Оладел или се загреал?:)

J

Johnny Stulic

Гостин
Причината може кај мене да биде или сум бил камен пијан да не се сеќавам како изгледала типката и ми е страв да не се соочам со нешто страшно или пак да сум рикнал трето нема.
Гарант ќе се јавам во друг случај.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Johnny Stulic напиша:
Причината може кај мене да биде или сум бил камен пијан да не се сеќавам како изгледала типката и ми е страв да не се соочам со нешто страшно или пак да сум рикнал трето нема.
Гарант ќе се јавам во друг случај.
Ochigledno ne si go prochital prviot post od temava, sosema neshto drugo pishuvash koe nema vrska so nejze. Prochitaj od pochetok za da ti stane jasno za shto stanuva zbor i od pochetok pishi:wink:

p.s. Se izvinuvam za latinicava, nema kirilica na kompjuterov.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ragazza напиша:
Ako prestani da zvoni nema da mu se javam da prasham zosto , ama nema ni da ostavam taka , pregolemo ego imam od to...
Posto znam kaj izleguva , ke pominam , ke bidam sarmantna kako nikogas , ke mu trijam vlice so popustil i posle den dva koga se javi e mnogu poinakva prikaznata ...

iiiiiiiiiiiiiiiiiii ama zmija.si....hihihihihii..............ama mene ne mi naprai taka.......:pos: :pos: :pos:


inace to the topik.........hmmmm neznam ak ne se javuvam ili deka doznav ima decko :icon_mad: ili dek mislam ni e za meni :icon_roll ili pak mozebi mislam pa ne me saka:(
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
uf..ne se javuvam za ziva glava...a ke puknam od vnatre...od maka...i znam deka ke mi bide tesko..i deka celo vreme samo na toa ke mislam..ama...jbga...ne se javuvam i tacka.Mozam samo nekoja "cinicna" porakicka da pratam ..i toa e toa!
P.S. ne e dobra taktika..ne me slusajte..od iskustvo vi kazuvam..ama ....:(
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Anchi напиша:
uf..ne se javuvam za ziva glava...a ke puknam od vnatre...od maka...i znam deka ke mi bide tesko..i deka celo vreme samo na toa ke mislam..ama...jbga...ne se javuvam i tacka.Mozam samo nekoja "cinicna" porakicka da pratam ..i toa e toa!
P.S. ne e dobra taktika..ne me slusajte..od iskustvo vi kazuvam..ama ....:(
Е зашо де? Гордост? Факинг игоу? Абе ај.. викам ја вие жените само ќотек и ништо друго ;)

Цинична порака бе.. таман, да ме стимулира да искочам со друга.. ;)
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
За Фортунчето

Ако те "превртел" додека сте се слушале и гледале, тоа му била единствената цел.:pishtoldz Ако не, видел дека нема да те преврти, а тоа му била целта.:pishtoldz
Ако си го навредила или си му кажала нешто што се коси со неговите принципи, иако е сељак (не селанец, сељак во однесување), не морал така да постапи.:ne: Можел барем ферски да се раздели од тебе.
Во секој случај, не ти вреди да се замараш за такви.:pop: Ќе сретнеш уште многу во животот.
Дефинитивно ако нешто си му значела и денес ќе те почитувал и ќе се слушал и понатаму со тебе.
Поздрав за тебе и не му ја секирај многу:icon_roll
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Офчар напиша:
Е зашо де? Гордост? Факинг игоу? Абе ај.. викам ја вие жените само ќотек и ништо друго ;)

Цинична порака бе.. таман, да ме стимулира да искочам со друга.. ;)
Abe na nego ako mu e do iskacanje so druga..ich nema ni da ja ceka mojata poraka..."kapis"?:)A ako planira nesto so mene...toa ke mu bide samo znak deka nesto ne e ok...i deka nesto treba da prevzeme..dodeka mu e vreme:pos: .A posle toa....dzabe mu e se`!!!
A taka ke izreagiram mozebi zatoa sto...u princip..onoj sto me saka ..go sakam 2348754 pati povece..ama za onoj koj ne e zainteresiran za mene...ich ne me boli q:).Toa ne e ego..ne e ni gordost..ednostavno princip!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
3PiO напиша:
Ако те "превртел" додека сте се слушале и гледале, тоа му била единствената цел.:pishtoldz Ако не, видел дека нема да те преврти, а тоа му била целта.:pishtoldz
Ако си го навредила или си му кажала нешто што се коси со неговите принципи, иако е сељак (не селанец, сељак во однесување), не морал така да постапи.:ne: Можел барем ферски да се раздели од тебе.
Во секој случај, не ти вреди да се замараш за такви.:pop: Ќе сретнеш уште многу во животот.
Дефинитивно ако нешто си му значела и денес ќе те почитувал и ќе се слушал и понатаму со тебе.
Поздрав за тебе и не му ја секирај многу:icon_roll
Фино е ова што го напиша, но не знам зошто мислеше дека нешто во врска со моја ситуација има темава:pos: Друг пат кога ќе мислам да отворам тема, ќе му ја кажам идејата на некој друг за да мислите дека со другиот се случува такво нешто:icon_lol: Доколку отворам нешто кое лично мене ме засега, ќе нагласам.
Како и да е, ќе ти одговорам како би размислила јас ако се најдам во таква ситуација.
По не знам кој пат повторувам дека темава е за случај ако двајцата немаат ништо, не дошло до таква ситуација да се "превртат", меѓу нив има само пријателство и убаво поминато време додека се заедно.
И доколку е навреден од некој мој збор или постапка (иако секогаш внимавам како се однесувам и се секирам да не навредам никого), може фино да седне и да разговара за тоа, а не да се оддалечи на таков глуп начин. И да не сакам, би се замарала зошто би ми било криво што го нема, а знам дека ништо не сум згрешила. Ако со некој ми оди муабет, фино ми е во негово присуство, многу би ми недостигале таквите моменти. Од таа причина, немам проблем да се обидам некако да стапам во контакт со него и да дознам што се случува, зошто го нема и што се сменило.
Секогаш отворен и искрен муабет е подобар од криење и лажење.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Ја ќе ти реплицирам на ова, а со тоа ќе одговорам на второто прашање.

Ако само ја треба да ја барам, нека пише крст.

Не дека ми е за телефонските импулси, ама човече, 21 век, нека потегне и она малце.

Мене ми се дешава да се јавам 2-3 пати и ако после она ништ не иницирао.. што барам повеќе? Ако и` е убаво, нека биде искрена, нека сврти таа ;)
Isti slucaj.
Bataliv mesec dena sve zaboraviv i ete ona se javi. napravivme den do 2 muabet i pak ja nema.
Ja baram ne se javuva ili edvaj ednas vo mesec da ja dobijam.
Serem ti se vo telefonot.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ако прекине да ме бара ќе му се јавам јас.Ќе видам како реагира по телефон и слично(дали ќе е ладен или не)Ако е ладен тоа ќе е последното јавување,а ако се однесуват океј дечкото ќе видам дали ќе сака да излезиме.Ако се испонаша некако веднаш заборавам на него ни го барам ни ништо иако ќе се прашувам што се случило зошто прекинал да ме бара:nesum:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ако забележам дека нешто не е во ред, би го прашала и би очекувала искрен одговор. Ама мислам, најчесто причината што повеќе не ме бара, е сигурно заинтересиран,поминал ќејфот или такви работи. Ако стварно не можел, би продолжила понатака
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...да прекине да ми се јавуа..и ја да му вртим??? :vozbud: нема шансе!!!! Знам глупо е..ама сепак..во почетокот видел моја реакција дека ми се допаѓа...јеботе машко...прв нека се јави..прв нека пише..нека скрши лед прв!! пуста гордост :pipi:
...инаку според мене ..машко кога ќе прекине ..да се јавуа..мислим она одеднаш..преку ноќ се менува..или му се здосадило..или пак нашол некоја друга шо ја користи..и кога ќе заврши со неа се враќа на тоа..каков бил на почеток...:toe:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Значи, запознавате дечко, некое време се дружите, муабет ви оди, се гледа дека му се допаѓате, интересно ви е во негово присуство, разменувате броеви, често се слушате и си пишете смс. Со нетрпение го очекувате следното јавување и видување и се е во ред.
Но, одеднаш тој престанува да ве бара, како да не постоите.
Девојки, како би се однесувале во ваква ситуација?

Прашањето до мажите. Која би била причината за вакво нешто? Што ви се случува во мозокот при ваква ситуација? Сте нашле нешто поинтересно, ви здосадило? Или пак, се повлекувате за да откриете дали кај вас се појавиле подлабоки чувства, па се плашите да не зезнете нешто?
еве ти ја разликата деар фортуне...и одговорот на твојата дилема...

даклем, да не влечам...

кај жените, чуството на заљубеност на почетокот е јако, интензивно, целосно предадено...т.е. жените сакаат многу јако, док сакаат, после од коа ке изгубат желба, брзо и се ладат,
...кај машките е обратно...ит такес тиме...но трае подолго...воглавном.

..има и исклучоци...:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи, запознавате дечко, некое време се дружите, муабет ви оди, се гледа дека му се допаѓате, интересно ви е во негово присуство, разменувате броеви, често се слушате и си пишете смс. Со нетрпение го очекувате следното јавување и видување и се е во ред.
Но, одеднаш тој престанува да ве бара, како да не постоите.
Девојки, како би се однесувале во ваква ситуација?
Ќе добијам впечаток дека не сака ништо, дека е незаинтересиран или дека нашол подобра од мене. И ништо. Ќе се разочарам и ќе си продолжам понатаму. Нема јас да му пишам, јас сум срамежлива, така да... јебига, не е единствен дечко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom