Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Мене возење со 70 км/х со 15 години стар велосипед без амортизери онака целиот се тресе ке се распадне :vozbud:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Возев велосипед се додека не купив мотор, на ден возев по 1-1:30 часа велосипед, со друштво одевме на места многу подалеку од каде што живееме. Ми беше интерестно сеа само седнам и давам гас... :smir: поздрав.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Возев велосипед се додека не купив мотор, на ден возев по 1-1:30 часа велосипед, со друштво одевме на места многу подалеку од каде што живееме. Ми беше интерестно сеа само седнам и давам гас... :smir: поздрав.
Лошо. Така стануваш поголема флегма, тежок паразит бе :motor:


:star:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ало луѓе сакам да купам бандажи 26" за мојот велосипед со поретки шпици. Каде можат да се најдат ајде помош полека да се спремам за пролетта :smir:
Некои вакви http://www.crosscycle.com/products/view/50/ridge
или вакви http://www.crosscycle.com/products/view/36/boxter

Јас не знам како е во другите клубови, ама кога отидов да прашам во еден клуб, требаше да платам 1200 денари членарина и да користам свој точак. Зошто?? Може некој сака да биде велосипедиста, но не може да си дозволи да има добар точак.
Без пари е во Куманово и плус нивен точак ти даваат :smir:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
не сум возела 100 години велосипед, можит и да заборавив да возам:kesa:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
возење точак на стаза на кеј е најбоље и слушалиците во уши и шибај,најрелаксирано,олабавено,уживачко хоби кое си го практикувам доста често освен во зима:vozbud:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Убаво е да се вози велосипед.Ем е здраво,ем се релаксираш,уживаш.Сакам да возам велосипед на патека покрај Вардар ти си возиш и те дува ветер...:pos2:
:salut:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Абе многу голем малер имам, кога ке дојде зима ми се капат гумите на велсипедот(точкот),а баш би сакал на ледот да го возам :vozbud::vozbud:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Возењето точак по снег ние го измисливме и се тркавме низ улица а сеа глеам на а1 ехклусив го даваат како екстремен спотр :nenene:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па не е толку страшно возам по снег по мраз само гумите треба мешлести да се остават тумбекафе го вртевме со другарите ко беше големиот снег во јануар скоро секогаш кога сум надвор сум со точак.

некни го зел брат ми точакот ја скинал гумата се убив од пцуење не за друго туку кој ке ја отвора клуч не се фаќа на ладново
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Не сум возела точак 5 години не ми е веќе интересно :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Edvaj cekam da se stopli da go zamam tocakot, obozavam vozenje barem 2 casa na den, bolna legnav koga mi go ukraadnaa prviot, dodeka da si soberam pari za nov se skapav placejki
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
можам да се пофалам, со карантија точак:
тетово - скопје = 50 километри, два правца......100
тетово - гостивар = 25 километри, два правци....50
тетово - вратница = 20 километри, 2 правца.....50

па здравје на лето планирам и подалеку да забегам......
ако има заинтересирани, за друштво....пишите:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom