Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
23 април 2014
Мислења
21
Поени од реакции
6
Јас барам некој како мајстор Гоце,ама за коли т.е механичар.Некој на кој ќе може да му се доверам.Па ете ги замолувам членовиве ако знаат да ме препорачаат кај некој фер мајстор(не дрпач и арамија,тие знам кај ги има)
И да со здравје да се вози.

@Oliver777 ќе ти пратам за некоја минута во инбокс[/quoteА
Ангел од Лисиче 071 342 245, сум се изгорел многу пати, а за овој мајстор гарантирам, за Ауди е доктор, исто и за другите коли, иначе фала ти за препораката, ќе гледам деновиве да најдам време да го ѕирнам точачето што ми го пушти во инбокс.
Поздрав.
[DOUBLEPOST=1459402638][/DOUBLEPOST]
Јас исто продавам еден зачуван Scott Boulder за твоја висина, доста поволно во споредба со каква опрема има и дека има добра вожња (пошто инвестирав доста у него и го одржував стално последните 2 години). Еве ти линк: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1979560

Го продавам пошто го нарачав новиот HTTWO 2.2 на RAM од Работилница, па 2 точаци... не требаат. А се слагам погоре со сите дечки кои го спомнаа Гоце како супер човек, лани другар зеде точак од кај него, еве и јас оваа година - човекот во секој момент одделува време за да помогне/објасни/поправи и се глеа дека од мерак си ја работи работата.
Фала друже на понудата, убаво изгледа точачето, ќе гледам да најдам време деновиве да го видам.
Поздрав[DOUBLEPOST=1459402892][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1459402638][/DOUBLEPOST]
Фала друже на понудата, убаво изгледа точачето, ќе гледам да најдам време деновиве да го видам.
Поздрав
На старо само.Ново убаво уште 10000 плус најмалку
Едно стручно мислење за Scott Boulder, за понудата од Реклама5? :)
И не добив одговор од никој, каде се наоѓа Мајстор Гоце :))
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Дали некој има искуство или подетални информации за Макс велосипедите на склопување што ги има во Агротехна? Цената им е околу 15.000 денари што е 2-3 пати повисока од обичните Макс велосипеди. На прв поглед изгледаат квалитетно и имаат Шимано заден менувач.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
[DOUBLEPOST=1459402638][/DOUBLEPOST]
Фала друже на понудата, убаво изгледа точачето, ќе гледам да најдам време деновиве да го видам.
Поздрав[DOUBLEPOST=1459402892][/DOUBLEPOST]


Едно стручно мислење за Scott Boulder, за понудата од Реклама5? :)
И не добив одговор од никој, каде се наоѓа Мајстор Гоце :))
Од скот не ми се допаѓа ништо освен Scale.Се другото е многу тромо за возење.Гоце е над државна болница поточно веднаш под кочо рацин школото.Ти прво земи па за сервис и мајстори одполсе ќе му ја мислиш
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Луѓе како подесувате висина на седиште? Како ја одредувате соодветната висина според вашето тело? Имам слушнато дека седиштето треба да биде на висина на колковите.
 
G

Goldie

Гостин
Луѓе како подесувате висина на седиште? Како ја одредувате соодветната висина според вашето тело? Имам слушнато дека седиштето треба да биде на висина на колковите.
Кога седиш на велосипедот кога е доле педалата ногата да ти биде скроз исправена ни малку свиткана - барем така ми кажаа мене.
Инаку долго време јас возев со малку пониско седиште и откако го кренав приметив огромна разлика многу полесно е возењето на горниште
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Кога седиш на велосипедот кога е доле педалата ногата да ти биде скроз исправена ни малку свиткана - барем така ми кажаа мене.
Инаку долго време јас возев со малку пониско седиште и откако го кренав приметив огромна разлика многу полесно е возењето на горниште
Мааалку подсвиткана. Да не биде баш права кога педалираш. Или исправи ја ногата скроз кога си седнат на седиште и со петата едвај да ја допираш педалата.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Луѓе како подесувате висина на седиште? Како ја одредувате соодветната висина според вашето тело? Имам слушнато дека седиштето треба да биде на висина на колковите.
Ево и видео, ѕирни го(y)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
^Страшилиштеееее! Многу добро точаче, јас се заљубив!
Кој и да е мунпосакувам многунпоминати километри и авантури.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Брадс овој не е за возење, овој е да го закачиш дома да ти седи на ѕид и да го гледаш. Жално е да го возиш. :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ај дур сме тука глеам дек и Кењонци:зелен: имет истаено ново дх точаче. Барем тро очи да исплакниме денеска, утре пак ќе си педалиме со хардтејлој чамојци:зелен:
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Затоа се оди и купува кај работилница и такви накуречености нема.
Кога ќе ме прашаат луѓе од кај да земат точак дали Трек,Cube или Merida,секогаш прво ми паѓа на памет сервисот и услугата,а како што рече ти секаде е исто особено на лето кога имаат +100 точака на сервис.Tука се издвојуваат Гоце Работилница и Пеџа-велоспринт.Тие секогаш ми го фатиле точакот кога и да сум отишол и нема такво ку*чење.Нажалост вториов си отиде,бидејќи јасно му стана дека таму ќе го ценат и почитуваат повеќе.Остана Гоце единствен кој е навистина мајстор и поштен човек во истовреме,и кој стварно ќе го направи велосипедот
Не работи веќе Пеџа ??? :( Штета.....нај ок човече од сите, увек ми пуштал попуст и стварно се замарал кога и да отидам кај него..... јас последен пут отидов во БајкМаркет, мењав грипови и уште некој аксесорис си зимав, и моменто на курчење кога им влагаш со точак од нивниот бренд, а притоа не е купен кај нив - ужассс..... буквално испаѓа да ги молиш за да им оставиш пари.....А Гоце исто така го фалат, ама немам ете отидено..... исто и Данило од Проспорт е сосема ок дечко.[DOUBLEPOST=1459942703][/DOUBLEPOST]
Ај објасни ми го подетално патешествието или овде или во пп, како сте поминале на царина, граница, со плаќање, го виде па го плати или ти дозволија да го видиш велосипедот па после го плати?
Јас бев октом да земам точак од Врање, ми го пратија преку карго, за еден ден стигна во Врање, просторијата на Каргото е у близина на центарот, работи и во сабота, бевме со мало комбе, имавме позади 2 стари точаци, се вративме со 3.....ама среќа на враќање не пуштија така...не ни го отворија комбето.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Го гледав Mаксов од Агротехна, повеќе ми е за низ град и лесна вожња за рекреација, што мислите за сооднос цена/квалитет? http://www.agrotehna.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=17701&i=2257&l=MK&q=&SupplierArticleID=URBAN CRN 016&Action=
Цена висока, квалитет никаков. Све ова шо е Макс, Бисер, Собим ти се ветар во магла, бегај подалеку од овије.
Пред неколку месеци @zoran2008 продаваше ептен добро, целосно репарирано точаче, по цена од 5и500 денари.
451a.jpg

Јас тврдам дека вакво точаче ќе го надминит максов или било кој друг од споменативе уште 20 години возење. Се разбира доколку начекаш половно и во добра состојба. Сепак на крај изборот е твој.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Го гледав Mаксов од Агротехна, повеќе ми е за низ град и лесна вожња за рекреација, што мислите за сооднос цена/квалитет? http://www.agrotehna.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=17701&i=2257&l=MK&q=&SupplierArticleID=URBAN CRN 016&Action=
Абе ако ти е за градска вожња земиси на ново до таа цена убав е тој. Јас пред 3 месеца зедов од бике маркетот сличен со цена 10 000 и сум презадоволен. Не фрлај многу пари ако не планираш да навлегуваш подлабоко во овај спорт, за градска вожња и лесни релаци и најефтин наново купен чкарт врши премногу работа ако го чуваш.

- Јас имав собим купен пред 10 години , душата му е извадена од возејне и уште е подвижен , само апаратчето е сменето и лева кочница, и педалите. Така да. ако ти е стрикно за градска или за полесни релаци, до ваму до таму можеш и уште поефтин да земеш.

- Така да невреди на старо да фрлаш пари за градска вожња. Можеш да најдеш појаки фирма до таа цена точно, ама на 90% изгледот му е оштетен и гребан, и не е убаво за око да се возеш низ град.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom