Омилени клубови

Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Пoкрај Левски само Лацио ми е умилен
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Покрај Челзи исто така многу ја сакам и Рома!:)
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Најпрво да почнема од дома : Цементарница 55
Балкан: Црвена Ѕвезда
Европа и останато:Баер Леверкусен

Ова ми се симпатичните клубови а најомилен еден и единствен МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Omilen klub: Real Madrid

Sipatiziram 3 kluba: Eintracht Frankfurt, Boca Juniors i Deportivo los Millonarios.:smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Манчестер Јунајтед. :)

Огромна почит имам и кон Атлетик Билбао, се восхитувам на нивната традиција. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.880
Поени од реакции
23.249
Покрај Милан.... Па шо знам имам многу симпатични тимови кои сакам да успеваат и да ги гледам. Дали поради нивниот стил на игра, традиција или некој поединец кој игра тамо кој ми оставил добар фудбалски впечаток.
Би ги издвоил Њукасл и у последно време Сити од Англија. Њукасл го сакам од мал уште незнам која е причината но сум го засакал, а Сити ми е онака интересен за глеање и нова екипакоја може да ја помрси големата четворка у Англија
Од Шпанија омилени ми се Валенсија ради фантастичниот фудбал шо го играја со Купер, генерацијата на Лопез, Мендиета, Ајала, Aнглома, Кили, Фаринос итн од тогаш сум ги засакал.
Волфсбург ги сакам пошто татко ми живееше во тој град, и добив дрес на подарок од Климовиц :)
Француската лига не ја пратим многу, но Лил беше последен клуб на Клајверт кој многу го сакав како играч и од тогаш ми се најомилен клуб у франција !

Уште би ги наброил Тетекс нормално, Железничар Сарајево, и Алдершот од Воксол Конфереција, една сезона газеа и ми донесоа многу пари и кладилница, и си ги пратам од тогаш :)

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3430310 напиша:
Баерн и секоја екипа што игра против Милан.:salut:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Manchester United is my heaven =). Почнуваат некои работи да ми искачаат според планот па се надевам дека во блиска иднина можеби ќе присуствувам на ОТ :)
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Mммм Милан секако и Вердер Бремен од Германија.
 
M

mercenary

Гостин
"Симпатични клубови" ми се Арсенал,Барса ми беше симпатична до пред 1 година,а првиот клуб кој сум го запамтил како мал/за кој сум "навивал" е Хиберниан од Шкотска.:pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Милан,Интер,Реал,Манчестер,Баерн,Рома.....и по некоја 10то разредна странска екипа.......За секого ќе навиваат само за некоја домашна екипа не.Навивачката свест и култура ни е на најниско можно ниво.Во Европа сигурно сме на самото дно.Во скоро секоја земја тие што се исклучиво за странска екипа или таа да им е на прво место се исклучоци.Тука кај нас е обратно.Тие малку будали што навиваат за некоја домашна екипа се малцинство.Во Хрватска или Србија или Босна,Бугарија....... земји кои што имаат поквалитетни првенства,но не се недостижни и со кои што можевме да се мериме до пред некое време, домашните екипи се најпопуларни.Идете по нивните форуми тие што се за странски екипи се многу малку и секогаш без исклулчок поддржуваат и некоја домашна екипа.На еден хрватски форум каде што сум член теми за странските екипи и првенства или ги нема или пак имаат по 20-30 страни дискусија само.Најнепопуларните домашни екипи имаат по 30-40 страни дискусија само за оваа сезона до сега.30-40 страни минимум од јули,август до сега...........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom