Омо-Илинден возобновена во Бугарија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
Шупаци, стига глупости и пропаганда! Какво означава един етнос да б'де асимилиран насилствено? Това дори турците не са успели да постигнат за 500 години. Ти, ако си истински македонец, би ли позволил нјакој насила да те застави да се чувстваш б'лгарин, с'рбин, гр'к или как'вто и да било? Говориш, без да мислиш, под влијание на пропагандната машина на вашето правителство. Помисли пак, от неутрална гледна точка, и ште стигнеш до правилен извод. Поздрави!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А што бива Димо со вашата пропаганда а?
Македонци во Србија? Има, има... и си имаат и друштва и се! И, колку што знам не се во толкав број како кукуш што ги спомна...
А, да се вратевте така на темата?
Инаку, ќе бев среќен да има и македонска пропаганда, ама нема, за жал. А ние само се браниме од вашата пропаганда.
И пак ќе кажам, да се вратите на темата!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
Струмикс, как ште објасниш наличието на фалшиви ЕГН и повторението на имена в спис'ците на ОМО Илинден?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Dimo BG напиша:
Струмикс, как ште објасниш наличието на фалшиви ЕГН и повторението на имена в спис'ците на ОМО Илинден?
Ај убеди ме од непристрастен извор дека е така?
Ај објасни ми го теророт врз оние кои се потпишале и што им нуделе од полицијата да потпишат, откога списокот дошол пред надлежните? У бај Тошо у времето немало такви репресии, ако се изземе она со големата преселба на Турците `85-`86?
Ние нафта пиеме?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
25
Поени од реакции
0
Dimo BG напиша:
Шупаци, стига глупости и пропаганда! Какво означава един етнос да б'де асимилиран насилствено? Това дори турците не са успели да постигнат за 500 години. Ти, ако си истински македонец, би ли позволил нјакој насила да те застави да се чувстваш б'лгарин, с'рбин, гр'к или как'вто и да било? Говориш, без да мислиш, под влијание на пропагандната машина на вашето правителство. Помисли пак, от неутрална гледна точка, и ште стигнеш до правилен извод. Поздрави!
Значи ние не сме вистински бугари пошто сме дозволиле србите да не "помакедончат" така? :drk:

Епа скини се скурца !!!! ако не сме бугари.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Струмикс напиша:
Ај убеди ме од непристрастен извор дека е така?
Ај објасни ми го теророт врз оние кои се потпишале и што им нуделе од полицијата да потпишат, откога списокот дошол пред надлежните? У бај Тошо у времето немало такви репресии, ако се изземе она со големата преселба на Турците `85-`86?
Ние нафта пиеме?
Струмикс
Пишеш глупости!Ако това с неверното ЕГН не е истина нај-лесното е омовците да покажат копие на документите които са подали в с'да и да го оборјат това твое с'мнение.Повече от 20-30 лв заедно с подписката едва ли би им струвало да копират всичко.Зашто не ги покажат?Мај ти е јасно зашто?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Partenka, ти пишеш глупости!
Види убаво што пишувам!
УБЕДИ МЕ ОД НЕПРИСТРАСЕН ИЗВОР!
А Стразбур би реагирал ли ако нема ништо? А? Јас велам не, а ти? Или и нив Тито и Коминтерната ги создале?
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Напишано од Струмикс
Ај убеди ме од непристрастен извор дека е така?
Това имах впредвид!Кој да е този изсточник?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Гледаш Partenka како полека, полека си се фаќате... Стразбур ви го опна еднаш, и пак ќе ви го опне, во вид на пресуди кои покажуваат дека бугарија не ги почитува човековите права, се правите мутави дека не дозволувате партии на национална основа, а турците имаат таква (значи преседан) и од тој преседан излегува дека имате двојни аршини во примената на сопствените закони...
Од друга страна, кога треба да се регистрира ОМО Илинден, се менуваат закони и се покачува цензусот за потребни членови за формирање партија, кое нешто јасно индицира која е целта на Бугарската држава... Туку слушам, во Стразбур пристигнале многу од оние од мене споменатите документи од фашизоиден тип со кои полицијата ги малтретирала ОМО-вци а? Изсточникот наскоро ќе ве удри по главата.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
kukus напиша:

Прашање, Зошто нема во Србија македонски етнички обоена партија, иако бројот на македонците во Србија како што реков е 5 пати поголем? Зошто нема школи, гимназии, радио, ТВ ?
македонците во србија не се репресирани и не се присилувани да се пишуваат срби и не седискриминирани од општеството воклку се декларираат како македонци, нардо различен дод српскиот, па следствено немаат реална потреба да формираат политичка парија преку која би се изборле за своите права.
За проблемот со Црквите и Српските власти отворнео кажаа дека тоа не проблем на Српскиот народ односно српскиот народ а и нсрпските власти не се заинтересирани во проблемот со црквите. Српскиот народ воглавно (освен ултранационалистите) гарант нема никакви проблеми со признавањето на МПЦ.
Пред недела две беше соопштено дека во војводина каде што има поголема канцентрација на Македонци, ќе има двочасовна програма на Македонски јазик на државната телевизја.
И сега назад на темата, а тоа е се проблемите на етничките Македонци во Р. буграија, и што прави западот во однос на кршењето на нивните гарантирани човекови права, дефинирани со женевската конвенција чиј потписник е и Р. бугарија.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
Добре, нека се изкаже нјакој македонец от Б'лгарија и да објасни как точно е бил репресиран от полицијата.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Стојко Стојков и останатите не се искажуваа како биле репресирани? Или тие не се важат?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.518
Поени од реакции
47.817
ne be represirani bog da cuva a tie sto gi tepaat na grobot na Jane Sandanski toa ne e represija a more Bugar ne li e toa represija
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
84
Поени од реакции
1
Боја беше преди години и то се биха с активистите от ВМРО-БНД,които с'што тв'рдјат ,че са македонци но с б'лг. произход.Това ми прилича повече на раздора в мак.освободително движение през 20-30 г.,когато много дејци бјаха убити.Аз доколкото знам полицијата не ги бие даже ги охранјава по меропријатијата им.Вие ,ако знаете нешто по конкретно пишете да знаем и ние как стојат нештата!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
46
Поени од реакции
1
Струмикс напиша:
Стојко Стојков и останатите не се искажуваа како биле репресирани? Или тие не се важат?
Кога, к'де и за какво са репресирани ? Нема такова нешто.

Позволјава им дори се да сквернат гроба на Сандански, като л'жат, че не бил б'лгарин, а бил македонец по националност.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom