Омилена песна од жанр кој не го слушате? Која е вашата guilty pleasure песна?

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@Red John ој глеј си бетмен таму и не ја дрви во кул подфорумов ј:icon_lol:

Инаку да не е офтопик мислењево, оти Џони само ме тера да офтопикувам, имав едно ептен добро другарче во средно Дациот, кое имаше тогаш најубав телефон со мемориска да ја редиш со песни, и секогаш на големиот одмор ја пушташе песнава. Прва година негде бевме.

Инаку морам постари песни, пошто искрено со новиве ич не сум во тек, не глем телевизија, не слушам антена 5, не кликам линкови од фб и така натака. Ова другово се чуло под одреден сплет на околности кои се врежале во меморијава и ќе останат како такви.

 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
@Red John ој глеј си бетмен таму и не ја дрви во кул подфорумов ј:icon_lol:

Инаку да не е офтопик мислењево, оти Џони само ме тера да офтопикувам, имав едно ептен добро другарче во средно Дациот, кое имаше тогаш најубав телефон со мемориска да ја редиш со песни, и секогаш на големиот одмор ја пушташе песнава. Прва година негде бевме.
СФе изгледав, ми останаја уште од раде вилмојте и твојте музичари. :D А и ме бркаш оти те разоткрив, признај !!!


демек колку и јас да не сум офтопик, оти наоштрен е модераторот
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Општо не сакам и не слушам екс-ју музика, освен Дубиоза на пример, а Балашевич особено го хејтам заради целиот хајп околу него, ама музиката од песнава е магична.

 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Кога бев ѕврле, ја сакав оваа :pos:
Bomfunk MC's - Freestyler
Не дека сум ре разбирал, не дека и траката е лоша, ама тоа е... На 5-6 годинки што си разбирал :X3:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Слушам електронска музика, Goa поконкретно, па дефинитивно следниве ми се надвор од стилот. Пошто неможев да се одлучам за една ќе ги набројам само без Youtube линкови за да не ја задушам темава. Имам сигурно и други на кои неможам да се сетам моментално, овие ми се онака во хајден плејлист за guilty pleasure. :)

Garbage - The World is Not Enough
Anastasia - Time Never Dies / Passover
Mizar - Pocesna Strelba
Mory Kante - Yeke Yeke
Quincy Jones - Soul Bossa Nova
Donnie Darko - Mad World
Enya - Only Time / Aniron
Petula Clark - DownTown
Buddy Holly - Everyday
Linda Scott - I've Told Every Little Star
Tchaikovsky - Swan Lake
Prokofiev - Dance of the Knights

Weird level 1000 знам, ама рековме guilty pleasure и без судење нели? :D[DOUBLEPOST=1407719903][/DOUBLEPOST]Леле ја заборавив најбитната од Ceca - Trazio si Sve.

Продужете
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Со еден ортак за пиење кога пред 5-6 години си ги рушевме сопствените рекорди вечито несогласување беше за музиката. Јас со yu рок морав да му парирам на неговите турбофолк омилени песни и се од сличен тип. Вака така на крајот теравме јаки пијанки :D Оваа ми остана една од појаките песни од неговиот репертоар.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom