Оптимизам/Песимизам?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Јас сум невиден оптимист и тоа повеќе за себе отколку за другите.Кога давам совет на некого можеби некогаш сум песимист ама за себе никогаш до сега не сум била песимист.Секогаш оптимизмот победувал.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
hahaha,na kratko...
PESIMISTOT,E OPTIMIST SO ISKUSTVO...
pa sega videte:))
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Најчесто оптимист ,ако работите не излезат како што сум сакала ,не се разочарувам туку велам ,така требало да биде ,или секое зло за добро.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Јас сум невиден оптимист и тоа повеќе за себе отколку за другите.Кога давам совет на некого можеби некогаш сум песимист ама за себе никогаш до сега не сум била песимист.Секогаш оптимизмот победувал.

Јас па обратно. За другите секогаш успевам да најдам нешто светло во таа ситуација во која се наоѓаат кога ги советувам, а за себе го гледам само лошото...
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Оптимист сум и ги гледам работите секогаш од светлата страна..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Јас па обратно. За другите секогаш успевам да најдам нешто светло во таа ситуација во која се наоѓаат кога ги советувам, а за себе го гледам само лошото...
хаха...а види си го потписот...сосема се спротиставува со твоево мислење :D И сонот за неможното има име. Се вика надеж.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
јас сум HARDCORE песимиста:D:D:D:D:D:D:D:D :eek:jea:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
hahaha,na kratko...
PESIMISTOT,E OPTIMIST SO ISKUSTVO...
pa sega videte:))
Хехе...

Познавам песимисти со помало искуство од мене, а јас иако имам поголемо-пак можам да бидам оптимист.
Има смисла тоа што го кажа, но сепак не е се до искуството.До човекот е.
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Јас гледам реално на работите.. иако е поубаво да си оптимист од една страна, а па од друга страна може и да не е баш пријатно кога ќе видиш реалноста каква е, и песимисти мрзаааааааааам!
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
zavisi od situacijata...nekogas pesimist...nekogas optimist...
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Оптимисти или песимисти?

За се во животот...дали си оптимист или песимист?

Еве на пример јас сум голем оптимист.
Ако за нешто мислам дека нема да ми се случи нормално дека нема да се случи...ја вежбам потсвеста да работи позитивно....надешта последна умира:helou:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
вечен оптимист
верувам во подобро
и не би било лошо анкетичка
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
pesimista, posto nasednav na optimizmot i se zafrknav, a pesimist e se nadevas loso ke e, ako e dobro ok e, ako ne e, pa ne si ni ocekuval mnogu. Se razocaruvame oti premnogu ocekuvame od drugite i od zivotot voopsto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom