Општи дискусии за ТВ серии

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Ако може некој предлог за квалитетни серии по можност да се завршени сите сезони не сум некој многу по филмој глеање ама морам да отепам време.
Koлку и да звучит неверојатно ама дури сеа ги изгледав Game of Thrones,Narcos,Breaking Bad и Peaky Blinders пред тоа LOST,Готам и Spartacus шо ги паметам бар и овие пократки Zero,Zero,Zero и Чернобил
Панирав нешто Сопранови, Гомора,Менталист,Др Хаус да почнам ама шо знам некако не ми се прајт ќејфот за нив
Сакам нешо шо ко ке го глеам да ме натерат цела сезона да ја изглеам одеднаш нешто ко овие шо ги спомнав горе
Фала
The Killing
Fringe
Dexter
Broadchurch
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.366
Поени од реакции
28.157
Ако може некој предлог за квалитетни серии по можност да се завршени сите сезони не сум некој многу по филмој глеање ама морам да отепам време.
Koлку и да звучит неверојатно ама дури сеа ги изгледав Game of Thrones,Narcos,Breaking Bad и Peaky Blinders пред тоа LOST,Готам и Spartacus шо ги паметам бар и овие пократки Zero,Zero,Zero и Чернобил
Панирав нешто Сопранови, Гомора,Менталист,Др Хаус да почнам ама шо знам некако не ми се прајт ќејфот за нив
Сакам нешо шо ко ке го глеам да ме натерат цела сезона да ја изглеам одеднаш нешто ко овие шо ги спомнав горе
Фала
Не може после Наркос и ЗЗЗ да не ја гледаш Гомора. Мега јака серија за целиот криминал во Италија и како функционира се. Самиот режисер живее под полициски надзор од 2006. А, Менталист е исто добра, со вишок последни 2 сезони.
Ѕирни ги и следниве може ќе ти фатат око:

Homeland
House of Cards
Sons of Anarchy
Mayans
Mr. Robot
Ozark
Prison Break
The 100
Vikings
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.613
Поени од реакции
21.839
Ако може некој предлог за квалитетни серии по можност да се завршени сите сезони не сум некој многу по филмој глеање ама морам да отепам време.
Koлку и да звучит неверојатно ама дури сеа ги изгледав Game of Thrones,Narcos,Breaking Bad и Peaky Blinders пред тоа LOST,Готам и Spartacus шо ги паметам бар и овие пократки Zero,Zero,Zero и Чернобил
Панирав нешто Сопранови, Гомора,Менталист,Др Хаус да почнам ама шо знам некако не ми се прајт ќејфот за нив
Сакам нешо шо ко ке го глеам да ме натерат цела сезона да ја изглеам одеднаш нешто ко овие шо ги спомнав горе
Фала
Комита Ултрас ти предложил добри серии, јас само ќе надополнам:
Dexter, Boardwalk Empire, Justified, Godless (оваа и не е нешто wow, ама за тепање време е интересна а и само 7 епизоди се) True Detective...
Можеш и Better Call Saul,не е комплетирана, ама има доста материјал за гледање.
А мора да и дадеш и шанса на Сопранови. Закон сериј..таа и Breaking Bad се едни од ретките кои ги имам гледано по повеќе пати.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Дали Six Feet Under е само на почетоков досадна или до мене е проблемов?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.655
Дали Six Feet Under е само на почетоков досадна или до мене е проблемов?
Зависи со какви очекувања си влезен.
На многумина им имала падни-стани моменти, како и на мене. Нешто е интересно, нешто е досадно.
Ама нема да можеш да останеш рамнодушен на одредени случувања во серијата, особено на крајот :)
Серијата е живот. А животот е како француски филм
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.978
Дали Six Feet Under е само на почетоков досадна или до мене е проблемов?
Јас ја изгледав пред некое време и не ми се погоди ко што очекував. На форумов е доста фалена, али јас не би ја препорачала, така што, не е до тебе само.
Не е досадна колку што за карактер дривен серија, карактерите се едни од најнедопадливите што сум ги гледала. Искрено, психопати во серија ми биле подопадливи од фамилијава. Со никој не се поврзав и не ме занимаше што ќе му се деси ко лик, онака, мех.
Ако не ти се допаѓа на почеток, прва сезона е според мене и најдобра реално, нема што да ја продолжуваш.
 
B

Beginner

Гостин
Ако може некој предлог за квалитетни серии по можност да се завршени сите сезони не сум некој многу по филмој глеање ама морам да отепам време.
Koлку и да звучит неверојатно ама дури сеа ги изгледав Game of Thrones,Narcos,Breaking Bad и Peaky Blinders пред тоа LOST,Готам и Spartacus шо ги паметам бар и овие пократки Zero,Zero,Zero и Чернобил
Панирав нешто Сопранови, Гомора,Менталист,Др Хаус да почнам ама шо знам некако не ми се прајт ќејфот за нив
Сакам нешо шо ко ке го глеам да ме натерат цела сезона да ја изглеам одеднаш нешто ко овие шо ги спомнав горе
Фала
Sharp Objects 1 сезона само ама квалитетна.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Јас ја изгледав пред некое време и не ми се погоди ко што очекував. На форумов е доста фалена, али јас не би ја препорачала, така што, не е до тебе само.
Не е досадна колку што за карактер дривен серија, карактерите се едни од најнедопадливите што сум ги гледала. Искрено, психопати во серија ми биле подопадливи од фамилијава. Со никој не се поврзав и не ме занимаше што ќе му се деси ко лик, онака, мех.
Ако не ти се допаѓа на почеток, прва сезона е според мене и најдобра реално, нема што да ја продолжуваш.
Истото, не се поврзувам со никој. Толку не ме занимаат што дури и имињата не им ги знам сеуште. Како восочни фигури ми се сите и само ќерката ми е океј.
Амбиентот ми е некако старински, се е во каки боја, депресивно.

Ќе ја догледам првава сезона и така сум при крај и ако продолжи и вторава вака дефинитивно ја прекинувам.
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Јас ја изгледав пред некое време и не ми се погоди ко што очекував. На форумов е доста фалена, али јас не би ја препорачала, така што, не е до тебе само.
Не е досадна колку што за карактер дривен серија, карактерите се едни од најнедопадливите што сум ги гледала. Искрено, психопати во серија ми биле подопадливи од фамилијава. Со никој не се поврзав и не ме занимаше што ќе му се деси ко лик, онака, мех.
Ако не ти се допаѓа на почеток, прва сезона е според мене и најдобра реално, нема што да ја продолжуваш.
Исто...актерите горе-доле ми се допаднаа, ама ликовите што ги глумат ми беа многу досадни, недопадливи и едноставно не ми се продолжуваше. Прва сезона ја избинџав, за останатите можеби некогаш...кога ќе бидам на смртна постела.. :ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако може некој предлог за квалитетни серии по можност да се завршени сите сезони не сум некој многу по филмој глеање ама морам да отепам време.
Koлку и да звучит неверојатно ама дури сеа ги изгледав Game of Thrones,Narcos,Breaking Bad и Peaky Blinders пред тоа LOST,Готам и Spartacus шо ги паметам бар и овие пократки Zero,Zero,Zero и Чернобил
Панирав нешто Сопранови, Гомора,Менталист,Др Хаус да почнам ама шо знам некако не ми се прајт ќејфот за нив
Сакам нешо шо ко ке го глеам да ме натерат цела сезона да ја изглеам одеднаш нешто ко овие шо ги спомнав горе
Фала
The 100, Vikings, The Outsider, The Queens Gambit.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.939
Поени од реакции
9.571
Фала ви на сВите за предлозиве иам таман до март време бар пола пепел да ги напрам :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Одлична шпанска серија со холивудска продукција La Unidad
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
998
Поени од реакции
3.999
Гледам дека The Stand и четрвртата епизода излегла, ја гледа ли некој? Вреди ли да се почнува или да не губам време за џабе?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
547
Поени од реакции
263
Momentalno gledam Shameless amerikanskata verzija
6 sezona odlicno osobeno mejsi dobro glumi
planiram da ja izgledam I angliskata originalnata
Автоматски споено мислење:

Momentalno gledam Shameless amerikanskata verzija
6 sezona odlicno osobeno mejsi dobro glumi
planiram da ja izgledam I angliskata originalnata
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Lupin, француска серија на Нетфликс со Omar Sy во главна улога. Од истиот продуцент на Now you see me. Првите 5 епизоди се излезени, прејака е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom