Од "Let's Talk iPhone" конференцијата на Apple

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Премногу е скап телефонот за да се деси сето тоа. Мојот комшија кој има 65 години има Андроид телефон бидејќи се ефтини и достапни за секого :)
Ама чекај нема да се деси тоа одма. И обичниот 4ка беше премногу скап, па види што прави сега.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

--- надополнето: Oct 15, 2011 2:25 AM ---
:pos:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде на темава да не отвораме нова, дека ништо не е официјално.

http://www.engadget.com/2012/05/29/supposed-new-iphone-casings-show-up-with-tall-body-tiny-dock/?a_dgi=aolshare_facebook

Овај ќе биде новиот ајфон, кој очигледно ќе биди 16:9 резолуција. Односно ќе биде иста големина но екранот ќе биде издолжен.

Мене лично не ми се допаѓа дизајнов.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
That awkward when you're expecting 2012 and all you get is 2011S...

И на крај, ќе речат, еве ви iPhone 4 GS, со поголемо јаболко назад, Siri во бета верзија 2.0, и едноипол јадрен процесор кој е заклучен на едно јадро оти е нестабилен.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И дупло поскап од конкуренцијата и пак најпроаван. Со само еден модел
 

Kajgana Shop

На врв Bottom