Општи вело муабети, прашања, совети

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.488
Поени од реакции
20.482
Да за возење сум и од ск сум, последно возење ми беше до козјак пред месец дена со еден другар возам и до крст шо се качував сам :) кога немав шо да правам :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
еве ја кајгана екипата :P плус тука фалат 2-3ца :D
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Плаче времево за возење, имаше преубави денови во ноември па и декември за возење. Поголемиот дел од луѓето возат со доста опрема, но еве јас возам без зимска опрема па сеуште сум жив. :D
Чим возиш редовно, нека те стават во група, па ќе се договараме. :)
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
143
Само бајкови сте ставиле :) дај некој фаца ставете можда знам некој, до сега не возев во група зашо ептен за аматер се сметав и поаметрески точак имам, ама викенди обавезно возев и еве полека преоѓам на нешто појако, ако сабота сум на работа недела возев обавезно така да слободно може да ме ставите во група :)

еве шо возам моментално :)

 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Како бе аматер, кога пола од групата воопшто нема возено. :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
Веројатно испуштам некоја продавница па затоа викам чекај и да си прашам. Во потрага сум по МТБ (по можност женска рамка) со пристојна опрема и цена 30к евентуално 35к.
До сега поминав во она што е на илинденска под зградата незнам како се вика имаа Giant Tempt 4 со алтус мислам цела опрема (26000)
во бајкмаркет слабо женски имаа
во бајкстоп xcaliber (машки да ама ако се мора ќе се земе и таков) трекот влегуваше во таа опрема со алтус напред х5 позади и 355 хидраулични
планот е да поминам уште во оутдоор и кај гоце во работилница
Лазо некако не го есапам зашто се сомневам дека ќе даде некој кјуб за таа цена и солидна опрема
Секој совет е добредојден
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Само бајкови сте ставиле :) дај некој фаца ставете можда знам некој, до сега не возев во група зашо ептен за аматер се сметав и поаметрески точак имам, ама викенди обавезно возев и еве полека преоѓам на нешто појако, ако сабота сум на работа недела возев обавезно така да слободно може да ме ставите во група :)

еве шо возам моментално :)

Грди сме бе ко песој, зато фаци не клаваме никој. Мојт да те уплашиме па да те избркаме од форумов:D
Немат врска точакот (добро имат да не се лажиме:)), битна е вољата за тркалање, па со тек на време ќе си се подновиш. Па по одреден период ќе купиш дел ваков, дел онаков и така си немат крај. Абе и ние сме обична боранија, главно сите тука тркаламе хардтејлој чамојци:D. Иначе времево е супер надвор и максимално го користам, ваква зима незима пролет:D непамтам дек имало.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Веројатно испуштам некоја продавница па затоа викам чекај и да си прашам. Во потрага сум по МТБ (по можност женска рамка) со пристојна опрема и цена 30к евентуално 35к.
До сега поминав во она што е на илинденска под зградата незнам како се вика имаа Giant Tempt 4 со алтус мислам цела опрема (26000)
во бајкмаркет слабо женски имаа
во бајкстоп xcaliber (машки да ама ако се мора ќе се земе и таков) трекот влегуваше во таа опрема со алтус напред х5 позади и 355 хидраулични
планот е да поминам уште во оутдоор и кај гоце во работилница
Лазо некако не го есапам зашто се сомневам дека ќе даде некој кјуб за таа цена и солидна опрема
Секој совет е добредојден
Почекај уште некое време, РАМ ќе извадат нови модели. Т.е требаше во декември, ама ете го помина. Најубаво отиди кај Гоце. :)
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Освен во outdoor и prosport имате ли видено некој друг да продава тренажери?
Моментално го меркам TACX BLUE MATIC од outdoor.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
Почекај уште некое време, РАМ ќе извадат нови модели. Т.е требаше во декември, ама ете го помина. Најубаво отиди кај Гоце. :)
Не не секако ќе се почека до 10ти треба прво платичка да дадат :)
И наведов дека планирам до кај гоце и во оутдор да поминам да видам па после тоа ќе ослучуваме. Пишав само да не испуштам некој што би требало да го посетам а не ми текнувало во тој момент.
Фала на совет како и да е.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.488
Поени од реакции
20.482
Веројатно испуштам некоја продавница па затоа викам чекај и да си прашам. Во потрага сум по МТБ (по можност женска рамка) со пристојна опрема и цена 30к евентуално 35к.
До сега поминав во она што е на илинденска под зградата незнам како се вика имаа Giant Tempt 4 со алтус мислам цела опрема (26000)
во бајкмаркет слабо женски имаа
во бајкстоп xcaliber (машки да ама ако се мора ќе се земе и таков) трекот влегуваше во таа опрема со алтус напред х5 позади и 355 хидраулични
планот е да поминам уште во оутдоор и кај гоце во работилница
Лазо некако не го есапам зашто се сомневам дека ќе даде некој кјуб за таа цена и солидна опрема
Секој совет е добредојден
http://www.cube.eu/en/products/woman-like-series/access-wls/cube-access-wls-darkberryncoral-2016/
мислиш на ваква рамка? овој го имаш во пробајк нормално, а сигурно и голем попуст ќе добиеш поготово утре кога е прославата.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
http://www.cube.eu/en/products/woman-like-series/access-wls/cube-access-wls-darkberryncoral-2016/
мислиш на ваква рамка? овој го имаш во пробајк нормално, а сигурно и голем попуст ќе добиеш поготово утре кога е прославата.
Јап, такво нешто. Ќе поминам утре после работа и ќе погледнам што имаат. Фала на совет, ако се одлучи за кјуб ќе му речам на лазо процент да ти даде за рекламите што му ги удираш :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Јап, такво нешто. Ќе поминам утре после работа и ќе погледнам што имаат. Фала на совет, ако се одлучи за кјуб ќе му речам на лазо процент да ти даде за рекламите што му ги удираш :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Не му треба процент, Гигс од љубов работи. :LOL:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
http://www.cube.eu/en/products/woman-like-series/access-wls/cube-access-wls-darkberryncoral-2016/
мислиш на ваква рамка? овој го имаш во пробајк нормално, а сигурно и голем попуст ќе добиеш поготово утре кога е прославата.
Како бе друже те прелажа Лазо за толку да му ги сакаш тоа кјубовите, или имаш одвишак пари па му ги даваш него. Нека не ме јебе бе, значи има убави рамки не викам не ама дечкото не е нормален со цените бе. Ми дава опрема од бувљак а ми дава цени како да плакам срам х0. Стварно забегал 32000 основна цена за сингле дигит 3 вибрејк кочници, сантур амортизер и алтус опрема па треба да си лудак за да платиш толку бе.

Не му треба процент, Гигс од љубов работи. :LOL:
Абе Гигс со такви линкови и лјубов сподели скоро и да ме прелажа, ама кога отидов во продавница ме закопаа, немаТ проценти за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom