Омо-Илинден возобновена во Бугарија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2005
Мислења
163
Поени од реакции
1
и каде иде реч за македонци че нешто не видех???
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Искате ли да си играем на документи?

От фиромски сајтове. не от б'лгарски. Аз пускам снимка, вие ми отговарјате на в'проса?:wub:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
Katunec напиша:
Мислја че таја твоја дума доказва колко слабо си запознат с историјата. Човек којто не може да различи татарин от б'лгарин нема право да ми говори за истина, за документи и за историја.
Това което си го копирал от нек'де не е никак'в документ, не се излагај да пишеш смешки. В целија текст на поне 20 места пише думата "пропаганда", а не се ли сети, че тоја текст е пропагандата на пропагандите ? Всеко нешто издадено в југославија е 100% фалшификација и ПРОПАГАНДА и ако не си го разбрал до сега значи нема да го проумееш никога оти проблемо е в'тре в тебе, нема оправија.
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Слика прва, наjдена на фиромски адрес:



"Trijazi~nik" od Teodosij Sinaitski, publikuvan vo prvata makedonska pe~atnica

(Solun, 1841)

http://www.soros.org.mk/archive/G04/01/sm1908.htm

што пишува на документот на заден план на втори ред под "КНИГА"? :zlo:

е ли Б'ЛГАРСКИ или не?:zlo:
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
Омуртаг' напиша:
бело, зелено, црвено ели jaз сум киорав?:wub:

а што пишува "СВОБОДА" или сЛобода?:wub:
Are u in love moito mom4e?
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
уште еден документ от саштиот фиромски саjт

„Ogledalo" od Kiril Pej~inovi}, pe~ateno na makedonski jazik (tetovski dijalekt), vo koe avtorot se stremi pismeniot jazik da go postavi na makedonska narodna osnova (Budim, 1816)



http://www.soros.org.mk/archive/G04/01/sm1910.htm

што пишува на трети ред под ОГЛЕДАЛО

е ли БОЛГАРСКИМ' или не?:wub:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ај да се вратиме назад на темата а тоа за ОМО-Илинден пирин.
И да ве прашам сега испадне да во септември сепак се соберат 5000 потписи, и тоа им дава за право да формираат политичка партија.
И вие тука ништо не можете да направите, и бидете сигурни во едно нешто Р. Македонија нема намера да се меша и да ја финансира таа партија туку таа партија ќе си се финансира од членството.
Ќе видиме и колкаво членство ќе има и како ќе се одрази на политичкиот живот во Р. Бугарија.
А дали тоа според вас е правилно или дали тоа вам ви се допаѓа или не тоа ќе си остане за вас, ама факт ќе биде дека сепак постои политичка партија од луѓе кои се сметат за Македонци кои го зборат Македонскиот јазик, а не некој бугарски дијалект.
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
Are de,i az ti govorq na bulgarski ama ne sam bulgarka :P Tova 4e nqkoi po6e ili govori na nqkakuv ezik ne go pravi ne znam si kakuv. Ama dobre vidqhme 4e ste umni,sega mojete da si lqgate,pozvolqvam Vi.Are leka i meka...I dohodna :) Pa pa
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
сите теа работи за зети от фиромски саjтове, тако ако велите дека са фалшифисувани, то фироми са го сторили ова :wub:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom