown па и The Handmaid's Tale.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро луѓе, јас сум ќора или никој на форумов не ја следи Homeland? Од сезона во сезона е се подобра, Клер Дејнс е страшна актерка, да глумиш биполарен не е воопшто лесно. Друго е што не е типично американско срање во стил "го спасуваме светот". Обелоденети се многу гадости на САД на Блискиот Исток.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Добро луѓе, јас сум ќора или никој на форумов не ја следи Homeland? Од сезона во сезона е се подобра, Клер Дејнс е страшна актерка, да глумиш биполарен не е воопшто лесно. Друго е што не е типично американско срање во стил "го спасуваме светот". Обелоденети се многу гадости на САД на Блискиот Исток.
Зар уште излагаат нови сезони? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom