Општи дискусии за ТВ серии

Член од
25 јули 2017
Мислења
1.562
Поени од реакции
1.263
Killing Eve предобра серија особено заради глумата на Jodie Comer е нешто нереално. После првата сезона одма прогуглав дали има освоено нешто и видов ова секоја и чест браво.
She won a BAFTA Award for Best Actress and Emmy Award for Outstanding Lead Actress in a Drama Series in 2019.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
27 април се враќа царицата Џоди Комер со 3 сезона.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.859
Поени од реакции
12.219
27 април се враќа царицата Џоди Комер со 3 сезона.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Видов и јас прееска на фб.
Не ја имам гледано во други улоги за да направам споредба дали Виланел и лежи толку или стварно ја бива, али Џоди е дефинитивно една од поталентираните актерки моментално.
Третата сезона ваљда ќе биде уште поинтересна од втора.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.382
Поени од реакции
718
Премногу тупење стана Аутсајдер
Тоа е од што ја следат книгата во чекор, сите им кажаа да не ја следат до детал книгата, пошто Кинг не знае да заврши книга на добар начин. Требаше книгата да им биде инспирација па они понатаму да си терат свој филм.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.562
Поени од реакции
1.263
Што ќе кажете за Unbelievable, мини серијата на Нетфликс? https://www.imdb.com/title/tt7909970/?ref_=nv_sr_srsg_0
Барам нова серија за брзо гледање после The Stranger, која супер ми легна...
Пред 2-3 месеца ја гледав мене супер ми беше мислам дека нема да згрешиш да ја почнеш.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.040
Поени од реакции
2.041
Дали некој ја гледал The Stranger на Нетфликс? Изгледав две епизоди, не е лоша, вака знае да завлече и да биде интересна за викендашко гледање, иако мислам дека овие високи стандарди што си ги постави на почеток може да ѝ се треснат од глава кон крајот, ама да видиме... вкупно 8 епизоди се.
Mega jak pocetok, solidna sredina i ultra sranje od zavrsetok, olku plot holes nemam videno odamna vo serija overall 7/10
Барам нова серија за брзо гледање после The Stranger, која супер ми легна...
The Sinner i Sharp Objects
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.670
Поени од реакции
21.268
Mega jak pocetok, solidna sredina i ultra sranje od zavrsetok, olku plot holes nemam videno odamna vo serija overall 7/10

The Sinner i Sharp Objects
Да, имаше доста клишеа и крајот беше многу неуверлив, ама после првата - втората еп, бев спремен дека нешто ќе тргне наопаку...

Ќе ги ѕирнам другиве, фала.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.260
Поени од реакции
2.004
Многу се разочарав од The Outsider,после првите две прејаки епизоди се натака се одвива многу споро и без многу поента.На една епизода до крај не се знае апсолутно ништо за el cuco,што е тоа и кој е поентата на неговото постоење.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
563
Поени од реакции
283
Многу се разочарав од The Outsider,после првите две прејаки епизоди се натака се одвива многу споро и без многу поента.На една епизода до крај не се знае апсолутно ништо за el cuco,што е тоа и кој е поентата на неговото постоење.
Уште кога излегоа ги гледав првите две епизоди и бев воодушевен. Другите ги оставив за кога ќе заврши наеднаш да ги изгледам. Викаш дека не вреди? Да не трошам време за џабе.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.123
Поени од реакции
4.073
Многу се разочарав од The Outsider,после првите две прејаки епизоди се натака се одвива многу споро и без многу поента.На една епизода до крај не се знае апсолутно ништо за el cuco,што е тоа и кој е поентата на неговото постоење.
Во превод канта невидена, а во право си како почнаа првите 2 си мислиш ова ке биде прејако, после само тупење у место ништо друго не понудува серијава.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.040
Поени од реакции
2.041
Dali nekoj ja gledal Baptiste so detektivot od The Missing? E na toa nivo ili daleku poslaba? Mene licno Missing mi e najdobra mini serija sto sum ja gledal dosega pa nz dal vredi da se gleda i ovaa...
Istoto prasanje i za Top of the Lake

Site detektivski/murder misterii so sum gi izgledal, dopolnite nesto dobro ako propustam

True Detective
The Killing
The Missing
The Sinner
The Night Of
The Fall
Bron/Broen
Broadchurch
Big Little Lies
Sharp Objects
Luther
Mindhunter
Unbelievable
 
Последно уредено:

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.300
Поени од реакции
3.448
Лудница , само што ја изгледав, најавата за втора епизода ме остави со зејната уста исто нек си ебе матер.. Енгејџ :cool: .
Буареру туторе. Па зашто бре не причате овакве приче? Али добро је, ја сам тек сазнао и сада имам 6 епизода и то са преводом :jeeee: Да сам сазнао на почетку чекао бих једну по једну :D
А јест добра Јерѕ - Five of Nine и после толко година. Прааави милфич :vozbud::drk:
 
На врв Bottom