Општи вело муабети, прашања, совети

tinomkd

barca4ever
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
pa za velosiped ne sum po mnogu kefojni poveke sakam da si odam peski, a velosipedot mi e po potreba ako se brzam nekade ova ona..:smir:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
можам да се пофалам, со карантија точак:
тетово - скопје = 50 километри, два правца......100
тетово - гостивар = 25 километри, два правци....50
тетово - вратница = 20 километри, 2 правца.....50

па здравје на лето планирам и подалеку да забегам......
ако има заинтересирани, за друштво....пишите:)
Да беше од Струмица може да вртиме многу...:img:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Strumica - Baldovci 100 pati
Strumica - Novo Selo 200 pati
Strumica - Staro Konjarno 300 pati The Mask go vleceme..:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да беше од Струмица може да вртиме многу...:img:
Абе брату, ако има кај да се преспие на лето можам со уште еден другар да дојдам со точак за ден-два до таму:)
Па ќе направиме турнеа:)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
44
Поени од реакции
2
ЈАС сакам да возам велосипед и многу е убаво да се возиш!!:vozbud:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Мене возење на велосипед ми е забрането со закон, бидејќи последниот пат заврши трагично:kesa:. Од тогаш никако да ги убедам моите да ми земат нов велосипед бидејќи не сакаат да ме носат на душа :pos2::pos2:
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Ииииииии многу сакам да возам велосипедче, онака по градов, али улиците преполни со коли те гушат и воопшто не е пријатно... Затоа планирам да заминам некаде со велосипедов неколку стотици километри далеку од дома... Па да се исфурам малце.....

Само стално ми се ебат гумите и брзините на велосипедо... :nesum:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Мене возење на велосипед ми е забрането со закон, бидејќи последниот пат заврши трагично:kesa:. Од тогаш никако да ги убедам моите да ми земат нов велосипед бидејќи не сакаат да ме носат на душа :pos2::pos2:
Аман бре дааа со направи толку лошо :pos2:
Само да се затопли времето и веднаш го вадам од гаражата, уствари хммм :raz: мислам расипан ми беше :lut: ама ќе го направам и така иако е брзинец нема никакви апаратчиња во една брзина го терам, мислам на шеста ми застана (душата ми испаѓа кога се накачувам по нагорнини), и несакам мотор :motor: со него ми е поубаво кога се возам, а башка и здраво е за телото :) .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Уф, моето омилено превозно средстов не би го мењал ни за мотор ни за кола. Уствари за мотор не знам баш, добро би ми дошло некое веспиче, ама нејќам да возам кола.
Иам еден бел точак уше пред 5 години ми го купија со сите салтанати. Сеа сум у фазон да си купам дал на старо или на ново од оние со тенки тркала шо се, поголем предизвик ми се пошо потешко оддржувам рамнотежа на нив. Летно време си го паркирам у дебар маало кај матично си се шетам и после прописно си го откључувам од паркинг местото и си идам дома. Најбољи од се е пијан да возиш точак. Ма каков хамилтон, кими или валентино роси, они не знаат каква адреналинска инекција се добива пијан на точак.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Аман бре дааа со направи толку лошо :pos2:
Само да се затопли времето и веднаш го вадам од гаражата, уствари хммм :raz: мислам расипан ми беше :lut: ама ќе го направам и така иако е брзинец нема никакви апаратчиња во една брзина го терам, мислам на шеста ми застана (душата ми испаѓа кога се накачувам по нагорнини), и несакам мотор :motor: со него ми е поубаво кога се возам, а башка и здраво е за телото :) .
Па ништо посебно освен скршена рака, 5 конци на брадата и целиот изгребан што бев:jaj:. Тоа беше тестирање на моите екстремни способности, ама сфатив дека не вреди :nenene:. Е сега лошото е тоа што никого неможам да убедам дека навистина се променив. Ај се надевам дека летово ќе успеам да ги убедам, па може и ќе си добијам нов велосипед :vozbud:
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Малце е рано но би сакал да прашам дали има некој кој е заинтересиран за возење велосипед откако малце ќе се стопли времето. Мислам на маратонско возење Скопје-Куманово, Скопје-Велес, Скопје-Тетово итн. Јас возам често велосипед но немам друштво за возење. Се у друштво некои мрзи се :drk:. Ај ако има некој заинтересиран нека пише.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Каде да набвавам алуминиумски рам за велоспед може половно?

Луѓе гледам дека овдека никој не е активен на темава за дискусија па кажете некој македонски форум или извор од каде би можел да се снабдам со делови за велосипед.

ПОМОООШ ПОЧНУВА СЕЗОНАТАА !!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Почнува богами уште ветрот да го снема идеално ке биде :):)

За делови, шо знам, шо поточно те интересира кажи ке прашам некој другар. Шо рам сакаш да возиш ?! Што стил возиш ??
Еве ти сајт од ПроБајк(ака Лазе).
Еве уште еден од БајкСтоп(ака Џими)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom