Озборување

Ч

Чек Он Ит

Гостин
Хммм, па да оговарам.
Онака како хоби. Секогаш е добредојдено за да направи атмосфера во друштво. Пукање сеири се тоа. Тепаш време безвезе (што да праам на вишок го имам).:bihahahabor:

Само поубаво ми иде муабетот, кога пред самата личност оговарам, барам си знае дека некој ја озборува, не за друго, да не се прозева цел ден и да се мисли кој ја збори. :devojkr:

Само да не му паднеш на машко озборувач во раце ... Ма овија маживе биле каде каде подобри од жените во озборување ... Ко стари баби ...:sajkdnkslokojzbor::smir:
 
С

Сатори

Гостин
Искрено, многу повеќе ме оговараат, од колку што оговарам.Инаку, се трудам секогаш свесно да не зборувам за некој, освен ако не побараат совет од мене за ситуацијата, за личноста или сл. инаку не, не гледам на тоа како на хоби.
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Чек Он Ит напиша:
Хммм, па да оговарам.
Онака како хоби. Секогаш е добредојдено за да направи атмосфера во друштво. Пукање сеири се тоа. Тепаш време безвезе (што да праам на вишок го имам).:bihahahabor:

Само поубаво ми иде муабетот, кога пред самата личност оговарам, барам си знае дека некој ја озборува, не за друго, да не се прозева цел ден и да се мисли кој ја збори. :devojkr:

Само да не му паднеш на машко озборувач во раце ... Ма овија маживе биле каде каде подобри од жените во озборување ... Ко стари баби ...:sajkdnkslokojzbor::smir:
Ne se soglasuvam sari4 zasto mislam deka poubavo e na nekoj se sto ti preci da mu kazes neli u faca vaka, otkolku da ogovaras kaj druga licnost pred nego, i mu se smees onaka, znaesh deka te gleda a se praish deka ne znaes...Pa vekje ako si resil da ogovaras ogovaraj ama ne pred nego! mwah i pozdrav
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
love_comes_again напиша:
Ne se soglasuvam sari4 zasto mislam deka poubavo e na nekoj se sto ti preci da mu kazes neli u faca vaka, otkolku da ogovaras kaj druga licnost pred nego, i mu se smees onaka, znaesh deka te gleda a se praish deka ne znaes...Pa vekje ako si resil da ogovaras ogovaraj ama ne pred nego! mwah i pozdrav
Па и јас истото го зборев(како во твојот пост), го соочуваш човекот со недостатоците, но онака со смеа во лице ... Му кажуваш дека тоа и тоа ти пречи кај него(дирекно). А за такво оговарање какво што помисли дека е во мојот муабет, иако не зборев за таков вид на кодошење би рекла дека е многу шуто нешто ... ти мислеше пр. зборам пред него, растурам од озборување, а се праам невина душичка ... верувам дека не постојат такви луѓе на форум, бидејки тоа е too hard to handle ... :devojkr:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Zad sekoj dobar konj, se kreva prasina.Pa sea...:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Да, оговарам.:pipi: Додуше не сум од оние главните трачарки у маало, што знаат све за секого, пошо не ме занимаат многу туѓите лични животи, него поише коментирам(најчесто онака цинично) за нечиј карактер, стил и сл., и тоа за да се најдам у муабет или некад чисто зашо така ми дошло.:toe::icon_redf
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Зависи како сум расположена.Некад па и воопшто не ме занимаат други луѓе си гледам само за мене и онака не ми иде оговарањето или пак ако не ми се свиѓа друштвото со кое треба да оговарам си ќутам.Али не дај боже да ја отворам устата тогаш незнам да се затнам:)...Знам многу да јадам гомна!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Скулгрл напиша:
Не озбилно, признавам дека оговарам и тоа многу често.
Потврдувам при здрава свест и чист разум. :pos:

Иначе се сложувам со тоа дека треба посебен талент за трачарење... Не го може тоа секој. :pos:

За (не)среќа, јас го поседувам овој талент. :pipi: Трачарка сум најголема, не од оние маалскине што знаат кој има швалерка у соседното маало, или има втора жена у Словенија :)pos:), ама онака, за коментирање, за споделување на интересни факти, карактеристики и мрачни тајни сум махерка. :pos: Мислам дека слабо постои некој што никогаш во животот не оговарал некого. Па тоа е само безопасно интересно тепање на време за нас кутрите душички што “немаме“ сопствени проблеми, па ги коментираме туѓите. retarda: Секако, безопасно е се до моментот кога ќе премине во зајадливо коментирање од опасна доза на љубомора, што еволуира во омраза спрема оговараната личност, па може да зафати и размери трачарот да се осуди да вмеша прсти во животот на трачаниот, па да му се меша, да му уништува... :pos: За среќа, ретки се ваквите случаеви. :)

Инаку најголема заблуда евр е тоа дека мажите не трачаат, или трачаат помалку од девојките. Море какви машки познавам, да ти е мерак да си седнеш со нив на кафенце, да дознаваш туѓи судбини. :pos: Знаат се за секого, коментираат ко теткици...:) Не е воопшто само женска особина. :wink:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Леле колку само и машките оговараат.Ја скришно онака случајно иам слушнато како оговараат у друштво па дури и еден мој најбољи другар пред мене некад оговара..ама ипак за женските е као хоби..коа неам што да праам ништо чудно и тоа..сепак нормална појава е тоа..барем за мене.Мора некад да си кажеш што си мислиш за некоја личност.А за тоа у фаца да му кажам на некој што каков е не..пошто јас не сум никој и ништо да му кажам на некој каков е што,пошто сепак сите сме различни може и некој за мене нешто вика дека не е како што треба,но за тоа да му кажам што ми прели во понашањето во тој поглед мислам дека сепак е подобро да се каже лично и да се разгледаат аргументите отколку да се збори зад грб.пошто многу пати ми се има случено тоа пред мене да се прават као се е ок,и многу те сакам и ова и она а усфари по зад мене се обудува да си го извлече доброто и мене поголемиот,подолгиот крај..нели ипак не е убаво тоа така..то највеќе го мразам.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Уффф...оговарање, нештото што најмногу го мразам во животот. Никогаш не оговарам, а оние што оговараат неможам да ги смислам. Тоа е едноставно пикање нос во туѓ живот. Прво оговарање, потоа од тоа оговарање произлегуваат трачеви, па потоа тие трачеви се пренесуваат од еден, па на друг, па на трет, па од влакно јаже се прави. А оговарачите, тие се луѓе на кои што очигледно нивниот живот не му е интересен,па се занимаваат за животите на други луѓе...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Факт е дека сите живи луѓе оговараат и никој не е имун на тоа.Машки,женски подеднакво,само што во јавноста е познато дека жените се поголеми оговарачки,бидејќи се позборлести.:pos:
Особено кога ќе се седне на кафе,секогаш паѓа некое оговарање.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ухххх оговарам до бесвес. Некогаш и сама во мозоков си зборувам и си се смеам, а па кога сум со другарки кое оговарање паѓа. . . несвести!!!!
Инаку, нема ништо лошо во тоа според мене, али ако се оговара со блиски другарки. Лошо е кога не знаеш да оговараш, тоа е глупаво. Има луѓе кои се пред секого кажуваат, а тоа е лошо. Инаку машките се далеку поголеми озборувачи од девојките, али машките само помеѓу нив си кажуваат, а девојките пред сите и затоа сите така мислат.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Многу мразам оговарање, НО во последно време одредени лоши теткици ме тераат се повеќе да оговарам. Искрено... баш било убаво да оговараш. :vozbud: :roll: :pos:
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Ехеее оговарање,секојдневна занимација.Особено со другарките на кафе кога ќе се ставиме.Ама ако сакам да дознаам некој свеж трач или некоја плус информација одма се обраќам кај едни другари.Се знаат за сите во секое време.Они ми се главни информатори за се што ме занима :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom