Озборување

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Па ако некоја школска :wink: се изглупирала, ако кажам нешто тоа ќе биде у стил -еј денес што се деси- ама она оговарање као - леле види ја што облекла или знаеш ли што слушнав за неа или нешто слично, искрено никогаш! а и ме нервира ужасно многу кога ќе слушнам девојки да оговараат за такви глупости.
Па добро,обично што и да кажеш за некој,позади грб(негативно),го сфакаат како оговарање.А те разбирам што сакаш да кажеш,и супер е ако така,и мене ме нервираат такви глупости,нема што да прават па зборуваат за другите, и од мравка направат слон.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Мразам озборувања. До скоро и јас озборував, признавам, но за среќа се опаметив и на крај памет не ми доаѓа да кажам за некој нешто негативно позади грб. Кога веќе наоѓам замерка, кажувам во лице, барем личноста нека увиди каде е грешката и нека се поправи.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Нешто што најмногу мрзам на светов тоа е Озборување. Едноставно не ме интересираат такви работи да зборам на некого позади грб. Тоа што го имам го кажувам во лице!:smir:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кога сум со другар ми Мали највише озборуваме за жемски.:pipi:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.540
Поени од реакции
28.960
не озборувам никој
кој шо сака нека си праи со животот шо има ја да судам за тоа или некој друг па мене да ми суди.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Не озборувам само ме нервира кога женските озборуваат...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не озборувам јас што зад нив тоа и пред нив. Иако знам да бидам прилични жесток на речник некогаш, ама сум искрен и го кажувам тоа што го мислам.
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
ај хејт трачарење-инг:pipi::pos2:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Кога сум со другар ми Мали највише озборуваме за жемски.:pipi:
Е озборуваме али што да се праи досадно е али мора да напраиме нешто за да ни биде интересно.Бар за тоа не бива.:back:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
не ми е ни хоби ни навика ама си озборувам по малку:pipi: кога нема за што друго да се зборува :)
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Jas mrazam tracarenje i izbeguvam takvi devojki koj tracarat ednostavno ne sakam da se mesam vo necij zivot i ne mi e toa vo rabota,imam svoi obvrski i problemi so koj treba da se spravuvam a deka i maskite ogovaraat da ogovaraat i toa nekoj premnogu sum bila vo takvo drustvo i sum slusnala od decko kako ogovara kako nekoja tracagika :toe: neznam ne mi se jasni tie tipovi na mazi...:tapp:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Мразам трачарење,не дека никад у живот ми се нема десено,рака на срце на сите ни се случило,ама не практикувам да ги судам другите и да навлегувам у нивните животи,иако сум опколена со такви луѓе за жал кои и мене ме озборуваат,ама тоа е,не се искоренува тоа лесно..
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Немора да значи дека е женско хоби има и машки што го праат тоа.Јас не по таа работа и избегавам да го правам тоа.Ако нешто имам на некого да кажам тоа ќе му го кажам него во лице,а не позади грб.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не озборувам јас што зад нив тоа и пред нив. Иако знам да бидам прилични жесток на речник некогаш, ама сум искрен и го кажувам тоа што го мислам.
Ама луѓето повеке сакат да им лижеш газ а не е битно шо говореш зад нивни грб...од искуство ти кажувам
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ne se zamaram so ogovaranje, koa idam na kafe si iam drugi pobitni muabeti nego ogovaranje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom