Онлајн шопинг

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имаше 90-99 проценти попуст.
Ама кај го гледаш тој попуст? Го има од страна негде на сајтот или?
Јас сакам патики да си порачам сега, но како да ги најдам новите модели кои им се?
И кога пак ќе има попусти?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ама кај го гледаш тој попуст? Го има од страна негде на сајтот или?
Јас сакам патики да си порачам сега, но како да ги најдам новите модели кои им се?
И кога пак ќе има попусти?
Ај сега прочитај го ова пак.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Купувам преку Алиекспрес и заодовлна сум од се до сеа што имам купено. Се чека повеке време али битно стигаат и тоа точно како што се опишани. Речиси за секое парче облека во опис имаш и табела со димензии па можиш лесно да си погодиш бројка. Имам порачувано и чизми, саатеви дури и телефон и задовлна сум. Како што гледам од онаа што го продаваат македонските сајтови за интернет продажба, истото е од Алиекспрес само двојно или тројно поскапо
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
На сопругот му стигна пред некој ден дукс од алиекспрес. Јас би сакала да си нарачам свечен фустан ама страв ми е да не стигне.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На сопругот му стигна пред некој ден дукс од алиекспрес. Јас би сакала да си нарачам свечен фустан ама страв ми е да не стигне.
Гледај селерот да има над 95%.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
некој да ми каже од кинескиве страни дали се наоѓа на Касио копии :)
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Здраво сакам да земам нешто од амазон и сакам да прашам дали се плака царина ддв 18% при самата порачка или во некоја друга прилика?
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
Искрено, кога се работи за патики, чевли, фустан, или пак нешто што мора нели да се проба пред да се купи, сум многу голем скептик за онлајн купување. Не знаеш дали ќе ти стои убаво, или ќе ти се фати, дали е големината таа или не е.
Ама па од друга страна, си порачувам маички и дуксерчиња, за мене, за дечко ми, од една страна. Има голем избор на интересни работи, мада може да им се пише и да си порачаш каква сакаш маичка.

www.gi-apparel.com
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Здраво форумџии, сакам да го споделам моето искуство со „нашиот” групер/ Grouper.mk зошто станал бетер и од кинезите. Пред две недели нарачав рачка/слушалка за туш и чекајки ја скоро пола месец, таа стигна! Љубопитно го отворив пакетчето за да си ја монтирам, но што да видам, внатре имаше нешто слично на тоа што јас го нарачав , па си реков, барем праќаат слични работи ако не различни од тие што си ги нарачал.

IMG_2585.JPG IMG_2589.JPG

За квалитетот не сакам да дискуритам...☹

IMG_2591.JPG IMG_2590.JPG



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
108
Поени од реакции
70
Девојки, продавам женска облека од Америка - брендирана, познати марки.
Повеќето парчиња се нови, има и некој што се малку носени.
Цените се многу ниски и поволни почнуваќи од 99 ден. до 499 ден.

- немав идеа каде да ги ставам сликите , па отворив страна на фејзбук што е достапна до сите, слободно посетете ја и разгледајте си. Линк: https://www.facebook.com/ButikTrift/

Доколку имам успех со странава ќе ставам многу повеќе парчиња облека.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom