Он.нет со нови Solo (adsl) пакети!

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Друже ти пишува на сајтот на он.нет.мк се за Соло пакетите а знај дека по сегашното искуство ке чекаш едно две недели за модем да ти јават да земеш и максимум до 5 дена ке чекаш да ти пуштат линија да користиш интернет.Поздрав
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Ај ДЛ добро е, ам приметувате ли како заебава УЛ. Исто како на ВАДСЛ. Не е ни приблизно до декларираното.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Ај ДЛ добро е, ам приметувате ли како заебава УЛ. Исто како на ВАДСЛ. Не е ни приблизно до декларираното.
како можеш да споредуваш АДСЛ и ВАДСЛ???...кога АДСЛ иде преку мрежата на телеком.!!!!!!!!!!..ако видиш убаво под тестот ќе прочиташ дека пишува AD Makedonski telekomunikacii.....не пишува ОННЕТ
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
како можеш да споредуваш АДСЛ и ВАДСЛ???...кога АДСЛ иде преку мрежата на телеком.!!!!!!!!!!..ако видиш убаво под тестот ќе прочиташ дека пишува AD Makedonski telekomunikacii.....не пишува ОННЕТ
Ај првин читај убаво што пиша чоекот што има стаено а и на која тема си. СОЛО !!!!!!!!! Значи Мрежа на Он нет.
Тоа Што пишуе у Спеедтест не е најрелевантно. УШте не им се апдејтнати базите и адлс адресите на он нет ги водат како да е мт нет .

Другпат читај :pos2:

п.с. Ваков слаб уплоад нема никад на Мт нет. Ке ти постираљм утре од работа слика.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Чекајте бе луѓе ова се меѓу првите корисници што се пофалиле и ако нешто заебава мислам на почеток тоа е нормално барем така мислам нека помине едно месец дена па тогаш ке видиме какви се Соло пакетите јас тактизирам сум корисник на WADSL и чекам едно месец дена да се префрлам на новите пакети ако се искочи ок и нормално да се води преку адресите на мт нет дека од таму зимаат интернет и они.И мислам дека никад нема да ја има брзината што ја нудат во пакетите на пр 2мб во Соло 101 тоа е само маркетинг да се продава пакетот подобро дека знаат дека се палиме на брзина.Поздрав:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Ова е сосема задоволително. Ме мрзи сега да ви вадам слики од MAX ADSL 10 тестирања, но пак ќе кажам дека е ова во очекуваните граници.
Марв, да не имаш ти на работа некоја изнајмена линија? :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Ова е сосема задоволително. Ме мрзи сега да ви вадам слики од MAX ADSL 10 тестирања, но пак ќе кажам дека е ова во очекуваните граници.
Марв, да не имаш ти на работа некоја изнајмена линија? :)
Не бе стандард 1,5М/512К Адсл бизнис. Уполоадот е секогас над 350Кб кон „саглам за нас“ серверите на спеедтест.:toe:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
ауууууу колку сум напизден еј!!!!!
Пред 3 недели аплицирам за соло пакет и ги чекам да се јават,видов невидов ги нема отидов до беверли да видам што е работата(бтњ да земам модем и за мене и за братучетка ми во ист ден подадовме апликација)
И квачката ми вика дечко вашето барање не е одобрено ни нема стигнато ништо,ме напна од старт,е добро бе што чекавте викам да пројдат три месеци па да ми јавите,каде е грешката и проблемот викам зашто сум одбиен
И ми вика незнам јас тоа да не е до сметките нешто
(а бара последна платена сметка која и ја носам а ја има и копија-глупача :tapp: ) и никој ништо не знае и ми вика причекај уште некој ден од грижа на корисници ќе ти се јават(како не!!!)
Одам дома и вртам
Прво ми пукна к*р од песницана,се јави една квачка,она беше „најинформирана“ со одговор „дечко незнам ништо“
Алоооооооооо кого вработуваат бе!!!!!
Дрољи се лакираат по цели денови таму за што друго се ставени,шупаци
Од други извори дознав дека сум бил одбиен од телеком,и едвај чекам да се јавам у понеделник таму да распиздам!
Секако и да нема проблем-они ќе го измислат,се на се тренирање нерви!
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
ауууууу колку сум напизден еј!!!!!
Пред 3 недели аплицирам за соло пакет и ги чекам да се јават,видов невидов ги нема отидов до беверли да видам што е работата(бтњ да земам модем и за мене и за братучетка ми во ист ден подадовме апликација)
И квачката ми вика дечко вашето барање не е одобрено ни нема стигнато ништо,ме напна од старт,е добро бе што чекавте викам да пројдат три месеци па да ми јавите,каде е грешката и проблемот викам зашто сум одбиен
И ми вика незнам јас тоа да не е до сметките нешто
(а бара последна платена сметка која и ја носам а ја има и копија-глупача :tapp: ) и никој ништо не знае и ми вика причекај уште некој ден од грижа на корисници ќе ти се јават(како не!!!)
Одам дома и вртам
Прво ми пукна к*р од песницана,се јави една квачка,она беше „најинформирана“ со одговор „дечко незнам ништо“
Алоооооооооо кого вработуваат бе!!!!!
Дрољи се лакираат по цели денови таму за што друго се ставени,шупаци
Од други извори дознав дека сум бил одбиен од телеком,и едвај чекам да се јавам у понеделник таму да распиздам!
Секако и да нема проблем-они ќе го измислат,се на се тренирање нерви!
како прво ОНнет не одобрува , него треба од телеком да ти одобрат..можеби немаш техничка можност за АДСЛ.така да не ги окривувај нив него иди си до телеком да ти кажат зашто не може...или провери си на нивниот сајт дали твојот тел број има можност за АДСЛ..и јас на пример не можам да користам АДСЛ зашто имам ПЦМ уред и не може....за жал :toe::toe:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
како прво ОНнет не одобрува
не,не,како прво треба он.нет да ти кажат дека има некаков проблем,пошто ти кај нив си поднел барање за адсл,а не у мт.нет,па да се распрашуваш кај нив.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас имам еден другар работи во СТБ, се јавил во ОН.НЕТ се преставил дека се јавува од СТБ, за 15 минути му бил активиран интернетот,а претходно чекал 15 дена.

Сега кажете дека не се педери.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Јас имам еден другар работи во СТБ, се јавил во ОН.НЕТ се преставил дека се јавува од СТБ, за 15 минути му бил активиран интернетот,а претходно чекал 15 дена.

Сега кажете дека не се педери.
Ееее, ако вака прават стварно се педерчиња! :spank:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
како прво ОНнет не одобрува , него треба од телеком да ти одобрат..можеби немаш техничка можност за АДСЛ.така да не ги окривувај нив него иди си до телеком да ти кажат зашто не може...или провери си на нивниот сајт дали твојот тел број има можност за АДСЛ..и јас на пример не можам да користам АДСЛ зашто имам ПЦМ уред и не може....за жал :toe::toe:
користев АДСЛ до пред некој месец,така да незнам ни јас во што е проблемот,а ќе дознаам сабајле и јас не поднесов барање во мт нет туку во он нет,кого сакаш да окривувам,и знам дека он нет не одобрува но доколку сум одбиен треба да ми се јават на време од таму кај што сум поднел апликација,за да си знам а не да ги чекам јас нив со месеци,зашто се шупаци и незнаат да се организираат!

и ако мислеше за оваа проверка на АДСЛ локатор за мојот број еве го одговорот:
На вашиот телефонски број има можност за инсталација на АДСЛ. MT го задржува правото за можно отстапување од одговорот што го добивте. За дополнителни информации обратете се дo продажните места на МТ, во контакт центарот на бесплатниот телефон 171 или директно на e-mail адресата
online-sales@mt.net.mk.

Доколку сте заинтересирани за ADSL пополнете го соодветното Online барање

Јас имам еден другар работи во СТБ, се јавил во ОН.НЕТ се преставил дека се јавува од СТБ, за 15 минути му бил активиран интернетот,а претходно чекал 15 дена.

Сега кажете дека не се педери.
Ееее, ако вака прават стварно се педерчиња! :spank:
Acid брат снајди се па живеј бе,кога има како нас шупаци и поштено ќе си чекаат и си викаат ај бе не сум јас единствен ќе се јават ќе им текне дека не ми пуштиле линија,некои се снаоѓаат и не ги боли цевка,нема веќе поштено ништо у оваа држава!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom