Од што имате фобија?

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Се плашам од лифт и никад нема да го користам . И у Аеродром до 14ти пешки идам коа треба, само да не влезам у таа затворена просторија мала ужасна АААААААААА, снемувам воздух кога сум затворена било каде... Па уште кога ќе ми текне дека може да се заглави тоа чудото.... :vozbud::nesum: Со еден збор-клаустрофобија . Ако некој знае начини да пробам да го совладам тој страв нека повели . ќе му бидам благодарна!:smir:
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
3
se plasam da letam so avion:kesa:
neznam kako ke go nadminam toa, a ova leto treba da odam vo Amerika.
 
Член од
27 април 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
се плашам од досадни луѓе
само што не знам како се вика таа фобија
досадофобија??????:toe::tapp:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Од скали. Ама не од било какви, туку од тие што имаат празен простор меѓу секоја скала, вакви:


Знам дека звучи дебилно, ама добивам чувство ко да ќе ми пропадне ногата у тоа меѓупросторот и дека ќе паднам.
Пред некој ден го поминував тој импровизираниот мост од скалички за да се премине ѕидот на кеј и ко што беше висок и со вакви грди скали, ќе се онесвестев. :nesvest:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Од висина (акрофобија), од игли/инјекции (трипанофобија) и по малку од пајаци (аракинофобија). :jaj:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Од скали. Ама не од било какви, туку од тие што имаат празен простор меѓу секоја скала, вакви:


Знам дека звучи дебилно, ама добивам чувство ко да ќе ми пропадне ногата у тоа меѓупросторот и дека ќе паднам.
Пред некој ден го поминував тој импровизираниот мост од скалички за да се премине ѕидот на кеј и ко што беше висок и со вакви грди скали, ќе се онесвестев. :nesvest:
Замисли и ограда да нема од страна :smir:

Фобичен сум на отворен простор на голема висина.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Фобија имам само од качување во Авион, иначе имам лет со палаглајдер.

Али ова Авиониве страшна работа!:kesa:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Само од змии :nesvest:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Zatvoren prostor,sobi vo forma na kocka mali,site vidovi isnekti so isklucok muvi tie me nerviraat i zmii,panicno se plasam od zmii.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Jas imam strav od ptici. Nikako nemozam da se spravam so nego, duru i od slika mi e strav. :icon_conf
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
klaustrofobija imam ama ne mnogu opasna
ama se plasam od zagushuvanje i od mnogu lugje vo tesen prostor
 

Kajgana Shop

На врв Bottom