Омилен телефон?

S

Sasha

Гостин
Omileni mi se modelite od Samsung,a posebno D900,E900,jas koristam Nokia7610 i extra fon e!
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
не дека го имам него стварно многу ми се допаѓа нокиа 7610
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
последниве две години омилен телефон ми е нокиа 6230, наједноставен а сепак со многу функции.

Секогаш кога имам на лагер половна 6230ка одбирам да ја користам макар и да имам н80ка или некој бајаги поскап и понов телефоно јас си ја одбирам нокиата 6230...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ги има многу, можам од секоја фирма мин по 10 да набројам. Но кога би морал да одберам од сите тие милиони модели ке го издвојам Сименс А55 - лудница телефон, едноставен и мал и има многу фабрички мани кои тешко се сервисираат доколку не си стручен и немаш добар супортер. Ко ке ми текне на времето (2002/2003) кои пари ги праевме оти у Мкд само 2ца можеа да декодираат лол... :) и до ден денес сеуште ми доагаат и покрај тоа што е 5 години стар ко модел за исти дефекти само денеска неможеш да набијаш на цени ко порано појке од 3/400 никој не дава за сервис а најчести мани му се Wrong Battery, Wrong Software, Battery Empty, контрастите на екрано се спуштаат до минимум што неможеш да влезеш преку мени да ги појачаш :) декодирање - па..па.. т-мобиле ги пушти за многу ефтина цена тие телефоничња ама сите беа кодирани по 600 денари ко алва се декодираа дури и ги сонував едно време тие телефони. Е сеа интересна работа - зошто многу малце ги сервисираа тоа време а и денеска ретко кој сервис сам ги поправа сименсите, претежно ги носат на други сервиси кај колеги за било каква ситница. Затоа што чим му смениш некој хардверски дел мора да се флешува,ако не ке ти кажуе вронг софтвер или само ке трепка телефонот и нема да се подигне софтверто, а за флешување требаше да се сече тест поинот кој изглеа вака(а и после флешување треба да се декодира и во принцип да се закрпи тест поинтот т.е. повторно да се поврзе - за да не ти се врати после некој ден муштеријата ):):

(тоа време информацијата многу вредеше иако беше за ситници прескапо се наплакаше - денеска скоро се се наога преку интернет, дури и тест поинт сликава можеш на гугл да си ја најдеш, а порано плакаш супорт од 25 евра месечно само за да ти кажуваат финти :))
e вака не излгеа нешто многу страшно но ако со жилетот/скалпелот повлечеш малце подоле ке го умртвиш, ако стиснеш малце посилно ке го пробиеш и вториот слој, ако не стиснеш ко што треба нема да биде пресечен тест поиното - абе лудница!!! :)
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
iPhone ili Nokia N95
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Momentalno imam nokia 6630 music i go koristam 1 godina i za nisto ne go menjam mozam i usb stik da mu priklucam so toa so se usb portot so se vklucuva u telefon i da slusam 2 giga muzika da gledam div x dvd i se so e mozno bidejki ima symbian.BEST PHONE FOREVER.:baeh:
 

Attachments

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
iPhone, а од поскромните тој шо треба наскоро да го земам-SEk550i.
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
N 95 - Ѕвер телефон,онака баш гломазен,мн машки телефон а и камерата е лудница,5.5 мега пикесли.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Nokia 6680!Кога првпат го видов пред 2 години тоа беше едноставно љубов на прв поглед.Symbian,Mp3 подршка,камера со блиц...можам да набројувам до утре сабајле!А особено со црна маска-ЛЕПОТИЦА:)!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom