Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
7 јуни 2018
Мислења
40
Поени од реакции
15
Не тропај глупости жити се. Подолу си се исправил ти самиот донекаде.
ама првава реченица што си ја пишал е прав хумор.
Си слушнал за Global Cycling Network? Ако не подобро ке биди да го гледаш видеото и првите реченици од него, ако не разбираш добро пушти превод па се ке ти стане јасно. Неможеш против докажани професионалци од најдобрата велосипедска глобална мрежа, гледај и ке ти стане јасно ;)
 
Член од
17 август 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Кој вози зимно време да ми каже дали јакнава ќе заврши работа на 3-4 степени возење?

Иначе овие бајкстоп делуваат најпристапни со цени за квалитетна опрема, да не знаете некои други а да не се номад, проспорт, пробајк и сл.?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
181
Поени од реакции
179
Си слушнал за Global Cycling Network? Ако не подобро ке биди да го гледаш видеото и првите реченици од него, ако не разбираш добро пушти превод па се ке ти стане јасно. Неможеш против докажани професионалци од најдобрата велосипедска глобална мрежа, гледај и ке ти стане јасно ;)
И тие ова го велат или ти?

"Нема некоја огромна огромна разлика.Како што кажува и самиот збор СПРИНТЕРКИ, можеш да направиш побрз и појак спрнит"

Едно е што зборат, друго е како ти го разбираш тоа.

Извини само, не ти делува малку смешно болдираново.

Не те карам. Само се обидувам да ти помогнам, дека во реченицата погоре ништо ама баш ништо не е точно.
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
40
Поени од реакции
15
И тие ова го велат или ти?

"Нема некоја огромна огромна разлика.Како што кажува и самиот збор СПРИНТЕРКИ, можеш да направиш побрз и појак спрнит"

Едно е што зборат, друго е како ти го разбираш тоа.

Извини само, не ти делува малку смешно болдираново.

Не те карам. Само се обидувам да ти помогнам, дека во реченицата погоре ништо ама баш ништо не е точно
Нема некоја огромна огромна разлика. И тие го велат тоа, студијата тоа им го покажала, а за тоа со спринт ајде можеби е така како што ти велиш , ете уз брзање и непромислено сум го пишал тоа. А тоа подолу што го пишав е тоа е она вистинското :) Ке те замолам кажи за твое лично искуство
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.907
Кој вози зимно време да ми каже дали јакнава ќе заврши работа на 3-4 степени возење?

Иначе овие бајкстоп делуваат најпристапни со цени за квалитетна опрема, да не знаете некои други а да не се номад, проспорт, пробајк и сл.?
Зависи што носиш под јакната. Јакна како јакна не е доволна за ладното.
 
Член од
17 август 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Зависи што носиш под јакната. Јакна како јакна не е доволна за ладното.
Што треба освен dry fit на долги и евентуално мешот на кичма од прерамките на биб шорцот? Имам исто и греачи за раце, онакви од зглоб до рамо
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.907
Што треба освен dry fit на долги и евентуално мешот на кичма од прерамките на биб шорцот? Имам исто и греачи за раце, онакви од зглоб до рамо
Ќе ти вршат работа. Иначе мисли ги и нозете, најпроблематични се за ладното ако ги немаш добро затворено :D
 
Член од
17 август 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
И ја мислам дека ќе заврши работата, 5 илјади за јакничка за точак свака им част, уште и да не заврши. Ќе видиме, ќе идам да видам. Ме ебе само моментот дека е модел 2015-18, не се продава више 3 години, да видам у шо стање е

Иначе за нозе над биб шорцот хеланки за трчање, исто така драј фит. Не им давам 150€ за биб шорц на долги шо сака нека биде. Ќе апгрејтнам груп сет попрво
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.907
И ја мислам дека ќе заврши работата, 5 илјади за јакничка за точак свака им част, уште и да не заврши. Ќе видиме, ќе идам да видам. Ме ебе само моментот дека е модел 2015-18, не се продава више 3 години, да видам у шо стање е

Иначе за нозе над биб шорцот хеланки за трчање, исто така драј фит. Не им давам 150€ за биб шорц на долги шо сака нека биде. Ќе апгрејтнам груп сет попрво
Да не испадне не сум ти кажал, мисли ги најмногу патиките :pos:

Јас покрај добро облеченото, не обрнав внимание на тој дел, и замрзнав.
 
На врв Bottom