Општи дискусии за ТВ серии

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Таква е, не е толку сериозна, секоја епизда има такви комеди/драма моменти, дооолги монолози, некаква порака на крај на епизодата, може да се рече дека е „лигава“ малце, мене тоа ми се допаѓа, лично кај мене знае да изнуди емоции, но ако од старт не ти е по ќеиф, не почнувај, оти така тераат сите четири сезони.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
За тие што ја пратите This is us, постојано ли е толку драматична, да не речам малце лигава серијава?

Одамна ми е watch list, не сум почнала асално да ја гледам, али имам фатено неколку епизоди на фокс. Она флешови и цик цак моменти не ми сметаат, колку што ми е прелигава за мој вкус. Јас мислев фамилијарна драма, посериозни Шејмлес ситуација, али овие не можам да ги сфатам озбилно. Прашувам за да ја тргнам од листа и не ја земам в предвид за гледање воопшто.
Гледај ја првата сезона, понатаму се разводнува како целина.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.362
За тие што ја пратите This is us, постојано ли е толку драматична, да не речам малце лигава серијава?

Одамна ми е watch list, не сум почнала асално да ја гледам, али имам фатено неколку епизоди на фокс. Она флешови и цик цак моменти не ми сметаат, колку што ми е прелигава за мој вкус. Јас мислев фамилијарна драма, посериозни Шејмлес ситуација, али овие не можам да ги сфатам озбилно. Прашувам за да ја тргнам од листа и не ја земам в предвид за гледање воопшто.
Јас ја прекинав по прва сезона. Не само што ми беше лигава, туку и повторлива.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Имам почит према сериите, имаат талентирани актери но некако баш и не ги исполнија моите очекувања.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Ја гледаше некој Stateless, нова серија со Ивон Страховски (од серијата Chuck)?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Carnival row, некој?
Одлична серија, интересна приказна и свет, Орландо Блум е ѕвер, ептен ми стана заразна таа песната што [REDACTED] му ја пееше на [REDACTED].

Едвај ја чекам наредната сезона.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Одлична серија, интересна приказна и свет, Орландо Блум е ѕвер, ептен ми стана заразна таа песната што [REDACTED] му ја пееше на [REDACTED].

Едвај ја чекам наредната сезона.
Не очекував да ми се допадне, не е мој омилен жанр, не ми пречи тоа што е мрачна, туку е поинакво мрачна од она што го гледам обично. Сакав да и дадам шанса, епизода, две, па да ја тргнам од листа. Али не најдов нешто што ептен ми смета, раскажувањето е сосема солидно, интересен свет, ликовите се добро обработени, не оди ништо ко насилно и форсирано, така што истерав 4 епизоди и уште не знаев на што сум, затоа прашав дали ја гледал некој.
Ја изгледав и петтата епизода прееска, последната сцена беше прејако направена, не очекував онаква емоција некако, се изнаплакав поштено на таа сцена, песната исто погодена. Тука ме освои серијава, така што дефинитивно ќе ја догледам деновиве, се надевам ќе има добро финале.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Дали ова ќе биде нова серија или ?


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.362
Вчера ги објавија номинациите за ЕМИ годинава (со зелено - гледани, со жолто - прекинати):

Screenshot_1.jpg

Westworld ја нема во најдобра драма, а fucking Stranger Things ја ставиле. Богохулие! Исто - Big Little Lies ја нема, што е многу чудно, со оглед на тоа што беше во топ 5 фаворити. Мислам дека овде битката е меѓу Succession и Ozark, и дека Succession ќе го земе ЕМИто.

Screenshot_2.jpg

2 актерки од Killing Eve номинирани за главна, а ја нема Никол Кидман, на пример. Малце чудно. После, Зендаја не ја очекував со номинација, иако - заслужено.

Screenshot_3.jpg

Џим Парсонс со номинација за ЕМИ и по TBBT! Базинга!

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

Или по серии и телевизии:

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
@Zlatikevichius Sandra Oh е номинирана во Outstanding Lead Actress in Drama Series за Killing Eve :D . па уште и ако освои тогаш за каде ќе е веродостојноста на Еми Наградите, ти баш ги испофали немој да те изневерат :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.362
@Zlatikevichius Sandra Oh е номинирана во Outstanding Lead Actress in Drama Series за Killing Eve :D . па уште и ако освои тогаш за каде ќе е веродостојноста на Еми Наградите, ти баш ги испофали немој да те изневерат :D
:facepalm:

OK
 

Kajgana Shop

На врв Bottom