Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
10 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
3
Предлог?Која гума да ја ставам напред?
Топла препорака за Maxxis Assegai напред, чудовиште што рола преку секакви препреки (верзиите над основната - оние со помека компонента се имуни на пролизгување)
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Kross hexagon5 kupen 29000den lani letoto vozen samo 10 pati na kej, kolku mozam da go prodadam?


Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Зошто го продаваш после толку кратко време?
Imav zdravstveni problemi kardioloski, pa mislev kako fizicka aktivnost so najmalku napor dobro ke mi dojde ama ne bilo taka, me premislija.
Si ima garancija tocakot taka stoi na terasa, nz kolku gubi od vrednosta ako e mnogu ke go dadam na brat mi neka mu stoi vo garaza moze ke se najde nekogas.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Imav zdravstveni problemi kardioloski, pa mislev kako fizicka aktivnost so najmalku napor dobro ke mi dojde ama ne bilo taka, me premislija.
Si ima garancija tocakot taka stoi na terasa, nz kolku gubi od vrednosta ako e mnogu ke go dadam na brat mi neka mu stoi vo garaza moze ke se najde nekogas.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Баш напротив точакот е измислен како најдобра кардио вежба баш за зајакнување на срцето но откако ќе се опорави болниот дали после некоја тешка хируршка интервенција или слично но пред тоа за да може некој да почне да вози мора да помине стрес тест за да се види на инструмент како ќе реагира срцето при физички напор.Може и смее само доктор да те премисли откако ќе те прегледа на тест ане било кој друг од страна.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Баш напротив точакот е измислен како најдобра кардио вежба баш за зајакнување на срцето но откако ќе се опорави болниот дали после некоја тешка хируршка интервенција или слично но пред тоа за да може некој да почне да вози мора да помине стрес тест за да се види на инструмент како ќе реагира срцето при физички напор.Може и смее само доктор да те премисли откако ќе те прегледа на тест ане било кој друг од страна.
Doktorot me premisli, a jas prethidno kako sto pisa ti citav po internet deka e dobra aktivnost i zatoa go zemav tocakot.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
А да го возиш во многу лесна брзина?
Кога бев болен од корона мината година јануари месец откако
се нормализираше температурата и ЦРП не паузирав 2,3 месеци туку возев само низ град полека со 10,12км на саат брзина во нормални вртежи.
 
Член од
19 август 2022
Мислења
15
Поени од реакции
7
Колку бари се пумпат гумите за 75 kg тежина ?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Колку бари се пумпат гумите за 75 kg тежина ?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Друже прво треба да потенцираш кој тип на гуми,колку PSI пишува на самата гума и дали е вожњата на асфалт или земја.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Дали при возење на долги релации користите некои енергетски гелови, и какви? Сакам да слушнам ваши искуства
 

Kajgana Shop

На врв Bottom