Од што се плашите?

Член од
20 август 2008
Мислења
87
Поени од реакции
46
Пајаци, дефинитивно. И мала доза на кластрофобија.
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Незнам дали е страф или повеќе е језа али дефинитивно инсекти, аууу морници ме лазат особено лето кога ги има на тони.. хорор.
Па земи има разни препарати и пењи што ги спречуваат да влегуваат кај тебе дома
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.725
Поени од реакции
19.888
Па земи има разни препарати и пењи што ги спречуваат да влегуваат кај тебе дома
Абе за дома ок е, од раид и се нагоре ијам, знаеш дека муви тепам со раид ги прскам :)
Туку надвор е работава кој хаос се дешава ако ми застане некоја бубачка или инсект на коса или некаде било каде , морници ме лазат...:Ѕ
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Од мал затворен простор :cautious:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
pa da vi pisam deka koga ke se poglednam vo ogledalo mozam da kazam deka se plasam i od samata sebe. ke prasate zosto ? pa porano mozev da pojdam na frizer da ja sredam kosata, se oblekuvav vo toa sto imam no so merak, i odev na rabota od merak no deneska nee taka sekoj se kara so sekogo , vikaat po sekogo, se lutat ako gi odbies za nesto i red drugi negativni raboi koi ti gi prenesuvaat i na samiot sebe, neznam zosto e taka krajno izlezeni od kontrola.:mad:
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Од банкарските кредити, полициските казни,пазарна инспекција и од судските одлуки
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
od pijani nenormalni luge,od skorpii i otrovni zivotni najveke od osi i pceli
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
18
Поени од реакции
17
само од загуба на најблиските и саканите од ништо друго
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
Се плашам од загуба на блиски, а имам некои необјасниви стравови, фобии поточно, на пр. од предмети кои не се воопшто опасни, на пр. маса, некоја чудна врата(ги земам само како пр, не дека се плашам од маси итн...)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Никогаш не верувам дека ќе стигнам да го напишам ова, но најверојатно таков ми бил сплетот на околностите. Во животот сум имал многу стравови и сите сум ги пребродил, но еден ми останал, а тој е:

Стравот од злобни, подли и безкруполозни луѓе. Мислам дека никогаш нема да научам да се справувам со нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom